reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak ułatwić zajście w ciażę?-pozycje i specyfiki

dziewczyny pomyslalm ze mozna sie podzielic swoimi doswiadczeniami i problemy z zajsciem w ciaze.Ja juz mam coreczke 18 miesiecy od 6 miesiecy staramy sie o drugie ale nie moge zajsc w ciaze obliczam sobie dni plodne i nie plodne ale nic nie wychodzi moze wy macie jakies dobre rady lub sbosoby albo moze jakies tabletki???
 
reklama
dziewczyny pomyslalm ze mozna sie podzielic swoimi doswiadczeniami i problemy z zajsciem w ciaze.Ja juz mam coreczke 18 miesiecy od 6 miesiecy staramy sie o drugie ale nie moge zajsc w ciaze obliczam sobie dni plodne i nie plodne ale nic nie wychodzi moze wy macie jakies dobre rady lub sbosoby albo moze jakies tabletki???
Ja mam synka 8-letniego hmm dobre rady powiadasz.... no wiec bralam juz castagnus, wiesiolek no i caly czas biore kwas foliowy ,robie testy owulacyjne , mierze tempke i nic:angry::-(....dzis zaczelam 9 cykl staran jestem w trakcie badan(hormony, nasienie.....). Trace juz nadzieje ze mi sie uda :-(.Aha bralam tez przez 3m-ce duphaston i naprawde niewiem co ci poradzic:-(
Castagnus®
Zawiera wyciąg z Agnus Castus. Wpływa na obniżenie stężenia prolaktyny wydzielanej przez przysadkę. Powoduje zmniejszenie dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzi zaburzenia cyklu. Pomaga przy mastodynii i niedomodze lutealnej.
Uwagi: Nie bierz w ciąży i podczas karmienia piersią.
Efekty uboczne: Sporadycznie w pierwszym tygodniu kuracji mogą wystąpić nudności. Jednoczesne stosowanie z lekami zawierającymi progesteron lub gestageny może wzmagać działanie preparatu. Stosowanie leków przeciwpsychotycznych i uspokajających może spowodować osłabienie działania leku.
Dawkowanie: Kobiety o masie ciała do 60 kg 1 tabletka dziennie (45 mg); kobiety o masie ciała powyżej 60 kg 2 tabletki dziennie. Kuracja trwa 90 dni.
Olejek z nasion wiesiołka (Evening Primrose Oil)
Olejek zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym gamma-linolenowy (GLA) i linolenowy, które mogą być pomocne w leczeniu wielu dolegliwości włączając w to łuszczycę, stany zapalne, trądzik, napięcie przedmiesiączkowe, mastalgię (bolesność piersi), gestozę (tylko pod kontrolą lekarza), podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane. Pomaga także poprawić śluz szyjkowy - zwiększa jego ilość, szczególnie tego typu płodnego ("jak jajko kurze"). Picie dużej ilości wody (czasem to wystarcza, jako że nawadnia odpowiednio organizm, który może prawidłowo spełniać swoje funkcje wydzielnicze) i branie olejku może wyraźnie poprawić produkcję śluzu, który pomaga pozostać plemnikom żywym do 5 dni. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma bezpośrednich dowodów, tak jak w przypadku guajfenesyny, że może wesprzeć samo zapłodnienie dzięki pomocy w produkcji śluzu. Olejek wydaje się być ratunkiem przy zmianach dysplazmatycznych sutków dzięki poprawieniu absorpcji jodu (minerał często występujący poniżej normy u kobiet z tego typu schorzeniem). Poprzez stawanie na przeszkodzie produkcji prostaglandyn związanych ze stanem zapalnym, GLA może zmniejszyć skurcze menstruacyjne, a także zmniejszyć wrażliwość przedokresową piersi. Wiele kobiet cierpiących na PMS ma jednocześnie niskie stężenie GLA w tkankach. Dzięki poprawieniu funkcjonowania śluzówki macicy może pomóc kobietom, które nie są w stanie zajść w ciążę. Przez poprawę krążenia krwi, GLA może leczyć jedną z podstawowych przyczyn impotencji. W tym wypadku często wiesiołek brany jest z witaminą C i Ginkgo Biloba. Wpływa na gospodarkę hormonalna, potrafi złagodzić mniejsze zaburzenia, przedłużyć drugą fazę cyklu, podwyższa poziom estrogenów. GLA przekształcane jest do substancji podobnych do hormonów zwanych prostaglandynami E1, które maja działanie antyzapalne i mogą także działać w sposób rozrzedzający krew i rozszerzający naczynia krwionośne. Pomaga poprawić funkcjonowanie tarczycy u kobiet z lekka niedoczynnością (niedoczynność może powodować brak owulacji i poronienia).
Efekty uboczne: Użyty w odpowiednich dawkach nie powoduje efektów ubocznych. Badania nad bezpieczeństwem długoterminowego stosowania wiesiołka są nadal niedostępne. Jakkolwiek od prawie dwóch dekad jest bardzo mało raportów na temat toksyczności olejku.
Uwaga: Bądź pewna, że kupujesz produkty od znanego producenta - niektórzy mogą umieszczać tanie substytuty - olej sojowy i słonecznikowy. Nie bierz jeśli masz epilepsję. Zalecana jest cierpliwość - czasem efekty widać dopiero w 2-gim cyklu stosowania. Skuteczność działania preparatu poprawia jednoczesne podawanie cynku, magnezu, witamin B6, E, C, PP.
Dawkowanie: Od 2-6 tabletek dziennie (1500 mg do 3000 mg). Powinien być brany od menstruacji do owulacji, bo olejek może powodować skurcze maciczne w ciąży.
Kwas foliowy (Acidum folicum)
Niedobór kwasu foliowego może prowadzić do wad wrodzonych u noworodków. Jest ważną substancją dla rozwijającego się systemu nerwowego płodu. Uważa się także, że niepłodność związana być może z niedostateczna ilością kwasu w organizmie (szczególnie w przypadku mężczyzn, powinien być podawany wówczas razem z cynkiem). Wszystkie kobiety w okresie reprodukcyjnym powinny zażywać preparaty tej substancji (przynajmniej na miesiąc przed spodziewanym poczęciem i przez trzy pierwsze miesiące ciąży) w związku z tym, że największe korzyści przynosi on dla wczesnej ciąży (pierwszy miesiąc). Kwas foliowy zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej i mózgu nawet o 75%.
Efekty Uboczne: Zwykle dobrze tolerowany. U mniej niż 1% może powodować wysypkę, reakcje alergiczne czy zarumienienie.
Uwaga: Ostrożnie przy epilepsji , ponieważ może osłabiać działanie leków przeciwdrgawkowych.
Dawkowanie: Kobiety w ciąży lub karmiące powinny przyjmować 0,8 mg kwasu dziennie. Zaleca się podawać w przypadku innych dorosłych 0,4 mg. Twój lekarz może zalecić dawkę miedzy 0,4 a 0,8 mg, albo wyższą. Niektóre kobiety potrzebują większej ilości kwasu foliowego, szczególnie te, które urodziły już dziecko z wadą cewy nerwowej, obciążone wywiadem rodzinnym od IV pokolenia, z cukrzycą, z podwyższonym poziomem alfafetoprotein (AFP) w krwi i przyjmujące leki przeciwpadaczkowe. Porozmawiaj w takim wypadku z lekarzem zanim zaczniesz planować ciążę. Inne osoby wymagające większych dawek to osoby będące często na diecie, nadużywające alkoholu lub narkotyków, palacze, kobiety przyjmujące pigułki antykoncepcyjne i stosujące źle zrównoważona dietę.
Branie "multiwitaminy" zawierającej 0,4 mg kwasu jest inną formą osiągnięcia zalecanej dziennej dawki. Większość preparatów wielowitaminowych zawiera właśnie taką ilość. Unikaj zażywania większej ilości suplementów niż to zalecane. Zbyt dużo innego rodzaju witamin (szczególnie wit. A) może powodować poważne problemy zdrowotne.
Moze sie komus przydadze te informacje
 
