reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym

3 jest po 10 mies to prawie już a zaopatrzeniowiec domowy synkowi 3 kupił (no po 10 to prawie to samo co 10) więc wyjścia nie ma, skład porównałam i bardzo minimalne różnice są i w 3 skrobi więcej ale mam wrażenie, że te płatki jakieś drobniejsze są.
Tak sobie teraz pomyślałam, że jak tej skrobi jest więcej to może uda mi się jedno nocne karmienie wyeliminować bo troche dramat jest, przed snem dostaje kaszkę z pełnego przemiału (podobno bardziej syta) na 220 ml mm i potem pobudka o 1 i o 4 i znowu mleka flacha tak 150/180 ml i wstaje po 6 i znowu mleko, no zobaczymy jak dzisiejsza noc na tym mleku będzie wyglądała.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W mojej 2 jest na 100 g 8,2g a w 3 jest 9,9 g chyba że w swojej ślepocie źle słupki dopasowałam na puszce ;-) oj dobrze patrze tylko w auchanie jeszcze stara 2 jest ze skrobią a widzę na str hippa, że faktycznie nowa bez skrobiowa jest. To dlaczego w 3 napakowane jeszcze więcej tej skrobi hmmm.
 
U nas chyba coraz blizej konca karmienia piersia. W dzien juz prawie nie je, tylko rano ale to tez bez wielkiego szalu. Wieczorem do spania oczywiscie no i w nocy ale coraz czesciej zdarza sie ze budzi sie tylko raz. Dzisiaj obudzil sie przed 3 to dostal cyca, potem pobudka przed 6, ale dostal herbatki, wypil troche i spi jeszcze. Czyli cycus juz mu tak niepotrzebny :-( eh dorasta mi chlopak, a mnie smutno :-(
 
marcia ciesz się bo od teraz zaprzestanie karmienia piersią będzie coraz trudniejsze. Tymek sam odstawił więc nie masz problemu dwuletniego ssaka
Pora na kolejnego ;-)
 
marcia, nie masz pojęcia jak Ci zazdroszczę Dziewczyno, bardzo bym chciała żeby się Miłosz sam odstawił, ale to jest taki cycoholik, że klękajcie narody :/ a Tymek mleko z butli pije?
 
Ja sobie nie wyobrażam karmić tak dużego dziecka piersią, no aż mnie wzdrya. Co ta moja jak miała 8 m-cy wyrabiała przy cycolu to szkoda gadać, wicie się, plucie, odpychanie mnie itd.

A w ogóle chyba dużo dzieciaków ma alergie bo Hipp Ha 2 nigdzie nie ma:tak: Dzwowniłam do producenta i dystrybutora w Polsce bo się postrachałam, że wycofali bo coś nie tak, a ta mi powiedziała, że jest takie zapotrzebowanie, że nie nadążają z produkcją więc jedziemy na bebilonie ha, który nie ma skrobi jest bardzo rzadki, a odkąd go znów je przesypia calutkie noc hmmm, to teraz nie wiem czy do hippa wracać;-)
 
Emka Tymek do pewnego czasu byl totalnie bezbutelkowy. Dlugo walczylam zeby cokolwiek mi z butelki wypil. Podtykalam mu wytrwale soczki, herbatki az w koncu zalapal jak to sie robi (a raczej przypomnial sobie bo jak byl maly to pil z butelki sporadycznie). W zeszlym tygodniu zrobilam test z mlekiem i dalam mu z butli ale w dzien przed drzemka no i wypil ladnie 120ml. Na noc jeszcze nie probowalam.
 
Asia nie wracaj zresztą teraz to już możesz co puszkę zmieniać. Ja przechodzę na humanę. mają nocne w promocji za 11zł w zupełności Olce wystarczy a za dwa miesiace i tak dostanie krowie

I teraz pytanie jakie krowie byś dała. Z mlekomatu niepasteryzowane czy jednak pasteryzowane kilkudniowe, czy ze wsi
 
reklama
Dałabym mleko zimne rubico, jest podawane mikro filtracji i łagodnie pasteryzowane (w niskiej temperaturze) oczywiście nie jest uht idt. dzięki temu zachowuje smak i właściwości mleka - mleka, a jest bezpieczne, Do tego butelka szklana utrzymuje wszytki pozytywne właściwości mleka, kojarzy się z dzieciństwem i jest eko:) Bałabym się nie pasteryzowanego przy tak nierozwiniętym jeszcze układzie immunologicznym, mlekomatów się trochę brzydzę i tak na prawdę nie wiem co tam jest. Zazdroszczę, ja nie mogę jej dać:wściekła/y: przez to alergię, chyba po 12 m- cu przejdziemy na migdałowe.
 
Do góry