reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kształt główki wcześniaka

reklama
Ja bym radziła mimo wszystko dla własnego spokoju isc na wizytę do neurochirurga. U nas okazało się że to kraniosynostoza i lekarz wcisnal nas na termin tydzien pozniej na operacje, dzieki czemu fuksem zdążyliśmy na operację mniej inwazyjna którą się wykonuje tylko do 2 msc życia. Teraz wszystko pięknie.
Trzymam kciuki🌻
 
Noworodki nawet urodzone w terminie nigdy nie trzymaja glowy od razu na wprost przy kladzeniu na plecach. Ani glowka jeszcze nie ma takiego ksztaltu (dopiero z biegiem czasu sie formuje), ani nie maja takiej sily miesniowej. Ale wizyta u fizjo na pewno duzo ci rozjasni i pomoze. Nawet jesli wszystko jest ok to cie uspokoi.
 
My po operacji w konsultacji z naszym neurochirurgiem uzywalismy tej poduszki Link do: ORYGINALNA HEAD CARE BASIC™ - PODUSZKA DLA DZIECI NA PLAGIOCEFALIĘ - HEAD CARE™ - Ortopedyczne poduszki dla niemowląt na plagiocefalię, syndrom płaskiej i krzywej głowy jeżeli nawet to fizjologiczne, za co trzymam kciuki, to i tak bym zastosowała poduszkę.
W kilka msc ładnie główka się zaokrągliła i wyrównała, jak dla mnie nie ma na co czekać, a dziecko ok pół roku nie ma już szans żeby grzecznie na takiej poduszce leżało. Na długa główkę ciezko z czapka ok, a co dopiero np z kaskiem rowerowym
 
My po operacji w konsultacji z naszym neurochirurgiem uzywalismy tej poduszki Link do: ORYGINALNA HEAD CARE BASIC™ - PODUSZKA DLA DZIECI NA PLAGIOCEFALIĘ - HEAD CARE™ - Ortopedyczne poduszki dla niemowląt na plagiocefalię, syndrom płaskiej i krzywej głowy jeżeli nawet to fizjologiczne, za co trzymam kciuki, to i tak bym zastosowała poduszkę.
W kilka msc ładnie główka się zaokrągliła i wyrównała, jak dla mnie nie ma na co czekać, a dziecko ok pół roku nie ma już szans żeby grzecznie na takiej poduszce leżało. Na długa główkę ciezko z czapka ok, a co dopiero np z kaskiem rowerowym
Nie. Po pierwsze poduszkę dobiera fizjo. Po drugie, head care nie jest dobre na wydatny tył głowy.
 
Nie. Po pierwsze poduszkę dobiera fizjo. Po drugie, head care nie jest dobre na wydatny tył głowy.
Acha ok XD Mowie dokładnie jak było (główka wyglądała dokładnie tak jak ta na zdjęciu dziecka które wrzucilas) , skonsultowana z genialnym lekarzem z calozyciowym doswiadczeniem w leczeniu i operowaniu wad glowki- on się myli. Pomimo tego ze dziś jest elegancja Francja ale nie dziala bo Ty zaprzeczasz temu ze u nas zadzialala🤦‍♀️
 
Acha ok XD Mowie dokładnie jak było (główka wyglądała dokładnie tak jak ta na zdjęciu dziecka które wrzucilas) , skonsultowana z genialnym lekarzem z calozyciowym doswiadczeniem w leczeniu i operowaniu wad glowki- on się myli. Pomimo tego ze dziś jest elegancja Francja ale nie dziala bo Ty zaprzeczasz temu ze u nas zadzialala🤦‍♀️
Nie, nie powiedzialam, że Twoj lekarz się myli. I nie zaprzeczam temu, że u Was zadziałało.
Ale Autorka powinna najpierw to skonsultować, a potem ewentualnie kupować poduszkę.
Poza tym to wcześniak, na bank miał sprawdzane w szpitalu szwy czaszkowe. Tutaj kształt główki moze wynikac z wcześniactwa.

Super, że u Twojego dziecka Headcare pomogło, mój się przyduszał leżąc na niej (oczywiście z dobranym rozmiarem). Niech Autorka skonsultuje zanim wyda kupę kasy.
 
Nie, nie powiedzialam, że Twoj lekarz się myli. I nie zaprzeczam temu, że u Was zadziałało.
Ale Autorka powinna najpierw to skonsultować, a potem ewentualnie kupować poduszkę.
Poza tym to wcześniak, na bank miał sprawdzane w szpitalu szwy czaszkowe.

Super, że u Twojego dziecka Headcare pomogło, mój się przyduszał leżąc na niej (oczywiście z dobranym rozmiarem). Niech Autorka skonsultuje zanim wyda kupę kasy.
Oczywiście, najpierw lekarz, tu się w 100% zgadzam. Rozumiem, może rzeczywiście nie u każdego zda egzamin.

Po prostu chce się pomóc, bo temat ciężki i mocno emocjonalny, jak już się przeżyje tych lekarzy ktorzy twierdzą ze nic sie nie dzieje, patrzy na dziecko które pomimo tego ze chce, to nie jest w stanie leżeć na płasko główka bo mu leci na boki, a w leżaczku przyciska główką do klatki piersiowej..
 
Oczywiście, najpierw lekarz, tu się w 100% zgadzam. Rozumiem, może rzeczywiście nie u każdego zda egzamin.

Po prostu chce się pomóc, bo temat ciężki i mocno emocjonalny, jak już się przeżyje tych lekarzy ktorzy twierdzą ze nic sie nie dzieje, patrzy na dziecko które pomimo tego ze chce, to nie jest w stanie leżeć na płasko główka bo mu leci na boki, a w leżaczku przyciska główką do klatki piersiowej..
Ja wiem, serio rozumiem.

Ale u wcześniaczkow też jest tak, ze przez specyficzne ukladanie w inkubatorze, głowa robi się własnie taka. Oczywiscie trxeba to sprawdzić, można zeobić USG szwów czaszkowych.

U nas z poduszek lepszy byl Mimos :) a potem zwykły motylek.
 
reklama
Moja córka właśnie ma bardzo podobną główkę. Dziękuję za wsparcie. Mam nadzieję, że jej się też wyrówna z biegiem czasu i po fizjoterapeucie.
U mnie córka urodzila się też z podobna główka, wczesniak z 35tyg ale lekarz powiedział że to na skutek ułożenia (posladkowe) I się wyrówna z czasem. Też tak się stało nic nie robiliśmy nawet poduszek nie stosowaliśmy. Kilka wizyt kontrolnych nie wykazało anomalii, i na tą chwilę ma 2 latka I normalny kształt glowy😊
 
Do góry