reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszel astmatyczny :(((

Nika właśnie z tym samym problemem potrzebuję kontaktu do dobrego alergologa. Mój Hubercik ma 10 miesiecy i 5 miesiecy temu okazało sie, że ma astme alergiczna. Udało nam się dostać do alergolog w Medicoverze (świetna, ale do niej brak terminów) i wypisałan nam recepty na leki. Ostatni katarek zakończył się już katarkiem, a nie zapaleniem oskrzeli z dusznościami jak poprzednio, więc wydaje mi się, że jest dobrze (ponoć dziecku do 18-go miesiąca życia można wyleczyć astme całkowicie).

Ale Hubuś od kilku dni ma jakiś dziwny kaszelek - nie męczący, ale taki dziwny. Nie znam żadnego dobrego alergologa, a do tamtej lekarki sie nie dostanę - terminy na marzec już sa zaklepane (dramat - człowiek płaci kupę kasy, a i tak nie może sie dostac do lekarza)!

Zakończyliśmy kuracje tak jak nam kazała - po 12-tu tygodniach, ale wiesz... niepewność mam cały czas. Zwłaszcza, że pediatra nie osłucha dziecka tak dobrze jak specjalistyczny lekarz.

Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Witam!
Moja Pani pediatra jest fantasyczna i o niebo lepsza od alergologa. Zawsze super doradzi i porozmawia i dodejście do Wiktori fantastyczne! Wiktorai leczona jest lekami wziewnymi od pierwszego roku życia, ma tez singular i claritynę i calą masę innych lekarstw. Bierze wszysto regularnie a i tak łapie wszystkie choroby jakie tylko może. Trochę się boję jak to wplynie na jej zdrówko w przyszlośći. Teraz ma 4 latka. Jak ktoś zna dobrego alergologa to bardzo proszę o podpowiedż (najlepiej z Warszawy lub okolic).
 
Oj właśnie znalazłam ten watek
Otóż moja starsza córka tez odkad zaczęła chodzic do przedszkola zaczęła mi w pażdzierniku mocno kaszlec i tak trwało to do świat .Zostałam skierowana do alergologa.I postawiono diagnoze :silna nadreaktywnośc oskrzeli.Julka należy do grupy dzieci świszczacych,babcia tez choruje na astme.Teraz dostaje Singulair4 i Pulmicort wziewny.Ja mieszkam w Łodzi i leczymy sie w przychodni przy szpitalu Barlickim na ulicy Kopcinskiego u dr.Kaczmarek.
 
Bociania Łąko - czyśbys do Dr ceregry chodziła??
bo my do niej zazwyczaj.. Anka niestety też od zeszłego września ( czyli już prawie rok) ma kaszel - i tylko i wyłącznie kaszel w nocy - nic innego , żadnych innych obajwów nie ma.. brała singulair, flixotide, teraz nic nie bierze.. żadne leki nie skutkowały, więc lekarze szukają przyczyny wychodząc z założenia, ze skoro i tak leki nie skutkują to poco dziecko sterydami truc.. mam tylkomałej dawac kisiel przed snem na kaszel i tyle.. i daję.. troszkę to łagodzi kaszel ..
 
MAMA IGIu nas bylo podobnie na poczatku stwierdzona skaza bialkowa ,potem azs.mysle ze powinnas tez zmienic mleko to zwykle ma w sobie duzo bialka.kamil pije np bebilon pepti ma on stosunkowo dobry smak,jest na recepte.a co do testow to takim maluchom mozna je zrobic ale tylko z krwi,niewiem jednak czy w kazdym laboratorium.ja teraz bylam z malym w karpaczu,wlasnie glownie po to by zrobic mu te testy ,jest tam takie centrum dla dzieci.tylko na wyniki musimy jeszcze troche poczekac.pozdrawiam:tak:
 
