reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Emenems, cesarkę miałam dokładnie w 38+4. Mój lekarz stwierdził, że na początku było to śmieszne, jak lądowałam na porodówce i sobie tam rozmawialiśmy i miło spędzaliśmy czas, ale ile można? Dlatego nie chciał już czekać, bo tego dnia moje skurcze (na KTG podchodziły pod 130) przerodziły się w te mega bolesne z krzyża. Na początku myśleli, że może one pomogą z rozwarciem, ale nic. Chodziłam, skakałam, masaż szyjki (nie polecam ;|) nawet negocjowałam z brzuszkiem, ale moje dziecie nie dawało za wygraną.
Na koniec po cesarce lekarz stwierdził, że całe szczęście, że została podjęta taka decyzja, miałam jakiś problem z łożyskiem (dwupłatowe?) i Ludwiczka była wielka, USG wskazywało na mniejsze dziecko, a moje wymiary wskazywały, że już wtedy będzie wychodzić na styk, więc przy rzeczywistych rozmiarach miałabym ciężko.. Ale powiem Ci, że mimo stresu i strachu, miło wspominam sam poród i opiekę ;)
No ja dzis 40+4 to rozumiesz jak się czuje...
Ewentualnie bedzie usg 7 dni po terminie ( mam juz umowione w szpitalu) zeby sprawdzic wszystko i albo zostawia a jak ok to odeślą i 11 dni po terminie znowu.
No to mądrego lekarza Mialas bo ja pare dni i szału dostaje a ty kilka tygodni ... Co za koszmar, rzeczywiscie musiałas byc psychicznie wykończona takim bieganiem
 
reklama
Doskonale Cię rozumiem. Ale powiem Ci, że w ostatnim tygodniu już miałam wszystko w nosie, nawet jadąc ostatni raz na izbę nie liczyłam na poród..;)
Będzie dobrze!
 
Ewcia te twoje zarodki to 4 i 5 - blastusie? jak dobrze zobaczlam to ja mam 5kę obok siebie:-) bo ten drugi to 4 ale jakoś mało ekspandująca, więc może 2 albo 3? albo morula ale otoczka jest...??
 
Hess jeżeli "panowie" zasadzili się parę dni przed punkcją na komóreczkę to z naukowego punktu widzenia prawdopodobieństwo rośnie w kierunku dziewczynki. Dawno temu przeprowadzono badania żywotności plemników i te które potrafią przetrwać do 5 dni mają chromosomy X i żyją relatywnie dłużej niż te z chromosomem Y (ale te sa szybsze:-)). A żeby dziewczę było, plemnik musi mieć chromosom X.
 
Emi jeszcze pare dni i będzie po wszystkim. Domyślam się jak Ci ciężko, ja leżałam na patologii ciąży przez pare dni. Zaliczyłam takiego doła przez ten szpital, ten brak własnej woli. Jeszcze na sali gaduły, i nadawały w dzień i w nocy.. i te krzyki z porodówki... Jeszcze trochę i wrócisz do domku do swojego łóżeczka:-) chciaz u was może wygodniejsze sa niż u nas:-p

anika jak się czujesz? beta 8dpt? a może wcześniej? bo mnie ciekawość zeżre do tego czasu:-p A jaki zarodeczek podali? z tego co pamiętam wszystkie dobrze rokowały:-)
 
Emi jeszcze pare dni i będzie po wszystkim. Domyślam się jak Ci ciężko, ja leżałam na patologii ciąży przez pare dni. Zaliczyłam takiego doła przez ten szpital, ten brak własnej woli. Jeszcze na sali gaduły, i nadawały w dzień i w nocy.. i te krzyki z porodówki... Jeszcze trochę i wrócisz do domku do swojego łóżeczka:-) chciaz u was może wygodniejsze sa niż u nas:-p

anika jak się czujesz? beta 8dpt? a może wcześniej? bo mnie ciekawość zeżre do tego czasu:-p A jaki zarodeczek podali? z tego co pamiętam wszystkie dobrze rokowały:-)
Po prostu sie schizy zaczynaja na nowo - moze za mało wod juz, moze za mało miejsca, ona sie mało rusza ogolnie juz, moze beda zielone wody a czy łożysko nie za stare .... Tragedia
Zre co chwile cos słodkiego sprawdzam xzy sie rusza szturcham i wogole. Terno miała 140 dzis na wizycie a nastepna w poniedizalek - zejsc na zawał idzie

A stary sie denerwuje ze ja tylko czarno wszystko widze
 
Kate, tak., w 8dpt będę testować. Ostatnio byla już wtedy wysoka beta, więc myślę, że jak ma się udać, to coś już będzie. Czuję się ok, ale mam minimalne plamienie - pewnie efekt użycia kulociagu (było lekkie krwawienie jeszcze na fotelu i lekarska uprzedzala, że może być plamienie). Poza tym ok, odpoczywam.dużo,leki biorę przykładnie. Podano mi 5dniowa blastkw klasy 3. O szczegoly nie pytalam... rokowanie swoje, życie swoje ;) ale uważam, że to.super zarodek, bo nasz :))

Jak Młody? Jednorazowe krwawienie to było? Co powiedzieli na doraźnej?
 
reklama
Emi obalam wszystkie teorie a żeby Cie uspokoić:-)na usg widać czy ilość wód jest za mała, na ktg widać ruchy nawet jak ich nie czujesz, bo sa dyskretne(takie kropeczki nad zapisem). Jeżeli łożysko jest stare czy się odkleja czy cokolwiek widać na usg i mierzy się przepływy, które określają sprawność łożyska. Zatem jakby było cos nie tak to po usg leciałabyś na blok:-)młoda wyjdzie gdy będzie gotowa. Gorzej jak rosnie tam i przekroczy z 4kg, weź to potem wypchnij:-p A jak tętno 140 to raczej jej się nie spieszy na ten swiat, koło porodu spada do 120. A 4 dni obsuwy to nie dramat 14dni to już problem:-p

anika no dobra będę cierpliwie czekać do 8dpt:-) a 3ki to przyzwoite zarodeczki dobrze rokujące:-):-) ja tam mysle, ze u Ciebie beta to tylko proforma:-)
A u nas cisza, nie powtórzyło się, wiec na ostry nie pojechaliśmy..Dzisiaj wizyta u pediatry i szczepienia. W sumie objawy wszystkie wskazują na nietolerancje, wiec znowu marchewka i ziemniaczek... Młody ładnie rośnie ma 5,4kg (pomiędzy 25-50 centylem) no i 60cm (75centyl). Zobaczyy co będzie po szczepieniach bo na rota itp. był szczepiony a dzieci róznie reagują. Co się obudzi to się drze, a spi prawie cały czas na jedzenie się tylko budzi..
 
Do góry