reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usypiac 7-miesieczne niemowle?

K

Kasia2301

Gość
Zalozylam ten watek, by poznac sposoby mam na usypianie swoich maluchow. Ze swoim mam ciagle problem i brakuje mi juz pomyslow co jeszcze moge zmienic.
Dlatego mamy piszcie. Moze zainspiruje mnie cos i znajde rozwiazanie swojego problemu.
 
reklama
Zalozylam ten watek, by poznac sposoby mam na usypianie swoich maluchow. Ze swoim mam ciagle problem i brakuje mi juz pomyslow co jeszcze moge zmienic.
Dlatego mamy piszcie. Moze zainspiruje mnie cos i znajde rozwiazanie swojego problemu.
Jak synek miał 7 msc to spał ze mną i narzeczonym. Od 9 msc kładłam się razem z nim w jego łóżeczku i jak usypiał wychodziłam. Teraz ma 11 miesięcy i ja siedzę za barierką łóżeczka a on usypia w środku. Od urodzenia mu śpiewam jak idzie spać więc kojarzy moje śpiewanie jako porę snu 🙂 przed nocą wiadomo rutyna kąpiel, grysik z butelki, ząbki, składanie zabawek i dopiero do spania
 
Grysik z butelki? Mozna prosic o szczegoly?
Moja mala strasznie sie szarpie, prezy i szczypie mnie po ciele. Jakby byla przebodzcowana i nie migla zasnac, mimo ze jest spiaca. Staram sie nie przekraczac 3 godzin czuwania. Mamy w domu dodatkowo 3,5 latka i moze to dlatego ze tak intensywnie go obserwuje i widzi jak szaleje w ciagu dnia, mozg jest przeciazony. Nie wiem sama. Ciezko ja usypiac.
 
Grysik z butelki? Mozna prosic o szczegoly?
Moja mala strasznie sie szarpie, prezy i szczypie mnie po ciele. Jakby byla przebodzcowana i nie migla zasnac, mimo ze jest spiaca. Staram sie nie przekraczac 3 godzin czuwania. Mamy w domu dodatkowo 3,5 latka i moze to dlatego ze tak intensywnie go obserwuje i widzi jak szaleje w ciagu dnia, mozg jest przeciazony. Nie wiem sama. Ciezko ja usypiac.
Grysik pije od 8 msc życia. Jest to kasza manna na zwykłym mleku krowim. Wczesniej był na piersi ale na noc zanim dostawal grysik to modyfikowane zageszczalam kaszka ryzowa albo kukurydziana bo moj moglby co 2h jak noworodek jest a tak to glodny dopiwro kolo 5. Pobudek niestety ma w nocy 4-5 na piciu albo przytulaska no ale cóż...
A ile śpi w ciągu dnia? Może za dużo albo odwrotnie w takim sensie że za mało? Telewizor ogląda albo jest włączony w tle? To ma duże znaczenie.
 
Z tym tv to calkiem mozliwe. Gdzies w tle slychac bajki lub kanal muzyczny dla dzieci. Starszy synek troche operuje sprzetem. Zazwyczaj ma 2 drzemki lub 3 jesli ktoras z nich jest krociotka. Moze to faktycznie ten telewizor...
Karmie piersia i troche kiepsko nam to rozszerzanie wychodzi. Jadla warzywa, dopoki nie sprobowala owocow. Musze sprobowac ten grysik. Jakie proporcje? Przez smoczek przejdzie takie mleko zageszczone?
 
Z tym tv to calkiem mozliwe. Gdzies w tle slychac bajki lub kanal muzyczny dla dzieci. Starszy synek troche operuje sprzetem. Zazwyczaj ma 2 drzemki lub 3 jesli ktoras z nich jest krociotka. Moze to faktycznie ten telewizor...
Karmie piersia i troche kiepsko nam to rozszerzanie wychodzi. Jadla warzywa, dopoki nie sprobowala owocow. Musze sprobowac ten grysik. Jakie proporcje? Przez smoczek przejdzie takie mleko zageszczone?
Grysik na mleku krowim jeszcze nie dawaj bo za malutki jest, powinno sie wedlug nowych wytycznych po roku mleko krowie. Ja nie wiedzialam, zrobilam tak bo mi mama doradzila, zaufalam bo miala 3 dzieci i faktycznie u nas maly lepiej spi. Robie na oko. Smoczek najszybszy przeplyw ale ja poszerzam dziurke bo moj sie denerwuje, musi pic szybko bo jest niecierpliwy. Mysle ze mu sie sen ustabilizuje,u nas kolo 9 miesiaca dopiero to przyszlo bo wczesniej spal bardzo roznie. Ale tez ma etap szczypania i gryzienia, niestety chyba niektore dzieci tak maja. I co gorsza na slowo nie reaguje smiechem.
A w jaki sposob teraz go usypiasz?
 
Z reguly lulam na rekach. Dzis probowalam lezec obok, bez lulania, ale tak sie wyginala i rzucala jakby egzorcyzmy jakies sie odbywaly w tym domu...Byly proby lozeczka, bo wczesniej jakos nawet w nim spala, ale zazwyczaj po zasnieciu odwroci sie na brzuszek przez sen i sie budzi. Lubi spac na boku. Wtedy wszystko od poczatku. Znowu rece i lulanie...
 
Z reguly lulam na rekach. Dzis probowalam lezec obok, bez lulania, ale tak sie wyginala i rzucala jakby egzorcyzmy jakies sie odbywaly w tym domu...Byly proby lozeczka, bo wczesniej jakos nawet w nim spala, ale zazwyczaj po zasnieciu odwroci sie na brzuszek przez sen i sie budzi. Lubi spac na boku. Wtedy wszystko od poczatku. Znowu rece i lulanie...
Kurcze powiem ci ciężko jest podpowiedzieć. Każde dziecko na co innego reaguje. Mój lubi jak mu śpiewam i głaszczę po pleckach ale muszę być to ja, jak ktoś inny mu zacznie śpiewać to płacz okropny. No i najbardziej kojące dla niego jest moje przytulenie. Mam HNB więc łatwo nie było. Koło 9 msc zaczęło się to stabilizować bo wcześniej np zamiast spać o 20 on sobie robił 30 minut drzemki i zabawa do 24 🥴
Ja jak uczylam go na poczatku usypiac kolo mnie to tez nie bylo tak ze grzecznie lezal. Buntowal sie ale ja juz nie bylam w stanie nosic takich kilogramow przez kilkanascie minut i lulać bo jestem bardzo drobna.
O wlasnie a gdybys sprobowala usiasc po turecku i wziac malego na rece, pod glowke poduszka i sie tak kolysac? Przypomnialo mi sie ze zanim uczylam go usypiac obok to to sie sprawdzalo, potem odkladalam do lozeczka i bujalam poduszka. Takie male kroczki
 
Musze probowac wszystkiego. Moze akurat...
Swoja droga, znowu czegos sie dowiedzialam. Nie slyszalam wczesniej o HNB. Wlasnie poczytalam. Moj starszak to z kolei WWO. Po mamusi.
 
reklama
Do góry