reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

W upały - jak najbardziej codziennie.Ale przy takiej pogodzie jak teraz myjemy co 3-4 dni i nic się nie dzieje.No tylko dodać muszę że Zośka za wiele włosów nie ma, więc nie bardzo jeszcze jest co tak solidnie pielęgnować:-)
 
reklama
ja myje codziennie,ale teraz zaczne myc co drugi dzien,chociaz antek ma czuprynke,to raczej nic sie stanie,jak co dzien nie umyje
 
Witam,
Mam pytanko... jak sprawic, żeby moje miesięczne maleństwo polubiło kąpiel?
Może to moja wina, że jej nie lubi, bo budzę Wojtusia do kąpieli na pół godziny przed
spodziewanym czasem karmienia... w inych wypadkach budzi się sam i to zawsze straaaasznie głodny, więc prawie od razu Go karmię. A tu trach do wody.... ale boję się kąpac brzdąca z pełnym brzuszkiem.... może mogę go jednak nakarmic przed kąpielą?
Jak to u Was drodzy rodzice wygląda?
Z góry dziękuję za podpowiedzi... dodam tylko, że teraz kąpiel to dla małego koszmar.
Krzyczy tak głośno, jakby go ktoś ze skóry obdzierał.... :( i póżniej przy ubieraniu.... aż wyląduje przy piersi. Staramy się z mężem kąpac małego najdelikatniej jak potrafimy.....
 
wiesz moj maluszek tez na poczatku nie lubil bardzo kapania a tak piszczal i plakal a przy ubieraniu bylo tak samo ale to minie samo probujcie zajmowac go czyms podczas kapieli mowic do niego opowiadac spiewac i przy ubieraniu tak samo to moze zacznie sluchac i nie bedzie tak plakal powodzenia
 
teraz Igorek ma 5 miesiecy i uwielbia kapiel tak sie bawi i chlapie jak go rozbierm do kapieli to juz tak sie smieje a kapiel robicie o tej samej poze>?a ma miesiac to jeszcze musi sie przyzwyczajc cierpliwosci i wszystkiego dobrego
 
Piotrek tez nie lubił kapieli tak do skończenia pierwszego miesiąca:no:teraz jest ok i z kapiela i z ubieraniem, a co do jedzenia to ja nieraz dawałam jeść przed myciem bo na głodnego nie ma co dziecka męczyc ;-)
 
Moja Antośka zachowywała się tak samo. Za radą innych mam zaczęłam ją trochę podkarmiać przed kąpielą i teraz uwielbia chlapać się w wodzie.
 
nasza Karolinka nie lubiała kąpieli do około 3 miesiąca, krzyczała , płakała i nic nie pomagało:no:, dopiero potem polubiła i juz nie było problemów
 
ja tez myslalm zemozma dokarmiac przed kapiela ale nie powinno sie bo ja mojemu synkowi dalam przed i o malo mi sie nie zaksztusil wiec raczej nie:no: powinno sie dawac
 
reklama
dziecko można nakramić przed kąielą, ale należy odczekać jakieś 20 minut nim zaczniemy kąpiel. głodne dziecko w kąpiel raczej nie będzie zdowolone:no:
nasz maluszek od początku lubi wodę.:tak:
Postaraliśmy się by czuł się w wannie bezpiecznie. Kilka razy mąż lub ja kąaliśmy się razem z nim ( w dużej wannie kąpał się po ukończeniu pierwszego miesiąca życia).
Wydaje mi się,że dziecko musi czuć się bezpiecznie, woda powinna mieć odpowiednią temperaturę. Kąpiel powinna odbywać się w spokojnej, nie nerwowej atmosferze.
 
Do góry