reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
mama iza wielkie gratki dla Rafała to bardzo duży postęp a co do tych majtek to pewnie nie rozumie czy to pielucha czy cos innego jakaś nowa garderoba?:confused:z czasem pewnie zakuma;-)Ale naprawde super
u nas bez wielkich zmian jak narazie
Tygrynka ja też wcześniej sie martwiłam że bartuś tak często sie tam łapie ale to normalne ciekawość i tyle;-)mój to sie za siusiaka potrafi tak ciągać że czasem sie zastanawiam czy go to nie boli!ale chyba nie skoro nie płacze.A do tego jeśli się nie drapie to nie masz co się martwić chyba że jest widoczne zaczerwienienie
 
reklama
Dzięki dziewczyny za gratulacje :) Dziś już niestety nie było aż tak fajnie, bo częściej się zapominał, no ale co zrobić. W końcu się nauczy :) Co do łapania za siusiaka to u nas jest to samo więc to chyba standardowe i w pełni normalne zachowanie. Chłopaki muszą zbadać co to za sznureczek im tam wisi.
 
Dziewczyny, ale jestem dumna, mam odpieluchowane dziecko! Tak jak juz pisalam wczesniej moje dziecko budzilo sie co noc, no prawie z sucha pieluszka, problem byl z kupa, mala miala kiedys bardzo duze zaparcia wywolane niedoczynnoscia tarczycy i nocnik itd. kojarzyl jej sie z bolem., od dzis bede prawie 3 tygodnie w domu wiec sie zawzielam, odpielu****e do konca dziecko, (w dzien juz dawno mala nie spi w pieluszcze i sika na nocnik), no i od rana mala wola kupa, ja ja upracie na nocnik i tak w kolko, histeria ogromna, ja prawie zrezygnowana, mala myslala, ze jak ja poloze spac to ubiore jej pieluche i wtedy zrobi kupe a tu niespodzianka mama polozyla ja bez pieluszki, no wiec mala znow wola kupe po czym grzecznie robi ja na nocniczek, hura, ale jestem szczesliwa bo myslalam, ze bez pomocy psychologa sie nie obedzie hurrra, no i dzis pierwsza noc zupelnie bez pieluchy, a co tam najwyzej sie potopimy jak to juz jedna z Was napisala :-D
 
Dziewczyny, ale jestem dumna, mam odpieluchowane dziecko! Tak jak juz pisalam wczesniej moje dziecko budzilo sie co noc, no prawie z sucha pieluszka, problem byl z kupa, mala miala kiedys bardzo duze zaparcia wywolane niedoczynnoscia tarczycy i nocnik itd. kojarzyl jej sie z bolem., od dzis bede prawie 3 tygodnie w domu wiec sie zawzielam, odpielu****e do konca dziecko, (w dzien juz dawno mala nie spi w pieluszcze i sika na nocnik), no i od rana mala wola kupa, ja ja upracie na nocnik i tak w kolko, histeria ogromna, ja prawie zrezygnowana, mala myslala, ze jak ja poloze spac to ubiore jej pieluche i wtedy zrobi kupe a tu niespodzianka mama polozyla ja bez pieluszki, no wiec mala znow wola kupe po czym grzecznie robi ja na nocniczek, hura, ale jestem szczesliwa bo myslalam, ze bez pomocy psychologa sie nie obedzie hurrra, no i dzis pierwsza noc zupelnie bez pieluchy, a co tam najwyzej sie potopimy jak to juz jedna z Was napisala :-D
 
mój synek ma obecnie 21 miesięcy i jeszcze sika w pieluszkę. Codziennie po nocy sadzamy go na nocnik. Niestety w cieplejsze dni kiedy mógł swobodnie biegać po ogrodzie w majtkach mimo że klika minut wcześniej zrobił siku (na trawkę czy na nocnik) potrafił znowu zsiusiać się w majtki. A więc on sam jeszcze nie jest ani świadomy ani przygotowany fizycznie na odstawienie pieluch. Mięśnie zwieraczy póki co działają automatycznie, nie potrafi przytrzymać żeby dojść do nocnika czy wc. Postanowiłam nic nie robić przeciwko naturze. Kazde dziecko rozwija się w innym tempie. Oczywiście chciałabym i dołożę wszelkich staran aby jak pójdzie do przedszkola to umiał już sam sygnalizowac że chce siku. Ale moje dziecko narazie nawet nie mówi oprócz podstawowych słów. Polecam lektury pani Tracy Hogg i nie uleganie presji typu: co? jeszcze sika w pieluchy, no moje to juz daaawno sika do nocnika.
 
Ostatnia edycja:
Martusia gratulacje :)

my Julkę oduczamy i dość sprawnie to idzie. Choć wpadki się zdarzają. Teraz trzeci tydzien siedzę na urlopie i wzięłam się za to porządnie. Julka od 2 tyg nie chodzi w dzien w pieluszce, na drzemki w dzień też nie i miała tylko jedną wpadkę bo po drzemce dziś zsiurała się na podusię. Woła ładnie wszystkie kupki, siuśki w 95%, na spacerze najchętniej podlewa krzaki :D Do nocnika nigdy nie miała obiekcji za to jej chwała, a teraz od poniedziałku siusia na kibelek, ma nakładkę w kaczuszki którą bardzo lubi. Potrafi spać w dzień nawet 3,5 h bez siku, ale tylko raz po nocy miała suchą pieluszkę. Myślę że do jesieni pozbędziemy się pampersów :)
 
Witam dziewczyny,
Moj synek ma 2 lata i 2mc i to nasz 2 dzien bez pieluchy i ani jednej kropli w nocniku:no:
Zdaje sie, że kuma baze bo chętnie siada na nocnik ale nic tam nie robi natomiast w majtki i na trawe czy podłoge chętnie.
Moje pytanie czy nie jest jeszcze gotowy czy poprostu tak wyglądają pierwsze dni, nie wiem moze nawet tygodnie????
 
reklama
moim zdaniem nie jest gotowy. odpieluchowałam teraz drugie dzieciątko i jak dziecko jest gotowe to uczy się od razu. ale to moje zdanie, moze takie mam dzieci. ze starszakiem mialam duzy problem i moim bledem byl brak powrotu do pieluchy. męczyłam i jego i siebie i otoczenie, a on sikał po podłodze. i trwało to przez ten mój upór dłużej bo on się zraził,a mnie nerwy już puszczały :angry:

teraz z drugim synkiem był odpowiedni moment. sam pokazał że jest gotowy, ale przez rok brata obserwował więc było mu łatwiej.
od pierwszego dnia kiedy zdjęłam pampera woła(miał 1-2 słabsze dni keidy posikał się w majtki parę razy) i nawet noc juz przespi bez pampersa. nauczył się na początku czerwca i spokój.

proponuję odpocząć z pampersami przez 2 tyg. (tak radzą psychologowie i to popieram) i wrócic. może akurat teraz pełna pielucha będzie przeszkadzać po tych paru dniach wolności:) (chyba nie napisałam, że starszak własnie zakumał siusianie jak wrocilam do pampersa. po prostu bylo mu niewygodnie z siuśkami miedzy nogami i zaczal wołać....)

POWODZENIA I PISZ JAKĄ METODĘ WYBIERASZ I JAK DZIAŁA:)
 
Do góry