reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

dziewczyny, a ile dajecie picia na dzień maluszkowi przy MM?

Wczoraj i dziś np maluszek zrobił kupke bez problemu chyba muszę dawać mu więcej picia ...
 
reklama
Moj wypije moze z 20ml herbatki w ciagu dnia, ale zaparc nie ma wiec mu nnie potrzeba. Daje mu jako popicie lekow gdy ma kolke.
 
Moja Ola tak wypija ok. 80 ml dziennie herbatki HIPP na lepsze trawienie. Mimo, że karmię tylko piersią mała miała zaparcia. Pediatra mi kazała wprowadzić w jej menu herbatkę:-D. Muszę powiedzieć, ż teraz jest lepiej i kupka jest co dwa dni.
 
Jak ja Wam zazdroszcze tych kup....Dla mnie to koszmar nie wiem co robic dzis 8 dzien dałam mu czopka i nic dopiero po drugim zrobił troche rzadkiej kupki(moze po soku?0nie wiem co myslec bo on sie nie meczy nie nadyma brzuch ma miekki ale 8 cxy 10 bez kupy..tak mam od 2 miesiecy...

Daje mu herbatki na te kupy i dicoflor i lek o nazwi Debridat i zaczełam dawac soki i nc...czy to mozliwe ze tak wchłania pokarm??

Herbatki dajecie w granulkach?
Pani doktor mi kazała zaczac dawac soki kupne nie z jabłek bo sa pryskane..ale ile mam dawac takie soki kiedy moge normalne jabłko?
 
Aleks wypija około 200ml wody przegotowanej mineralnej dziennie. Zawsze daję z 2-3łyki przed karmieniem, i jakieś 15-20 minut po karmieniu, wtedy daję ile młody chce. No i oczywiście po zabawie/płaczu, kiedy się zgrzeje.
Ostatnio zaczął zjadać 130-170ml mleczka co 3h. Fajno, nareszcie mu się to reguluje :):-)
 
Dopiero odkryłam dzisiaj ten wątek :)
Wprawdzie dziewczyny pisały mc temu ale teraz się udzielę o dopajaniu. Patrycja na cycu jest hodowana ;) i póki co niczym nie dopajam bo nie widzę potrzeby. Z kolkami długo się nie męczyliśmy-nawet nie wiem czy to były kolki czy brak umiejętności obsługi dzidziusia... Ja się ie boję dawać butelki z moim mlekiem - mała ssie wszystko z czego się leje jedzonko, pozatym butla jest rzadko w ruchu w tym układzie-raz na tydzień może...
 
Ja dzisiaj malemu podalam troszke jabluszka ktore mu sama zrobilam i maly wcinal i przebieral tym jezyczkiem i widac ze mu smakowalo :tak: cale popopudnie dobrze sie czul i nic mu nie bylo wiec jest ok a soczek jabluszkowy tez mu daje kilka lyzeczek dziennie i wychodzi tego tak kolo 10ml tego soczku :tak: a herbatki to roznie czasem poradzi wypic 100ml a czasem tylko 30ml w zaleznosci jak bardzo jest spragniony :tak:
Zaczelam tez wlasnie mu podawac ten soczek i jabluszko bo wlasnie chce ruszyc z tymi kupkami u mojego,jest teraz tylko na MM i kupki robi co 3-4 dni i sie przy robieniu meczyl bo kupka twarda wiec mam duza nadzieje ze po tym jabluszku mu bedzie choc troszke lzej :tak:
 
Mnie mąż kupil 10kg jablek ktore leza w piwnicy, ale sa takie wielkie, ze widać ze nie naturalne :sorry: No i co z nimi zrobic? Jak za miesiac chce ruszyc z produkcja soczkow i powideł dla kubusia to raczej nie z tych jablek :-p Dramat!\


Jednak wg mnie nie oplaca sie kupowac soczkow i deserkow Gerbera z jablka czy marchwewki. Zobaczycie jakie sa ceny to wszystko wyjasni ;-)
Kilkogram marchewki mozna miec za 50zg i zrobic z tego sloiczków na kilka miesiecy :-D
He,he... ale licza sobie ladne ceny ci producenci.
 
reklama
agutek a może butelka z łyżeczką BUTELKA SILIKONOWA Z ŁYŻECZKĄ 120ml LOVI * 10/831 (2088852160) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
agalodz możesz spróbować dać kompocik z suszonych śliwek , u mnie są gotowe soczki i deserki i na kupki działają rewelacyjnie , Kuba sporo tego zjadał a Lenka poczeka jeszcze ze 2-3 tygodnie i też dostanie bo kupki co 2-3 dni
nimfii nie dość że taniej to o ile zdrowiej jak zrobisz sama :tak: , u mnie jest bardzo mały wybór słoiczków i wogóle produkty inne niż w pl ale dzięki temu nauczyłam się robić wiele rzeczy i tym samym np budyń czy kisiel gotuje młodemu i wiem że jest bez dodatków , zdrowy :tak:
 
Do góry