reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak radzic sobie z bólem przy maluszku

Po pierwsze - bóle pleców po porodzie występują, a ma to związek ze środkiem ciężkości i tym jak układał się kręgosłup w czasie ciąży (część lędźwiowa wygina się w stronę brzucha). Zanim to wróci do normy, to bóle mogą występować. Zerknij sobie np. tutaj: Link do: Ewolucja zadbała o kobiety
Mnie kręgosłup bolał po każdym porodzie przez pół roku.
Ale stawy, mięśnie i temperatura do tego?
 
reklama
Dziewczyny, mój syn ma 4 miesiące i jest w 90 centylu wzrostowo i 75 wagowo, nie jest zatem leciutkim piórkiem. Ja z kolei ważę 60 kg i nie jestem jakimś sportowym wyczynowcem. Średnio co 2 -3 tygodnie dopada.mnie straszny bol wszystkiego, pleców, mięśni, coś jakby zakwasy na całym ciele. Nie jestem w stanie w nocy wstać z łóżka, różnie mi temperatura. Podejrzewam że to od dźwigania bobasa. Nie chcę jeździć na tabletkach przeciwbólowych cały czas a i podejrzewam że lekarz mi niczego odkrywczego nie powie. Czy macie jakieś sprawdzone metody na podobne dolegliwości? Ćwiczenia? Czy jednak leki?
Najpierw idź do lekarza pierwszego kontaktu i zrób badania. Potem fizjoterapeuta bo możliwe, że masz gdzieś nacisk stąd te bóle. Bo trochę niepokojące jest to, że ból wraca co jakiś czas. Jak mój maly miał 6 miesięcy to nabawiłam się łokcia tenisity i fizjo pomógł.
 
Temperatura to za dużo powiedziane, ale z mojego standardowego 36 skacze do 37,3 + dreszcze. Ale to wszystko przechodzi samo po 3-4 dniach.
No ale od noszenia dziecka? Takie objawy? Jak dla mnie to w ogóle nie jest normalne i powinna Ci się zapalić czerwona lampka. Nosiłam bliźnięta naraz w życiu nie miałam czegoś takiego🤷Dawaj do lekarza nie ma co szukać podobnych historii...
 
Dziewczyny, mój syn ma 4 miesiące i jest w 90 centylu wzrostowo i 75 wagowo, nie jest zatem leciutkim piórkiem. Ja z kolei ważę 60 kg i nie jestem jakimś sportowym wyczynowcem. Średnio co 2 -3 tygodnie dopada.mnie straszny bol wszystkiego, pleców, mięśni, coś jakby zakwasy na całym ciele. Nie jestem w stanie w nocy wstać z łóżka, różnie mi temperatura. Podejrzewam że to od dźwigania bobasa. Nie chcę jeździć na tabletkach przeciwbólowych cały czas a i podejrzewam że lekarz mi niczego odkrywczego nie powie. Czy macie jakieś sprawdzone metody na podobne dolegliwości? Ćwiczenia? Czy jednak leki?
Nie sądzę, że to od dźwigania dziecka. Ja miałam problemy z kręgosłupem jeszcze przed ciążą. 2,5-letnie dziecko waży 15 kg, raczkujące 11,5 kg. Nie nasiliły się. Nigdy nie miałam przy tym podwyższonej temperatury i nie musiałam brać tabletek przeciwbólowych. Sama ważę 56 kg.
 
Ważę poniżej 50 kg, mam bardzo chude i słabe ręce i faktem jest, że przez pierwszy miesiąc po porodzie mam coś jak zakwasy w rękach, ale potem organizm się już przyzwyczaja. Natomiast bóle miesniowo-stawowe całego ciała miałam jakieś pół roku po ostatnim.porodzie i był to prawdopodobnie rzut chorobowy, miałam niedobre wyniki badań, trafiłam z nimi do reumatologa. Potem powtórzyło się to w przebiegu covid.
 
Ehh, miałam nadzieję że napiszec8e "stara, każda tak ma, zaraz przejdzie"... :/
Ja Ci tak napiszę :) nie wiem czy Cie to pocieszy. Ale ja przez pierwsze pare miesięcy miałam gigantyczny bol pleców. Zmywanie naczyń bylo dla mnie wyczynem, ale przy dziecku robilam wszystko, bo raczej nie miałam pomocy. Bolalo jak siedzialam, lezalam, nosilam, bujałam... Od zawsze mam problem z kręgosłupem, moj tata ktory choruje od xx lat na kregoslup potrafi wykonac cwiczenia przy ktorych ja mam blokadę. Do tego bolu moj organizm rowniez sie przyzwyczaił. Jakby minęło. Ale zastanawia mnie ta gorączka 🤔 u mnie chyba nue występowała (nie mierzylam temperatury, nie czulam potrzeby).
Mialas rwe kulszową?
 
reklama
Mi pomogły masaże i dobry materac do spania. Przez 3 dni nie karmiłam i brałam leki męża na rwę kulszową. W ciągu dnia uważałam jak siedzę, starałam się nie garbić i wygrzewalam plecki w wannie.
 
Do góry