reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

konflikt serologiczny a druga ciąża

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez kasiulla23, 19 Marzec 2007.

1. kasiulla23

kasiulla23 Mama marcowa'06

dziewczyny ja mam takie pytanie czy ktoras z was ma konflikt serologiczny??
    my mamy :-(
    zastanawialam sie nad drugim dzieckiem - jakie jest ryzyko urodzenia chorego dziecka poczytalam troszke i podobno w gre wchodzi hemofilia i wady genetyczne:szok: :-(
    czy wiecie cos wiecej??

2. Mokkate

Mokkate Mama Marcowa '06

W dzisiejszych czasach to juz nie problem. Mam znajomą , która ma 3 zdrowych dzieci (a maja konflikt) Tylko po każdej ciąży dostawała zastrzyk, bodajże na przeciwciała.

3. reklama
  4. Milla21

Milla21 marcowa mama'06 Początkująca(y)

Ja wlasnie dostalam taki zastrzyk

5. viola30

viola30 marcowa mama'06 Entuzjast(k)a

ja tez slyszalm o tym ze przy drugiej ciąży daja przeciwciala , i nie zawsze cos sie dziej z dzieckim , tez przetaczaja krew ale to wiem tylko ze slyszenia moze najlepiej kasia spytac sie lekarza tego do ktorego chodzisz powinien ci wszystko wyjasnic :)

6. Asia21

Asia21 Marcowe Mamy 06

viola moja mam ma konflikt z moim tata a my jestesmy zdrowi :-)
    moja mama dostala specjalny zastrzyk przy kazdej ciazy

ja w niemczech tez dostalam taki zastrzyk zapobiegawczo :confused: ,
    najbezpieczniej porozmawiaj ze swoim lekarzem

7. kasiulla23

ja tez dostalam zastyrzyk ale podobno i tak itnieje ryzyko wytworzenia przeciwcial przez matke :confused: :szok:

8. viola30

viola30 marcowa mama'06 Entuzjast(k)a

teoretycznie tak
    ale moze wcale tak nie byc

9. Emcia

Emcia Marcowa Mama '06

No to pieknie! My mamy konflikt i wlasnie planowalismy druga dzidzie! Zastrzyk dostalam, ale teraz to juz mam stresa jak to przeczytalam i pewnie sie nie zdecyduje na razie... :-(
    Jak duze jest ryzyko, ze bedzie cos nie tak??

10. reklama
  11. kasiulla23

Emcia ja nie chcialam cie nastraszyc:no:
    my tez mamy konflikt, zastrzyk dostalam ale podobno ryzyko i tak jest i wlasnie chcialam sie czegos wiecej dowiedziec :zawstydzona/y: :tak:

12. azik

azik Guest

moja mmama miała konflikt

ja również miałąm konflikt serogoliczny

i wygląda to mniej więcej tak:

po pierwszei i każdej następnej udanej czy niestety nie udanej ciazy trzeba przyjmować immunoglobuliny

w cześci województw (u mnie nie) stosowano również immunoglobuliny w 28 tygodniu ciąży

w każedej następnej ciązy jest regularnie (min co 2 miesiace) badany odczyn coombsa - który pokazuje czy sa przeciwciała - jak nie ma to wszystko jest OK

jak są - to następuje leczenie - troszke problemowe czasami i nieprzyjemne (często szpital) ale zawsze w tych czasach skuteczne.

więc nie ma sie czym przejmować, tylko przy następnej ciąży koniecznie wspomnieć gin o konflikcie serologicznym i dopominać sie o badania coombsa.

w żadnej ciazy nie miałam przeciwciał - immunoglobuliny działają :)

Poleć forum