reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią a butelka

Ja malemu podaje jedna krople dziennie witaminy D3.
A co do mleka.. To Igor strasznie ulewal . Przetestowalam najpierw Enfamil, potem bebiko potem bebilon i po kazdym to samo. Po prostu mleko z niego wylewalo sie jak z kranu. Pani doktor doradzila, abysmy ukladali maluszka wyzej, nawet pod katem 45stopni. to tzw postepowanie ulozeniowe przy refluksie. Trzymac malego do 30 min po zjedzeniu. Jednak to nie pomoglo.

W tej chwili jestesmy od 2 tyg na mleku AR (przeciw ulewaniu) i jest cudownie.
Maly nie ulewa. Sporadycznie jak wczesniej dostal herbatke lub nie odbil a zasnal.
Mamy 99% mniej prania i Igor stal sie jakby spokojnieszy. Mleko jest drozsze niz zwykle ale warto.
 
reklama
Lena ma refluks i ja juz wysiadam z tym ciaglm jej pilnowaniem- bo caly czas po jedzeniu nawet 2h po cycu potrafi sie zaksztusic, dlawic, ulewac ,pluc itd. W czasie jedzenia zapowietrza sie potwornie. Musze jej zageszczac pokarm,a ze karmie cycem to przed jedzeniem daje jej NUTRITION. I o dziwo jest lepiej, znacznie mniej ulewa Do sztucznego tez mozna dawac ten zageszczacz.

DZIUUULA - ja Lene nawet trzymam 2h w gorze zeby sie odbilo i nie l ulalo i nie pomagalo. Dobrze,ze znalezliscie zloty srodek :tak::tak::tak:
 
ja mam z kolei pytanie do mam karmiących tylko piersią:

czy podajecie do picia dzieciom coś dodatkowego??jakieś herbatki?? bo moja mała ma już skończone 6 tyg i zastanawiam sie czy zacząć jej już coś podawać bo nie zawsze jest możliwość "wyciągnięcia cycka" a jakąś herbatkę zawsze mozna dać. co ewentualnie polecacie??

Ja karmię piersią i młody pije zwykle co 2 nawet co póltora godziny. Nie dokarmiam niczym innym.Jak mial kolki to znajoma pielęgniarka mówiła że koperkową herbatę powinnam pic ja i żeby jego nie przekarmiać niczym innym.Słyszałam że lekka herbatka rumiankowa tez jest dobra dla maluchów.Ostatnio jak malego bolał brzuszek( często ma rewolucje jelitowe) próbowałam jemu podac własnie rumianek. "Próbowałam" bo małemu nie smakowało i pluł .
Myśle że to indywidualna kwestia kazdej z mam czy podac cos dodatkowego poza mlekiem.
 
adudz ja też niczym małego nie dopajam, ma "tylko" cycusia i narazie jest dobrze. Zresztą też nie chce mu narazie dawać butli, bo się boję że się zabardzo przyzwyczai (taka jak jego siostra) i już nie będzie chciał cyca, no bo w końcu z butli lepiej leci:tak: Ja postanowiłam jeszcze poczekać aż będzie większy, ale wtedy też nie chce z butli ze smoczkiem go dopajać tylko kubek z miekkim ustnikiem kupię. Przynajmniej taki mam plan:-D
 
A ja się chyba poddaję, przejdę chyba na butelkę choć na noc. Nie mam sił wstawać co godzinę/co dwie. Jestem nie przytomna już, zasypiam przy karmieniu, jeszcze coś mu zrobię.
Poczekam może jeszcze do szczepień, zobaczymy co u lekarza będzie.
 
makro ja mam to samo, mala budzi sie w nocy co 2h na karmienie, ja jestem nieprzytomna, czasem budzilam sie i znajdowalam malenswo w lozku i kompletnie nie pamietalam czy ja nakarmilam czy nie, masakra. teraz gdy wstaje budze meza i on mnie pilnuje a potem bierze Mariske do odbicia bo boje ze jej cos zrobie, rece mam bezwladne:no: w ciagu dnia tez masakra ciagle cyc. nie wiem jak niektore dziewczyny to robia ze ich maluch jedza w miare tych samych godz bo u mnie jest totalny balagan:wściekła/y::wściekła/y:wkurza mnie to ze karmie ja 40 min ona pada z najedzenia a po pol godz drze sie ze znow jest glodna.probowalam dawac butle bo mi pokarm nie zdarzy naplynac ale ona zjada z butli 60ml i za chwile i tak chce cyca:no: juz nie wiem jak sobie z tym poradzic.
 
Makro, BeataZ może poczytajcie Język Niemowląt. Ja poczytałam i trochę mnie oświeciła ta książka. Karolka też wiecznie cyc....i cyc.... i już miałam dosyć. Wydrukowałam i czytałam podczas jej zawiśnięć na cycu. I nieco mnie oświeciło. Słucham jej jak płacze a kiedyś ładowałam cyca, a czasami wystarczy że do niej pogadam, przejdę się z nią po podwórku albo po domu żeby sobie pozwiedzała, albo włączę pozytywkę(uwielbia takie dwie które kupiłam w lidlu- fajne melodyjki;-)). Naprawdę dziewczynki polecam, może choc troszkę Wam to pomoże.:-) Powodzonka
 
Pociesze Was moja mala je jak jej sie podoba- co 3h, 2h, 1h. jak mailam kontrole wagi to przed kazdym cycem i po musialm ja wazyc. A teraz doszlo gorsze - przed kazdym karmieniem musze w nia lyzeczka!! wladowac Nutrition - a to geste jak kisiel i jest wesolo zwlaszcza w nocy. Nie mwoiac jzu o tym,ze za kazdym razem trzeba nowa papke przygotowac....
Tak mysle, ze z czasem przestane jej to dawac przed kazdym karmieniem, bo ttaki zageszczacz to sama chemia... ale zbawinie dla wali z refluksem :-)
 
Witam moja córka 25.11 skończy 2 miesiące. Wydaje mi się, że mam mało pokarmu i Lena jest bardzo niespokojna. Chciałabym przed pójściem dzidzi spać podać jej Bebilon. Co na ten temat myślicie?? Czy można mieszać pierś z mlekiem modyfikowanym w tak wczesnej fazie?? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
reklama
Witam moja córka 25.11 skończy 2 miesiące. Wydaje mi się, że mam mało pokarmu i Lena jest bardzo niespokojna. Chciałabym przed pójściem dzidzi spać podać jej Bebilon. Co na ten temat myślicie?? Czy można mieszać pierś z mlekiem modyfikowanym w tak wczesnej fazie?? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Najlepiej skonsultować to z lekarzem. Ale podanie butelki może spowodować że mała zrezygnuje z cyca.
 
Do góry