reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klinika leczenia niepłodności Szczecin

reklama
Jakie problemy z immunologia?
Mam za wysokie komórki NK i duży bałagan w cytokinach. Teraz dostałam na 3 cykle plaquenil na "wyciszenie" zbyt "agresywnego" organizmu, po których jak się nie uda zdaniem immunologa zostaje invitro. Został ostatni cykl :(
2 lata intensywnych staran pod okiem ginekologa. Jedna ciąża stracona po 6 tygodniach.
A u Ciebie jaki był problem?
 
Mam za wysokie komórki NK i duży bałagan w cytokinach. Teraz dostałam na 3 cykle plaquenil na "wyciszenie" zbyt "agresywnego" organizmu, po których jak się nie uda zdaniem immunologa zostaje invitro. Został ostatni cykl :(
2 lata intensywnych staran pod okiem ginekologa. Jedna ciąża stracona po 6 tygodniach.
A u Ciebie jaki był problem?

Ja mam zespol antyfosfolipidowy, mutacje pai w homozygocie, komórki NK również za wysokie, byłam na stymulacji. A koniec końców zaszłam naturalnie bez wspomagaczy po zachorowaniu na covid 🤷 Podejrzewam, że zadziałało osłabienie organizmu.
Jedna ciążę również poroniłam wcześniej.
A do kogo chodzisz teraz?
Jak najbardziej moim zdaniem dr Ciepiela będzie wiedział co robić.
 
Ja mam zespol antyfosfolipidowy, mutacje pai w homozygocie, komórki NK również za wysokie, byłam na stymulacji. A koniec końców zaszłam naturalnie bez wspomagaczy po zachorowaniu na covid 🤷 Podejrzewam, że zadziałało osłabienie organizmu.
Jedna ciążę również poroniłam wcześniej.
A do kogo chodzisz teraz?
Jak najbardziej moim zdaniem dr Ciepiela będzie wiedział co robić.
Ja jestem z Gorzowa i tam chodzę do Rybskiego.
Też zaszłam w ciążę podczas zapalenia zatok, zaraz po przeleczeniu antybiotykiem z powodu anginy, jednak poroniłam.
Cudownie, że Ci się udało i wszystko szczęśliwie się zakończyło ❤️
A podczas starań co przyjmowałas? Heparynę?
 
Ja mam zespol antyfosfolipidowy, mutacje pai w homozygocie, komórki NK również za wysokie, byłam na stymulacji. A koniec końców zaszłam naturalnie bez wspomagaczy po zachorowaniu na covid 🤷 Podejrzewam, że zadziałało osłabienie organizmu.
Jedna ciążę również poroniłam wcześniej.
A do kogo chodzisz teraz?
Jak najbardziej moim zdaniem dr Ciepiela będzie wiedział co robić.
A co do Ciepieli, on jest gin i Endo i właśnie zastanawiam się czy w immunologi się odnajdzie. Biorę pod uwagę też Baczkowskiego 🤷
 
Ja jestem z Gorzowa i tam chodzę do Rybskiego.
Też zaszłam w ciążę podczas zapalenia zatok, zaraz po przeleczeniu antybiotykiem z powodu anginy, jednak poroniłam.
Cudownie, że Ci się udało i wszystko szczęśliwie się zakończyło ❤️
A podczas starań co przyjmowałas? Heparynę?

Tak brałam acard, heparynę, encorton (na komórki NK właśnie), euthyrix i glupcohage. Także cały zestaw + witaminy i na początku progesteron w końskich dawkach.

Nie byłam nigdy u Baczkowskiego, wydaje mi się, że te oba wybory będą bardzo trafne. Mam koleżankę, która dzięki niemu ma dwójkę dzieci. Myślę, że Ciepiela się też odnajdzie on się ogólnie pasjonuje medycyna rozrodu, ale rob tak jak Ci podpowiada intuicja 🙂
 
Tak brałam acard, heparynę, encorton (na komórki NK właśnie), euthyrix i glupcohage. Także cały zestaw + witaminy i na początku progesteron w końskich dawkach.

Nie byłam nigdy u Baczkowskiego, wydaje mi się, że te oba wybory będą bardzo trafne. Mam koleżankę, która dzięki niemu ma dwójkę dzieci. Myślę, że Ciepiela się też odnajdzie on się ogólnie pasjonuje medycyna rozrodu, ale rob tak jak Ci podpowiada intuicja 🙂
A encorton heparynę i inne dostałaś właśnie od Ciepieli?
 
A encorton heparynę i inne dostałaś właśnie od Ciepieli?

Tak, caly zestaw dostałam od niego. Potem się przeniosłam z prowadzeniem ciąży jakoś po 8tc do innego ginekologa, ale tylko dlatego, że w Bocianie nie mogłam prowadzić ciąży taka ich polityka. Bądź prowadzą jakieś przypadki tylko 🙂
Ja poszłam do Ciepieli z całą teczka badań, która zrobiłam na własną rękę po poronieniu, wydaje mi się, że on immunologię też ogarnia bo tych badań też miałam trochę porobionych. Robiłam też u niego drożność.

A pod kątem trombofilii się badalas? Jakieś wskazania do acardu i heparyny masz? Jakie te komórki NK masz?
 
Tak, caly zestaw dostałam od niego. Potem się przeniosłam z prowadzeniem ciąży jakoś po 8tc do innego ginekologa, ale tylko dlatego, że w Bocianie nie mogłam prowadzić ciąży taka ich polityka. Bądź prowadzą jakieś przypadki tylko 🙂
Ja poszłam do Ciepieli z całą teczka badań, która zrobiłam na własną rękę po poronieniu, wydaje mi się, że on immunologię też ogarnia bo tych badań też miałam trochę porobionych. Robiłam też u niego drożność.

A pod kątem trombofilii się badalas? Jakieś wskazania do acardu i heparyny masz? Jakie te komórki NK masz?
Ooo to rzeczywiście ogarnia immunologie. Ja też mam sporo badań porobionych i genetycznych i immunologicznych i drożność także.
Dziękuję za Twój wpis, naprawdę ucieszyła mnie Twoja odpowiedź!! ♥️ . W poniedziałek w będę dzownila umówić się na wizytę. Ciekawe, czy się długo czeka. Jeszcze raz dziękuję !!!
 
reklama
Tak, caly zestaw dostałam od niego. Potem się przeniosłam z prowadzeniem ciąży jakoś po 8tc do innego ginekologa, ale tylko dlatego, że w Bocianie nie mogłam prowadzić ciąży taka ich polityka. Bądź prowadzą jakieś przypadki tylko 🙂
Ja poszłam do Ciepieli z całą teczka badań, która zrobiłam na własną rękę po poronieniu, wydaje mi się, że on immunologię też ogarnia bo tych badań też miałam trochę porobionych. Robiłam też u niego drożność.

A pod kątem trombofilii się badalas? Jakieś wskazania do acardu i heparyny masz? Jakie te komórki NK masz?
Trombofilie badałam, jest okej, tylko mthfr w hetero mam przy którym muszę brać metylowany kwas foliowy i kontrolować homocysteine.
Wskazań do acardu i heparyny nie mam, ale biorę od owulacji na własną rękę acard. Ze zleconych wyników od immunologa wyszły tylko te komórki nk - mam 22,26% i ten bałagan w cytokinach, interneron alfa mam wysoko ponad 1200.
 
Do góry