reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

reklama
u nas mleko jest codziennie rano - max na 210 ml wody i wieczorem tuż przed spaniem, ale to symbolicznie, bardziej z przyzwyczajenia, bo nawet jak jest najedzona to woła mniam mniam - max 90ml, najczęściej 60.
 
U nas o 20:30 i 23 po 210- 240 mleczka z kaszką. Później już nie. Rano też nie pije. Z tym że Nadia pije już zwykłe mleko i dosypuję do tego kaszkę na mm. Na mleko po roku miała uczulenie i tylko takie jej nie uczula.
 
Dziękuję :* bo ja właśnie ostatnio zaczęłam dawać już zwykłe mleko 3,2% i na razie jest ok , butla idzie na noc tak 210ml i potem rano.
z kaszką itp nie chce pić , kaszka jedynie łyżeczką .
 
Futrzaczku super, ja chciałam już w wakacje przestawiać na zwykłe, ale nie dał się ;-) Póki co pije mm, wieczorem obowiązkowy punkt programu tak różnie 150-240 ml i czasem rano ok. 6 150-210 ml.
 
futrzaczku u nas od wakacji nie ma mleka , mała piła na noc , ale przestała wiec dawałam jej sok , ale też nie chciała , wody nie chciała ani nic innego więc jadła tylko kolację a 2 h później szła spać i tak jej pasowało najbardziej
ale mleko pije zwykłe w postaci kakao , lub mleko z miodem i to nie codziennie
ale inne przetwory mleczne też zajada - jogurty czy kaszę mannę na śniadanie na mleku itp...
 
Dziewczyny a śledzie można dawać? Zdrowe są? Jadłam ostatnio sama i mała oczywiście chciała, dałam jej spróbować, zjadła z takim smakiem i chciała jeszcze.

I jeszcze jedno pytanie: Jak rozwiązujecie sprawę z Warzywami w zimie? Czytałam ostatnio zalecenia dla dziecka w 2 i 3 roku życia i jest tam napisane, że warzywa minimum 3 razy dziennie. W zupkach warzywa są to ok, ale co poza tym ,daje jeszcze często brokuł, kalafior, mrożona fasolkę, kiedyś nadrabiała pomidorami, zjadła ich dużo, ale teraz pomidory taki syf, że szkoda gadać. Mrożone warzywa te dostępne na rynku np Hortex też są wartościowe??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Basiekk- My głównie też w zupkach warzywa ale także np. buraczki , marchewka gotowana i wszelkie właśnie mrożone warzywa. z tego co mi wiadomo mrożone warzywa są tak samo wartościowe jak i świeże , zawsze wybieram tak aby warzywa były luźne a nie zbite w bryłe .
 

Podobne tematy

Do góry