Witam Jestem Nowa Uzytkowniczka Forum I Moge Chyba Cos Powiedziec Na Ten Temat ...
Moj Syn Od Pierwszego Roku Zycia Mial Problemy Ze Zdrowiem.. Bez Przerwy Such Kaszel , Szumy W Oskrzelach,katar...
Za Kazdym Razem Pediatra Stwierdzal Zapalenie Oskrzeli I Podawany Byl Antybiotyk..
W Ktoryms Momencie Powiedzialam Dosc I Postanowilam Wybrac Sie Do Alergologa...dostalam Namiar / Prywatnie/ Do Pani Doktor I Juz Po Drugiej Wizycie //oczywiscie Po Urrzednim Podaniu Zaleconych Lekow// Okazalo Sie Ze Mateusz Ma Astme Oskrzelowa !!!!!!!! Gdy Pojawialy Sie Pierwsze Objawy Kaszlu Podawalam Zgodnie Z Zaleceniem Zyrtec, Leki Wziewne Flixotide I Doraznie Ventolin. Leki Podzialaly Natychmiast To Byla Trafna Diagnoza. W Miedzyczasie Syn Chorowal Na Anginy , Ostre Zapalenia Gardla... Pani Doktor Stwierdzila Jeszcze Ze Pokazal Sie Plyn W Uszach I Prowdopodobnie Trzeci Migdal Jest Bardzo Przerosniety..prosila O Pilna Konsultacje Z Otolaryngologiem... I Jesli Lekarz Zaleci To Pilnie Wykonac Zabieg Drenazu Uszu I Wyciecie Migdala..
Bylam Przerazona I Chcialam Upewnic Sie Jeszcze U Innych Lekarzy. Trafilam Do Instytutu Fizjologii I Patologii Sluchu / Przy Ul. Pstrowskiego/ /wszystko Na Ubezpieczenie/ I Tu Kolejna Trafna Diagnoza Alergologa , W Instytucie Stwierdzili Ze Moje Dziecko Ma Niedosluch W Jednym Uchu I Przerosniety Trzeci Migdal!!!!!!!! Powiedziano Mi Ze Jest To Czeste U Dzieci Alergicznych I Z Problemami Ukladu Oddechowego..dostalam Skierowanie Do Szpitala W Nadarzynie..
Balam Sie Ale Personel I Lekarze ...po Prostu Bajka Sz Wspaniali..
Zabieg Oczywiscie W Pelnej Narkozie Trwal O 30 Min..nastepnego Dnia Bylismy W Domu...... Drenaz Uszu , Usuniecie Ogromnego Trzeciego Migdala Oraz Podciecie Dwoch Pozostalych..
Nie To Dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mijaja 2 Lata Syn Nie Ma Zadnego Problemu Z Kaszlem...on Po Prostu Zapomnial Co To Znaczy Kaszel!!!!!!!!!!!! Zadnych Infekcji!!!!!!!!!!!!!!! Nawet Kataru!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie Opuscil Ani Jednego Dnia W Przedszkolu......okaz Zdrowia....
Ostatni Bylam Na Kolejnej Kontroli W Instytucie I Sluch Wyraznie Poprawil Sie....
Obecnie Mateusz Zlapal Cos Bo 2 Dni Goraczkowal Ale Tantum Verde I Osccillococinum Pomogly Mu. Po Dwoch Dniach Wszystko W Normie...

Polecam Ten Instytut ...... Super Specjalisci.....pomogli Mojeu Dziecku...
 
Ja też od miesiąca leczę dziecko na Al. Pokoju. Nie bardzo widzę poprawę. Chętnie dowiedziałabym się u jakiego lekarza sie Pani leczy. shirleyan
 
To znów ja. Mój czteroletni syn kaszle od końca września. Kaszel słabnie lub zanika na kilka(naście) dni, po czym przez kilka następnych dziecko szczeka - na sucho lub lekko wilgotno - praktycznie bez przerwy, całe dnie, tracąc przy tym oddech. Alergolog stwierdził nadreaktywność oskrzeli, zapisał Flixotide i Singulair, poradził brać środki przeciwkaszlowe w razie ciężkich chwil (które nie przynoszą ulgi), ale ja nie widzę żadnej poprawy. Może leczenie trwa za krótko (miesiąc), niemniej jednak z diagnozą astmy kaszlowej wg mnie nie zgadzają się 2 rzeczy:
nocami kaszel słabnie lub zanika zupełnie - pojawia się nad ranem
leki rozszerzające oskrzela (Berodual) nie przerywają ataków - wydaje mi się, że dodatkowo podrażniają gardło.
Inny pediatra sugerował mocne nawilżanie powietrza, nawet kupiłam nawilżacz, ale oberwało mi się od alergologa, który postraszył mnie wizją mnożących się stad roztoczy, na które może być uczulone dziecko (ja jestem na nie uczulona!) oraz zagrzybionych ścian, co dodatkowo może zaszkodzić.
Czy któryś z mądrych rodziców mógłby mi coś poradzić - czuję się cholernie bezsilna.
 
reklama
Shirleyan moj 4 no prawie juz 5 letni syn tez praktycznie ma taki kaszel w nocy jest lepiej a w dzien tragedia ze w przedszkolu sie czepiaja ze on chory jest:dry:
Mam dla niego inchalator 3 razy na dzien jak jest mocny kaszel a do tego doszla mi teraz mlodsza corka z ta sama choroba:baffled:

A co do trzeciego migdala i niedosluchu to tez operacyjnie usuniete kaszel zostal tylko chrapanie minelo
 
Do góry