reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAK ODZWYCZAIC OD SMOCZKA??

ja preferuje chodzenie do dziecka i chociazby głaskanie po główce ,nie daje sie wypłakiwać dziecku.....gratuluje że sie udało Kasiula!!
ja też chyba odstawie dziecko od smoczka bo mam nocki zarwane,ciągle musze wstawac i jej dawac smoka bo jej wypadł albo piciu a ma juz 13 miesiecy
 
reklama
a nam sie udalo w eksprezowym tempie odstawic.Maly mial troche ponad 1,5 roczku wiec calkiem niedawno sie go pozbylylismy:)

Nie mial w planach akurat teraz tego robic,ale cos mnie natchnelo(juz od jakiegos czasu o tym myslalam ale dalam mu czas do 2 latek)i weszlam w google,szukajac informacji o tym.Podsunieto mi pomysl na "znikanie smoczka" czyli stopniowe odcinanie smoka,dziennie kilka mm.WIec jak przeczytlama tak zrobilam.I poszlam ze smoczkiem do malejo(uzywal tylko smoczka do zasypiania) powiedzialam mu ,ze Tofik nasz piesek odgryzl mu smoczka,i smok jest be.On wzial go wlozyl do ust ale zaraz wyplul i rzucal nim wolajac be i fuj.Przyszla noc wypil butle no i mowi" DAC" wiec chcial smoka dalam mu go,ale nie pasowal mu on strasznie,z 30 min wkladal go i wyciagal z ust,wciskal palec do tej dziury,az w koncu rzucil nim o podloge powiedzial fuj i usnal.Na 2 dzien znow odcielam mu smoka,i ciagle mowilam ze Tofik mu go gryzie.Jak szedl spac znow chcial smoka wiec mu go dalam ,i byla powtorka z dnia poprzedniego.3 dnia bylo dokladnie to samo.A 4 dnia jak szedl spac to smoka nie dostal w ogole,troche pokweczal,porzucal sie na lozku i po 40 min usnal.W 5 dzien smoka tez juz nie dostal i zasnal od reki bez kweczenia.I tak jest do dzisiaj:) juz prawie miesiac:)

Wazne jest tez by schowac smoczek tak by go w dzien dziecko nie widzialo,i w ogole nie mowic o nim.

Zycze powodzenia:)
 
Muszę też się zmobilizować do ostawienia bo ileż można. Tylko u nas akcja typu piesek zjadl odpada. Poprostu nie przejdzie. W dzien jak nie widzi jest ok, jak zauważy to czasem aż krzyczy a wziąc mu...nie pozwala sobie. Chyba lepiej zrobic to teraz zanim sie drugie urodzi. Boje sie najbardziej nocek
 
Maziajka super sposob bardzo fajne Wam sie udalo brawo
Marciaa tak odstaw smoka poki drugie Malenstwo nie jest na swiecie, bo potem Nikodem bedzie myslal nie dosc, ze jakis Dzidzius zabiera mi czas Mamy to jeszcze mi smoka zabrali

mnie tez czeka niedlugo kolejne odsmoczkowanie, tym razem Emilki
 
Na razie jakiś sukces jest bo od 3 dni jak sie budzi to odrazu zabieram i dostaje na drzemke o 12 i potem dopiero o 20. Do auta nie potrzebuje już:tak: Myślę, ze będzie dobrze. Za chwile sprobuje mu zabrac na noc. Jednak widze ze wieczorem sie prosi.
 
Marciaa gratuluje i zycze powodzenia tak sobie mysle ciekawe czy starszy nie bedzie zabieral mlodszemu smoczka jak ten sie urodzi
 
reklama
a ja stwierdziłam, że przyjdzie pora na odstawienie smoka i pampersów... i pewnego wieczora Mała (miała rok i 8 miesięcy) zasnęła bez wołania o smoka-więc jej nie podałam bo po co, i w zasadzie dopiero po 3 dniach jej sie przypomniało o smoku ale powiedziałam że Zosia juz przecież nie potrzebuje i koniec tematu, a na nocnik nie chce siadać więc nie zmuszam mam nadzieje ze przyjdzie dzien jak zawoła siusiu i tyle... nie warto stresować dziecka. :)
 
Do góry