reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Hm... zajrzałam tu przypadkiem, więc pochwalę się niestandardową różnicą wiekową u nas: mój synuś, który przyjdzie na świat w styczniu, będzie młodszy od swoich starszych braci o 17, 16 i 14,5 roku....
Między pierwszym a drugim synem jest różnica 11 miesięcy, ponieważ drugiemu za bardzo się spieszyło...;-)

I przyznam szczerze, że wtedy w ogóle nie bałam się, czy dam radę, tylko przyjęłam to za rzecz zupełnie naturalną - a teraz cały czas się obawiam, że sobie nie poradzę - mimo że moja sytuacja - i mieszkaniowa, i finansowa, i psychiczna - jest o wiele, wiele lepsza :-)
 
Zawsze wydawało mi się, żę 2 lata róznicy między rodzeństwem to idealna różnica. Teraz kiedy jestem w ciązy i za 3 m-ce pojawi sie moja córeczka na swiecie, a ja ledwo daję radę opanować mojego 2-latka myślę, zę możę mniejsza lub większa różnica była by lepsza ? Pewnie jak już Mała się pojawi zmienię zdanie i będe zachwycona, ale tewraz zastanawiam się ... Zresztą myslę, zę w każdej sytuacji bym sie zastanawiała i zawsze miała bym jakieś "ale".
 
A u mnie będzie różnica 2,5 roku. Mam nadzieję, że synek dobrze przyjmie fakt, że będzie starszym bratem, a mi uda się jakoś pogodzić wszystkie obowiązki :)
 
u mnie miedzy córkami jest 3,5 roku róznicy i na poczatku jak pojawila sie druga córka było idealnie jesli chodzi o róznice wieku bo Julka była juz na tyle duza i samodzielna ze nie było mi cięzko i było mi narawde dobrze ale z wiekiem jak Kasia rosla było coraz cięzej bo dochodzić zaczeły sprzeczki i kłótnie między nimi i tak jest do tej pory i teraz wolałabym żeby była mniejsza róznica bo miały by chyba lepszy kontakt ze soba i nadawały by na tej samej fali.
Teraz oczekuje na synka i róznica będzie ponad 9 i 6 lat i zobaczymy czy bedzie mi łatwiej ale jestem optymistką.
 
U nas jest 19 m-cy różnicy. Jak dla mnie idealnie ale zobaczymy jak to będzie jak mała zacznie chodzić.
Trzeba dzieciaki co prawda pilnować, bo nawet na pół minuty nie mogą zostać same w pokoju bo np synek się położy na córce,albo chce ją ściągnąć z huśtawki ale przynajmniej ciążę i to pierwsze pół roku przeszłam zanim synek wszedł w bunt dwulatka.
Myślę, że 1,5 rocznemu dziecku jest łatwiej przyjąć rodzeństwo niż takiemu 3-latkowi, który miał do tej pory mamę na wyłączność.

Nancy mi lekarz kazał odczekać pół roku od cesarki a zaszłam jak mały miał 10 m-cy ale drugie też miałam CC. myślę, że jeżeli chcesz naturalnie, to powinnaś odczekać jakieś 2 latka.
 
reklama
Witam Was kobitki...chyba żle trafiłam ale jak cos to przesuncie odpowiedz gdzie indziej :)
U nas różnica bedzie 4,5 roku ..jesli okaze sie ze cos tam zakeiłkowało
Staramy sie o 2 malenstwo jedno ma 3,5 roku :) juz pannica..
czuje że juz cos tam kiełkuje ale jeszczez musze czekac na test bo nie chce sie za wczesnie rozczarowac...

Ktoś mi przytoczy mniej wiecej jak to jest z drugim porodem? czy to prawda ze jest lżejszy i krótszy?
Moj pierwszy od odejscia wód trwał od 6 - 21.15 bylo po wszystkim rodziłam naturalnie bez znieczulenia...​




 
Do góry