reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

#konflikserologicznyciaza

reklama
@NiebieskookaEM Ale u dziewczyny był konflikt na poziomie grup (lub w układach Kell, Kidd lub Duffy - bo tego nie napisała) lub konflikt płytkowy. Immunoglobulinę podają na konflikt rh 🤷‍♀️
Podaje się immunoglobulinę przy niektórych konfliktach poza RH-D. Nie wiem jaki występował u autorki…

Przy czym - po to się to bada po porodzie by ją podać w ciągu 72 godzin i by organizm matki nie wykształcił przeciwciał.
Wiele innych niezgodności, nawet powodując konflikt nie powoduje zazwyczaj żadnych komplikacji.
 
Ostatnia edycja:
Teraz będę się chyba bardzo bała zajść w drugą ciąże jestem bardzo wrażliwa osoba i jeśli coś by się stało to ciężko by było
W każdej ciąży może coś się stać, chociażby ze względu na to że ok 1/5 ciąż ulega poronieniu. Nigdy nie wiesz czy wyłapujesz ten pechowy scenariusz czy nie - przypadek i brak szczęścia.
Warto to wiedzieć, warto poczytać, warto zdawać sobie sprawę że jakkolwiek ciężkie jest to przeżycie to jest biologicznie - medycznie normalnie i jak wiele kobiet to spotyka.
 
#konflikserologicznyciaza
Witam
W pierwszej ciąży miałam konflikt serologiczny choć ciężko to zrozumieć oboje z mężem mamy grupę dodatnia
Jednak konflikt wystąpił dowiedziałam się dopiero po porodzie w ciąży nie było to wykryte
Co jeśli będzie druga ciąża? Też jest szansa na konflikt serologiczny? Prawdopodobniestwo jest jeszcze większe i podobnież groźniejsze?
Pierwszy poród naturalny,bardzo ciężki oxy itp ciężka żółtaczka
Co wtedy ?
Czy któraś z was była w takiej sytuacji ?
Pytania te należy omówić z lekarzem. On lub ona może dać Ci informacje, których potrzebujesz, aby podjąć najlepszą możliwą decyzję. Może pani pójść do położnika. Przeprowadzą oni badania krwi, aby sprawdzić, czy jest jakiś problem. Przy drugiej ciąży wiem, że zwiększa się ryzyko urodzenia dziecka z niezgodnością grup krwi. ( Niezgodność antygenów obecnych na krwinkach czerwonych matki i płodu).
 
Do góry