reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rosną styczniowe dzieciaczki ....

Mikołaj
waga urodzeniowa: 3400 g i 55 cm
spadek po 1 dobie: 3300g
w dniu wypisu 2 doba: 3320g
waga w 8 tyg.: 5150g
2 miesiące i 14 dni: 5800g i 63 cm
3 miesiące i 24 dni: 6600g i 67 cm
4 miesiące i 24 dni: 6970g i 67,5 cm
7 miesięcy i 9 dni: 8400g i 72 cm, stopa 11 cm
8 miesięcy i 22 dni: 8950g, 75 cm, głowa 45 cm, klata 43 cm
10 miesięcy i 27 dni: 9700g, 78 cm, głowa 46 cm, klata 47 cm
13 miesięcy i 3 dni: 10200, 80 cm, 9 zębów, nr. buta 20
 
reklama
Jessiczka nadal suchotnik, dzisiaj ważyła 9100g, chociaż health visitor powiedziała, że to i tak ładnie :-) Wzrostu nie dała sobie zmierzyć, bo się darła i wyrywała, obwód główki 46,5cm, rozmiar buta 22, zębów sztuk 10 :-)
 
Koliber: Miska też koło 78-80 cm wzrostu ma i też jeszcze niektóre rzeczy 74 jak body, bluzki są dobre :) - tylko nogi ma długie i tam 80-86 musi być:) jedną bluzeczkę dostała na rozm. 92 to pływa w niej - rękawy dwa razy podwinięte i tunika za pupę. Ja kupuję 86 to też lekko duże, ale tak znośnie, więc chodzi:)
 
koliber - wierz czy nie, to mnie nie bardzo interesuje. Dla ścisłości 74-80 latem nosiliśmy. Niektóre osoby, lubią szukać dziury w całym.
Pielęgniarka ciapa, pewno żle zmierzyła Wielkoluda!:-)
 
Ostatnia edycja:
Spotkałam ostatnio dwa roczniaki i byłam zdziwiona ze mają juz rok. Były takie maleńkie w porównaniu z Ksawkiem. Ludzie jak widzą małego to myślą, że ma jakieś 2 latka i tak od dawna jest.
Nie wiem po co mialabym klamac jesli mówie o tylku 2 zabkach, to czemu w rozmiarowce mialabym kręcic. Dla mnie to irracjonalne.
 
Asienko, pewnie ta kobietka z przychodni źle zmierzyła:tak: SKoro wizualnie jest wielki, to może ona miała wadę wzroku i nie dojrzała dobrze wzrostu na miarce:-)Postaw Małego przy ścianie (jeśli trzeba, to przy pomocy Tatusia), zrób kreskę na ścianie i zmierz potem od dołu. Pewnie ma ok.86cm, bo wtedy już pewnie w 92 by spokojnie wchodził:-)

U nas wzrost 80cm, ciuszki 80 i 86.
 
Wiesz jak tam maluchy wczoraj na bilansie były to każdy inny, jeden mały, drugi duży, jeden lysy, drugi majacy wlosy jak Wodecki, jeden ma 10 zebow, inny ani jednego. Każdy maluch jest inny!Ważne aby tylko te nasze dzieciaczki byly zdrowe co tam waga, wzrost, nr buta czy ubranka.
Wiesz zaczelam sie zastanawiać i zmierzylam w czasie snu malego i ma 84 cm.
Mały sie wczoraj bardzo wiercil i nie dalo sie jakos precyzyjnie go zmierzyć.
Dziewczyny ja tak sie zastanawiam po kim on jest taki potezny, ja mialam 21 miesiecy to wazylam tyle co on teraz, a on strasznym niejadkiem jest!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Asienka ciesz sie kochana że jest taki duży:-)a wiesz co może teraz jest duży a za jakiś czas przestanie tak szybko rosnąć przecież u dzieci to tak bywa etapowo
 
Do góry