reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie, wymioty

annaa1995

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Maj 2022
Postów
25
Czesc wszystkim!

Mam pewien problem. Mój maluszek skończył wczoraj miesiąc. Jest karmiony mlekiem modyfikowanym, ponieważ nie mam pokarmu. Zjada średnio co trzy godziny od 70 do 110 ml bo to różnie bywa. Przedwczoraj popołudniu zwymiotował, wczoraj bolał go brzuszek, miał twardy, prężył się i widać było, że nie może zrobić kupy. Dopiero wieczorem zrobił. Dzisiaj rano zjadł porcje po godzinie 6, odbił i wszystko ok a za chwilę znowu wymiotował. Jest karmiony mlekiem Bebiko. Może go zmienić? Tylko, że wcześniej wszystko było ok. Podpowiedzcie coś proszę.
 
reklama
Czesc wszystkim!

Mam pewien problem. Mój maluszek skończył wczoraj miesiąc. Jest karmiony mlekiem modyfikowanym, ponieważ nie mam pokarmu. Zjada średnio co trzy godziny od 70 do 110 ml bo to różnie bywa. Przedwczoraj popołudniu zwymiotował, wczoraj bolał go brzuszek, miał twardy, prężył się i widać było, że nie może zrobić kupy. Dopiero wieczorem zrobił. Dzisiaj rano zjadł porcje po godzinie 6, odbił i wszystko ok a za chwilę znowu wymiotował. Jest karmiony mlekiem Bebiko. Może go zmienić? Tylko, że wcześniej wszystko było ok. Podpowiedzcie coś proszę.
U nas problemy zaczęły sie od 3 tygodnia.
Też jesteśmy od początku na mm bo swojego nie miałam.
I też byliśmy na Bebiku i też było ok.
A potem zaczęły się zabawy z mlekiem
My zmieniliśmy na bebilonComfort na kolki bo w tym czasie się pojawiają.
Ale zaczęło mu sie te mleko cofać., bez wymiotów tylko taki odruch wymiotny.
Potem za radą pediatry zamiana na bezlaktozowe i wtedy i problemy kolkowe i odruchowo-wymiotne się skończyły.

Musiecie poobserwować. Czy dzieje się tak za każdym razem , czy może gdy zje za dużo .
Czasamo warto zmienić, ale najlepiej pod okiem pediatry bo może coś zaproponować.
 
Najwazniejsze pytanie. Czy to jest ulewanie wiekszej ilosci pokarmu, czy wymioty. Wymioty u tak malych dzieci sa spektakularne. Sa jak fontanna i obrobione jest wszystko dookola.
Jesli tylko ulewal to moze byc fizjologiczna sprawa, jesli nie dzieje sie to nagminnie. Starsza ulewala dopoki nie zaczela sama siadac.
Jesli faktycznie wymiotuje to skonsultowalabym sie z lekarzem.
 
Najwazniejsze pytanie. Czy to jest ulewanie wiekszej ilosci pokarmu, czy wymioty. Wymioty u tak malych dzieci sa spektakularne. Sa jak fontanna i obrobione jest wszystko dookola.
Jesli tylko ulewal to moze byc fizjologiczna sprawa, jesli nie dzieje sie to nagminnie. Starsza ulewala dopoki nie zaczela sama siadac.
Jesli faktycznie wymiotuje to skonsultowalabym sie z lekarzem.
Raczej wymioty, duża ilość bo wszystko wokół bylo brudne..
 
Czesc wszystkim!

Mam pewien problem. Mój maluszek skończył wczoraj miesiąc. Jest karmiony mlekiem modyfikowanym, ponieważ nie mam pokarmu. Zjada średnio co trzy godziny od 70 do 110 ml bo to różnie bywa. Przedwczoraj popołudniu zwymiotował, wczoraj bolał go brzuszek, miał twardy, prężył się i widać było, że nie może zrobić kupy. Dopiero wieczorem zrobił. Dzisiaj rano zjadł porcje po godzinie 6, odbił i wszystko ok a za chwilę znowu wymiotował. Jest karmiony mlekiem Bebiko. Może go zmienić? Tylko, że wcześniej wszystko było ok. Podpowiedzcie coś proszę.
Moja córka przy bmk po bebiko wymiotowała, leciało buzią i nosem jak z fontanny. Ona czasami dokarmiania tylko była na moje wyjścia. Od tamtej pory jak poczuje mm to płacze. Ma zaraz pół roku.
 
Moja córka zaczęła bardzo mocno ulewac jakoś około 2 miesiąca. Próbowaliśmy mleko ar ale to nic nie dało. Teraz ma 7 miesięcy i jeszcze czasami zdarzy się że uleje ale to jak za dużo zje
 
Czesc wszystkim!

Mam pewien problem. Mój maluszek skończył wczoraj miesiąc. Jest karmiony mlekiem modyfikowanym, ponieważ nie mam pokarmu. Zjada średnio co trzy godziny od 70 do 110 ml bo to różnie bywa. Przedwczoraj popołudniu zwymiotował, wczoraj bolał go brzuszek, miał twardy, prężył się i widać było, że nie może zrobić kupy. Dopiero wieczorem zrobił. Dzisiaj rano zjadł porcje po godzinie 6, odbił i wszystko ok a za chwilę znowu wymiotował. Jest karmiony mlekiem Bebiko. Może go zmienić? Tylko, że wcześniej wszystko było ok. Podpowiedzcie coś proszę.
Hej, u mojej córki w podobny sposób objawiała się alergia na białka mleka krowiego. Wymioty/silne ulewania, silne bóle brzuszka, prężenie i problem z wypróżnieniem, ten ostatni objaw mylił lekarzy i mimo moich sugestii nikt tego nie powiązał na początku z alergią. Przeszliśmy przez wiele mieszanek, nawet tych HA ale dopiero przejście na Nutramigen nam pomogło.

Oczywiście nie sugeruje od razu że jest to alegia, ale radzę uważnie obserwować, nam przez prawie 3 msc lekarz próbował wmowic że kolki trwająca kilkanaście godzin dziennie są normalne.

Często wystarczy samo przejście na preparaty HA
 
reklama
Dziewczyny a co to może być że brzuszek ma perfekcyjnie miękki ale ta kupka dalej nie może wyjść, pręży się i spina a nie idzie? Tylko bąki
 
reklama
Do góry