reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

U Nas ciemieniucha tez sie pojawiła .. w 4 miesiaciu ... okazało się ze Dawidek ma uczulenie na mleko krowie ... dostalismy skierowanie do dermatologa, który przepisal Nam masc robiona w aptece ... oprócz tego zmiana mleka na Bebilon Pepti i 4 dni wystarczyły aby ciemieniucha znikła ... dzisiaj młody pije juz Bebiko zwykłe i ciemieniuchy (puk puk- odpukac) ani innych zmian nie ma :happy2:
Ciemieniucha dla mnie to takie upierdliwe cos ... i chyba najlepiej bedzie jak pojdziesz Elfica z synkiem po porade i masc do lekarza :tak:
 
reklama
u nas pojawila sie ok 2 miesiaca i poprostu na ok 1/2h przed kapielea nasmarowlam mu glowke oliwka,a potem gezbyczkiem(nie szczoteczka)zdrapalam i bez problemow,potem tylko raz sie pojawila,zdrapywalam tez paznkociem i bylo ok.pzdr
 
U nas ciemieniucha występuje, pomimo, że Natka pije bebilon pepti. Smarowałam oliwką, ale nie pomagało, ona strasznie to drapie. Moja mam posmarowała raz to masłem osełkowym i potem wydrapała paznokciem, bo ładnie schodziło, no i potem dokładne umycie główki w szamponie b. łagodnym, no i trochę pomaga, tylko trzeba czasem powtarzać zabieg.
 
U Łucji bardzo długo utrzymywała się ciemieniucha (miała też na brwiach) i pomogła dopiero maść cholesterolowa na receptę robiona w aptece.
 
Moje dzieci nie mialy ciemieniuchy,ale moja znajoma walczyla z nia u corki dlugo,dodamze corka alergii nie miala.Posluchala rady innej kolezanki i kupila....saszetke szamponu nizoral.Podczas kapieli posmarowala tylko te czesc gdzie byla ciemieniucha i na koniec umyla dobrze.Po dwoch dniach ciemieniucha byla prawie niewidoczna.Po tygodniu powtorzyla zabieg i nie ma sladu.;-)
 
Rozalka czy twój synek ma tez AZS? czy zaczęło sie od ciemienuchy? bo w przypadku Hubcia to własnie najpierw pojawiła sie ciemienuszka, potem przeszła na czółko, na policzki i tak w dół szło przez całe ciałko (oprócz pupy) i wtedy sie okazało ze to alergia na mleko krowie i AZS
Dokładnie alergia na mleko krowie i białko jaja kurzego.Zaczęło się od ciemieniuchy,przeszło na czoło i policzki.Potem zaczerwienienia w zgięciach rączek i nóżek.
U nas było uczulenie nawet na Bebilon Pepti,którym próbowałam Kubę dokarmiać.:szok:
 
U nas nie stwierdzono żadnego uczulenia i położna mówiła, że to ciemieniucha poza tym ja karmię tylko piersią. No nic wybierzemy się do pediatry niedługo zobaczymy co powie. Dziękuję wszystkim za odpowiedź
 
U nas zaczerwienienia w zgieciach raczek i nóżek raz sie pojawiaja raz znikają, ale najgorzej skóra wygląda wciąż na dłoniach i na dodatek ewidentnie go swędzi niestety...:wściekła/y:
teraz dopajam go nutramigenem, piersią karmiłam pełne 7 miesiecy, a w tej chwili Hubek odmawia picia z piersi wciągu dnia i karmie go piersią właściwie tylko nocą
robilismy testy IgE na konkretne alergeny i co dziwne nie wyszła zadna alergia pokarmowa, tylko minimalna na sierść psa(którego mamy w domu), ale widze ewidentnie że reaguje alergicznie właśnie na pokarmy(czyli to co dostanie się do mojego mleka). może byly te testy robione zawcześnie, zwykle robi sie je jak skonczy maluch rok, albo po prostu istnieje duża szansa że z tego po prostu wyrosnie - mam nadzieję:tak:
 
Elfica a moze Ty zjadasz cos co uczula maluszka??

Rosmerta u Nas tez były znikająco-pojawiające sie plamki ... jak juz pisałam młody miał skaze białkowa, po zmianie mleka i wyeliminowaniu wszystkiego co ma białko wszystko wrociło do normy, do czasu kiedy nie podałam, banana ... na niego tez miał uczulenie, tak jak i na cielecine, pomidory, jagnięcine ... na produkty które szczególnie moga uczulac
jesli chodzi o badania, tez chciałam zrobic, ale to pani alergolog mi powiedziała, ze wczesniej niz dziecko ukonczy rok nie opłaca sie robic, bo mogą cos wskazac, ale najczesciej jest ze nic nie wskazuja ... do roku czasu dieta maluszka działa na podstawie "prób i błędów" ... zycze aby maluszek szybko wyszedł z alergii
 
reklama
Dzięki Moniqua , tez mam nadzieję, że wyjdzie szybciutko z tej alergii i zacznie normlanie jeść , bo narazie jest tylko na mleczku i od tygodnia wprowadzilismy dynię - narazie żadnych reakcji alergicznych. jak wprowadziliśmy nowe pokarmy w 6 miesiącu to maluch przestał przybierac wiec wrócilismy do samego mleczka tylko
 
Do góry