reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kuchnia majowych cieżaróweczek ;-) (nasze zachciewajki i pomysly na obiady)

reklama
neeeee, placki są mięciutkie i giętkie, suche robią się jak postoją, ale tak z dzień/ noc. trzeba je zrobić w dzień imprezy, ja jak już je zrobię i nie planuję ich dawać jeszcze na stół to przykrywam drugim talerzem i zostawiam, nic im się nie stanie, a to "danie" na zimno, poza tym sos po pogrzaniu zrobiłby się bleeeee
 
Hmm nie wiem, za zawsze chwilę w mikrofali podgrzewam, ale tortille na pewno wypróbuję jako przystawkę - pewnie na roczku Krzysia ;))
 
Ja tez robie mini tortille - wypelnienie podobne, tylko ja smaze piers kurczaka w sezamie i kroje to na paseczki. Sos czosnkowy robie na jogurcie greckim i zamiast ketchupu daje sos chili slodko-kwasny - jest egzotyczniej:))

A same tortille podpiekam z obu stron na suchej patelni, jak sa jeszcze gorace to kroje, nadziewam i zwijam. Wtedy jak wystygna to trzymaja ksztalt zwiniecia i lekko chrupia - ja tak wolę.
 
odnosnie jajek Żanetki to ja robie takie same ale jeszcze robie z porem
por siekam drobniutko , mieszam z żółtkiem i majonezem i napełniam białka na wierzch jeszcze troche majonezu i włala pyyycha polecam
 
SAŁATKA Z KURCZAKIEM ze specjalną dedykacją dla Natalki i Ilonki:)

składniki:
-kapusta pekińska
-pierś z kurczaka
-przyprawa kebab/gyros (no lubię i już!)
-pomidor
-papryka czerwona
-ogórek kiszony/z beczki (dla mnie to nie kiszony)
-kukurydza
-majonez (taaak, uwielbiam niezdrowe żarcie, można zamienić na jogurt)
-pieczarki marynowane:D (zapomniała, więc dopisuję:)

wszystko w kostkę, kapustę w paski :)D), pieczarki w plasterki, bo są malutkie. kurczaczka przysmażyć, do michy, 2 łyżki majonezu i wymieszać.

uwielbiam też sałatkę szefa z knorra.
 
Ostatnia edycja:
to ja dorzuce sałatke

piers z kurczaka( ugotowac na kostce)
kukurydza
pieczarki marynowane
ogórek konserwowy
pieprz ziolowy
sól
natka pietruszki(duuuzo)
wszystko kroimy w kosteczke i doprawiamy sola i pieprzem mieszamy z majonezem i gotowe:))
pychota polecam
 
no to i ja dobrzuce slatke :)
1kg ziemniaczkow malych ugotowanych
cienkie plasterki boczku( 25 dag) usmazone
1 czerwona cebula pokrojona w polksiezyce
Wszystko razem wymieszac dodajac pieprz i majonez.
Salatka bardzo prosta i smaczna ,pierwsza schodzi na imprezach
 
Ostatnia edycja:
To i ja dorzucę :-p:-D

- mini makaron : gwiazdki , muszelki co kto woli 250 g
- szynka drobiowa w kawałku ok 30 dag -40 dag
- ogórek zielony
- sos knorra koperkowo - ziołowy ( mozna 2 jak ktoś lubi wyraźniejszy smak lub robi większą sałatkę )
- majonez

i opcjonalnie np kukurydza ( ja daje ) ale wyżej wymienione składniki to składniki główne sałatki;-)

Makaron ugotować wg przepisu na opakowaniu , odcedzić:-p , szynkę i ogórka drobno pokroić żeby pasowało do mini makaronu :-) wszystko wrzucić do michy ,wymieszać z 2-3 łyżkami majonezu ( ile kto lubi ) i na końcu dodać sos knorra który trzeba zrobić wg przepisu na opakowaniu :-) wszystko wymieszać i gotowe....ale najlepiej smakuje jak postoi trochę czasu w lodówce i się "przegryzie " :tak:

Żaneta to ja taką sałatkę nazywam : kebab :-) ze względu na przyprawę do kuraka :-) ja tylko dodaje trochę inne składniki :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Natalka to kebab u mnie wyglada tak
KApusta pekinska
kukurydza
ogorek konserwowy
piers z kurczaka usmazona z przyprawa do gyrosa
keczup, majonez
 
Do góry