reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kremy w czasie ciąży

reklama
Ja przez CAŁĄ ciążę stosowałam krem PHARMACERIS FOLIACTI (tj. firma ERIS dostępna tylko w aptekach). Krem jest bezzapachowy (co było dla mnie priorytetem w ciąży, bo wszystkie zapachowe mnie mdliły), dobrze się rozprowadza i wchlania, pozostawia na skórze film - taką jakby pierzynkę z kremu. Cena to ok. 35 zł.
Ja stosowałam od 1 miesiąca ciązy do samego końca regularnie 2x dziennie. Początkowo, gdy brzuch był mały tubka starczała mi na 2 miesiące, pod koniec ciązy na 2 tyg. (przy czym smarowałam też piersi).
NIE WYSZEDŁ MI ANI JEDEN ROZSTĘP!! A teraz po urodzeniu mam brzuch taki, którego się nie będę wstydziła pokazać na plaży :) ... no może trochę brzuszków porobię i będzie extra!! :))
 
Marta Ziolko ja dostałam 4 tubki tego kremu po 15ml od Pani dermatolog ale nie była z niego zadowolona, po pierwsze śmierdzi (zapach jak typowy krem na rozstępy), źle się rozprowadza, co do skuteczności to nie wiem bo za mało go używałam. Za to do Ziajki nie mam zastrzeżeń.
A co do rozstępów to jak się ma taki typ skóry to i tak wylazą, nawet jakbyśmy smarowały kremem za nie wiadomo ile. A niektórzy mają tak dobrą ze nawet bez żadnego smarowania nie będą mieli rozstępu np moja mama
 
O właśnie o tych kwasach owocowych sama nie wiem co myśleć. To znaczy takie złuszczające? Bo jak patrze na moje kosmetyki to mam jeden rozświetlający z mandarynką Olay i balsam grapefruit i trawa cytrynowa Dove, czy któryś z nich może być "zbyt owocowy"? Problem w tym, że po zimie mam wielką ochotę na owocowe kosmetyki, troszkę się przestraszyłam!
 
Hej dziewczyny,
Ja też się zastanawiałam jakie kosmetyki ( szczególnie na brzuszek) są wskazane w czasie ciąży.
Moja znajoma, która jest konsultantka w salonach kosmetycznych powiedziala mi, żepreparatów na rozstępy nie stosować do 4 miesiąca ciąży, póżniej tak, ale najlepiej z linii dla kobiet w ciąży, może być zjaia. Najlepsza jest oliwka.
Ja stosuję po kąpieli oliwkę nawilżającą Johnsona.
Używam też kermu brązującego garniera ale omijam brzuszek, nigdy nic nie wiadomo...
pozdrawiam
 
Marylion to że omijasz brzuszek to nic nie daje, bo kosmetyki z wyciągiem z owoców i inne tu przedstawione przedostają sie do płodu, nie koniecznie poprzez brzuszek, może nawet przez krew. Są kremy przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży już od początku (była o nich mowa w lutowym 2008 M jak mama),np Mustela (ok 111zł), Ziolożel (ok 18zł), Copro Nuovo (ok 59zł), Rilastil Intensive (ok 65zł) i Oliwka jak najbardziej
Myślę że coś sobie z tych wybierzesz.

A jeśli komuś zależy na wydaniu jak najmniej kaski to tak:
- Pharmaceris - ok 34,90
- Ziajka MamaMia - ok 15zł
-Perfecta Mama - ok 22zł
- AA Therapy Ja i Mama - ok 28zł
- Ziolożel - ok 18zł
 
Marylion jeszcze kup Ziajkę, jest niedroga, ja myślałam ze mi rozstępy nie wyjdą bo brzuszek zaczęło wywalać od 10tc, aż tu okazało sie ze mam obrzydliwe na pośladkach i wyłażą dalej. Więc ty takiej głupoty nie zrób, chociaż jak mają wyleźć to i tak wyjdą, a po co później mówić tak jak ja: a mogłam się smarować. Rano Ziajką sie smaruj, a wieczorem oliwką i powinno być dobrze
 
reklama
a mówiąc o oliwce macie na mysli oliwkę dla dzieci? Może podacie jakieś konkretne nazwy? Dzieki bardzo :) Rozumiem że oliwkę można bez problemu stosować już od pierwszych tygodni ciąży? Bo ziajka jest od 4 msc .
 
Do góry