reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butlą

reklama
u nas tak:
ok 4 lub 5 butla - 150 czasem 180ml wypije
potem sniadanko kolo 9 kaszka 150ml
potem obiadek
potem butla
potem deserek
18-19 bulta na noc 210ml
u mnie stala pora to tylko nocne, sniadanie i wczesnoporanne karmienie hihi, reszta wg potrzeb. zalezy ile spi, bo czasami 3 godz a czasami 30 min na caly dzien i wtedy wiecej je
 
U mnie rano butla ok 5.30-6
potem 9-9.30 kaszka łyżeczką a ostatnio deser mleczno-owocowy
12:30-13 obiadek
15.30-16 butla
17.30-18 owoce
20-22 butla, zależy czy zaśnie czy nie. Jak zaśnie to dostaje przez sen póżniej

Do każdej butli daję łyżeczkę kaszki ryżowej a na noc dostaje 3 łyżeczki z górką kaszy ryżowej.

Pomiędzy posiłkami picie.
 
moj tez dostaje do kazdej butli 1-2miarki kleiku bo nadal ulewa.

Bozeee on chyba za duzo je. Dzis go wazylam to jest miedzy 50 a 75 centylem wiec idealnie... kurde przez was stwierdzam ze chyba przekarmiam dziecko :sorry:
 
heh a mnie sie raz wydaje ze przekarmiam raz ze niedozywiam...
sama juz nie wiem

staram sie wiecej dawac innego jedzenia niz butla bo nie chce zeby byla grubaską.
ostatnio mi kumpela powiedziala ze 'pulpeciki' na piersi zrzucają caly tluszczyk jak zaczynaja raczkowac i sie ruszac wiecej, a jakna butli dziecko pyzowate to i potem tez... no ale geny chyba tez maja znaczenie jakies nie? co myslicie??
na opakowaniu mm jest napisane 3x210ml na dobe i tego sie chce trzymac, ale czy kaszka rano to jedna z tych butl czy 3 butle plus kaszka na sniadanie?
matko jaka ja glupia a trzecie dziecko mam:-D
 
Kurcze, to ja chyba swoja niedozywiam :szok: Moja glownie jedzie na cycu, czasem kaszka albo obiadek, owocow nie lubi... Sama nie wiem, wazy sporo i tez nie chce jej przekarmiac... :baffled:
 
morgaine a u mnie na opakowaniu wciaz 5x210 ;-)
moje dziecie jest antyobiadkowe tzn zjada troche ale malo, kaszka sie krztusi wiec coz zrobic mleko mleko mleko ;-)
a z "pyzowatymi" dziecmi na mm i zrzucaniem nie do konca sie zgadzam..wiekszosc niemowlakow to "pyzy" i wiekszosc jak zaczyna sie ruszac "zrzuca"..i mysle wtedy jak ktos przesadza z jedzeniem to ma grubaska albo ma takie predyspozycje genetyczne i mimo ze je malo to tyje :-)
 
morgaine- wlasnie najpierw paczus a potem dziecko zrzuca.. zreszta to tak genetyka robi swoje kto chudy a kto gruby..., znam przypadk ze maly byl jak pulpet od mm zaczal chodzic i chudy jak palec :))
 
reklama
dranissimo jak przybiera na cycu w normie to nie ma sie co martwic niedozywaniem. na butli jest inaczej bo... nie wiem czemu hahah zgubilam watek...

w kazdym razie chcialabym dawac mlodej na kolacje kaszke, nad ranem mm i na sniadanie mm a potem 'inne zarcie' tylko
musze to jakos rozplanowac....
 
Do góry