reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rosną styczniowe dzieciaczki ....

reklama
Witam się, ja tylko na chwilę podać wymiary które robiliśmy w poniedziałek.


Mikołaj
waga urodzeniowa: 3400 g i 55 cm
spadek po 1 dobie: 3300g
w dniu wypisu 2 doba: 3320g
waga w 8 tyg.: 5150g
2 miesiące i 14 dni: 5800g i 63 cm
3 miesiące i 24 dni: 6600g i 67 cm
4 miesiące i 24 dni: 6970g i 67,5 cm
7 miesięcy i 9 dni: 8400g i 72 cm, stopa 11 cm
8 miesięcy i 22 dni: 8950g, 75 cm, głowa 45 cm, klata 43 cm
10 miesięcy i 27 dni: 9700g, 78 cm, głowa 46 cm, klata 47 cm
 
No kolej na mojego giganta - wzrost 70 (10 centyl) waga 8.325 (troszkę powyżej 10 centyla). W ciągu miesiąca urosła 2 centymetry i przytyła całe 450 gram
 
Jejusiu, jaka Laura jest malutka i drobniutka:-) Księżniczka Ci rośnie:-)
No i sporo urosła przez ten miesiąc. U nas ostatnio było 1,5cm/2 mies.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przepraszam ale coś mi się wcisnęło i edytowałam twój post a chciałam tylko napisać że - starsza była w 90 centylu :-)

Nie ma problemu-potwierdzam, że to moje słowa:tak:

Niezła rozbieżność między dziewczynkami.A tak w ogóle Twoja starsza córa to już duża dziewuszka:-) I ładniutka. Fajne zdjęcie siostrzyczek wrzuciłaś do galerii:-) Czy osóbka w wieku Twojej starszej pomaga jakoś przy młodszym rodzeństwie? Tzn zastanawiam się, czy tak małe dziecko może już jakoś pomóc?
 
Dziękuje.

Pewnie że pomaga - i pampersiaka wyrzuci i coś przyniesie i pobawi się i przypilnuje. I wycałuje tak że mała się przydusza ;-)

Na początku nie zmuszaliśmy jej a ona nie była taka chętna ale teraz to sama pierwsza do niej biegnie - denerwuje się tylko ja Laura coś jej psuje albo gryzie albo zabiera co u małych dzieci jest dość częste.

Jak na razie to jest książkowa starsza siostra. Nie myślałam że tak dobrze pójdzie i że nie będzie o nią zazdrosna.
 
reklama
No to pięknie Wam się udało:-) Gratuluję:-) Fajnie, ja się zastanawiam, jaka jest "najlepsza" tzn. najbardziej optymalna różnica wieku między dzieciaczkami i dlatego wypytuję:tak:
A teraz kończę i nie zaśmiecam już wątku;-)

P.S. Nie mogłam się powstrzymać-cudnie Wam się udało z datami urodzin dziewuszek:-D:-D:-D
 
Do góry