Ostatnia edycja:
Ja mam synka 8-letniego hmm dobre rady powiadasz.... no wiec bralam juz castagnus, wiesiolek no i caly czas biore kwas foliowy ,robie testy owulacyjne , mierze tempke i nic:angry::-(....dzis zaczelam 9 cykl staran jestem w trakcie badan(hormony, nasienie.....). Trace juz nadzieje ze mi sie uda :-(.Aha bralam tez przez 3m-ce duphaston i naprawde niewiem co ci poradzic:-(

Dzieki serdeczne za porade:)Ja juz jestem zmeczona i nie wiem co robic ?Nie mialam rzadny problemow z pierwsza ciaza za pierwszym razem sie udalo a teraz jakies kaplikacje...zakarzdym razem modle sie rzebym byla w ciazy...a ten kwas foliowy to lekarz musi przepisac czy mozna bezposrednio w aptece kupic???
 
Ja mam synka 8-letniego hmm dobre rady powiadasz.... no wiec bralam juz castagnus, wiesiolek no i caly czas biore kwas foliowy ,robie testy owulacyjne , mierze tempke i nic:angry::-(....dzis zaczelam 9 cykl staran jestem w trakcie badan(hormony, nasienie.....). Trace juz nadzieje ze mi sie uda :-(.Aha bralam tez przez 3m-ce duphaston i naprawde niewiem co ci poradzic:-(

Dzieki serdeczne za porade:)Ja juz jestem zmeczona i nie wiem co robic ?Nie mialam rzadny problemow z pierwsza ciaza za pierwszym razem sie udalo a teraz jakies kaplikacje...zakarzdym razem modle sie rzebym byla w ciazy...a ten kwas foliowy to lekarz musi przepisac czy mozna bezposrednio w aptece kupic???
Ja takze juz jestem zmeczona a kwas foliowy mozesz kupic w aptece bez recepty:-p
 
Ja takze juz jestem zmeczona a kwas foliowy mozesz kupic w aptece bez recepty:-p


jak tylko maz z pracy wroci to lece po ten kwas foliowy:) Na jakims forum dawno czytalam ze zawsze po kochaniu nozki w gore oparte o sciane i tak prze 15 minut i powiem ci ze ja sprobowalam ale nie zadzialao dlateko pytam sie wszystkich kobietki jakie one sposoy probowaly:):-)
 
Witam was dziewczyny!!!!
Mam takie nurtujące pytanie czy brak efektów z zajściem w ciąże może być powodem że mój M. ma "małego" i czy kochanie się w nieodpowiednich pozycjach na stojąco też może być tego powodem???
 
reklama
Do góry