reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy drugie dziecko ?

reklama
Witam! Obecnie mam dwóch wspaniałych synków... pomiędzy chłopcami jest różnica 2 lat 2 miesięcy... nie zawsze jest łatwo, jednak uśmiechy na ich twarzach wynagradzają wszystko. :)
tak jak pisały moje poprzedniczki posiadanie maluszków w tak krótkim odstępie czasowym ma swoje plusy i minusy.

MY Z MĘŻEM JESTEŚMY ZADOWOLENI Z PODJĘTEJ DECYZJI :)
 
Zobaczymy kiedy się mała urodzi, bo termin mam na 28.11 a mój synek 1.12 skończy 3 lata - więc tera od małej zależy jaka będzie różnica wieku:)
 
Gabryś ma już 2,5 roku, chciałam, żeby różnica była 2-2,5 roku, ale z różnych względów i moich obaw trochę się wszystko odwlekło, teraz się staramy o rodzeństwo, ale na razie średnio wychodzi, a raczej nie wychodzi... :baffled: gdyby się udało, to byłyby 3 lata różnicy, wydaje mi się, że już ciut za dużo, ale nie mam za bardzo z kim porównać... jedynie co mi się rzuca w oczy, to to, że 6-latek średnio bawi się z 3-latkiem :baffled:
 
Gabryś ma już 2,5 roku, chciałam, żeby różnica była 2-2,5 roku, ale z różnych względów i moich obaw trochę się wszystko odwlekło, teraz się staramy o rodzeństwo, ale na razie średnio wychodzi, a raczej nie wychodzi... :baffled: gdyby się udało, to byłyby 3 lata różnicy, wydaje mi się, że już ciut za dużo, ale nie mam za bardzo z kim porównać... jedynie co mi się rzuca w oczy, to to, że 6-latek średnio bawi się z 3-latkiem :baffled:

A ja uważam , że różnica wieku 2,5 -3 latka jest jak najbardziej ok. Może faktycznie 6 latek średnio bawi się z 3 latkiem ale nie ma gwarancji , że mniejsza różnica wieku sprawi ze będą się dogadywać.
 
U mnie jest 18 miesiecy roznicy. Powiem ze na poczatku bylo ok pozniej troche ciezej a teraz jest super. Fakt ze tez sie kloca ale jak sie juz bawia razem to serce az skacze do gory na ten widok. Nie zaluje tej decyzji ani troche!! Uwazam ze im mniejsza roznica tym lepiej. Teraz zastanawiam sie nad trzecim :-D to dopiero bedzie ciekawe doswiadczenie.. oby tez szybko sie udalo bo chcielisbysmy aby ta roznica nie byla tez za duza (dwa lata ze srednia)
 
AneczkaW bardzo dużo zależy od Ciebie czy jesteś już gotowa na drugiego bobasa. Ja osobiście uważam, że rodzństwo w odstępie 2-3,5 lat jest bardzo radosne i będzie się świetnie dogadywać. Przy dobrej organizacji czasu nie będziesz tak musiała poswięcać uwagi dziecku, bo będą się bawić razem :)
 
reklama
U mnie różnica będzie wynosiła, jak u jednej z mam, 2 lata 2 miesiące. Chcieliśmy małą różnicę dla dzieci- lepszy kontakt, dla mnie - z rozpędu, i tak się jest w pieluchach, szybciej oboje pójdą do przedszkola, pójście do pracy np. No i nie wiem czy jakbym miała już duże samodzielne dziecko, wygodnie by mi było, czy chciałoby mi się do tego wracać.
 
Do góry