reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

madziasingh ,bluebell podłość ludzka nie zna granic i nietolerancja:no::-(

Aga super projekt,czy moge wiedziec z ciekawosci pytam ile średnio kosztuje działka w Pl na budowe domu?

ja załapałam dola i uswiadomilam sobie po 4 latach mieszkania w Irlandii ,że mam ochote wracac do Pl/..ale męża nie przekonam wiec niewiem jakie wyjscie z tej sytuacji bedzie,mamy trojke dzieci wiec to nie tak latwo wrócic jak nie ma sie do czego:-( w każdym razie na stałe tu nie zamierzam zostac ,a mąż czuje sie tu dobrze,umie jezyk ma dobra prace,ja natomiast-wciaż czuje sie tu obco i żle:-:)no:los emigranta..
 
reklama
Hejka!!!

Wyspana,radosna i oczekująca......

Dziec radosnie baraszkuje u braciaka na łóżku,obiadek dla Konstancji gotuje się....za moment idziemy do pracy po wypłatkę:-D:-D:-D

Przez całe życie mieszkałam tuż obok studium języka polskiego dla obcokrajowców i tzw wieży babel (akademik dla w/w) i nie jest dla mnie zadna dziwotą inna fryzura,kolor,ubiór czy język....i jakież jest zawsze moje zdziwienie odmienną postawą:no::zawstydzona/y::zawstydzona/y:....wstydzę się za NAS
 
Aga super projekt

Skunkanka ten drugi fajniejszy, ale faktycznie wygląda na duzo droższy w budowie

A my jestesmy w trakcie budowy takiego domku Projekt domu K3 - extradom.pl
Jak ktoś ciekawy to mogę na zamknięty wstawić fotki real

Madzia Singh, bluebell współczuje że spotykacie sie z takimi nieprzyjemnościami z powodu waszych maluszków. Myslę że nie wszyscy są takimi rasistami, a niektórzy po prostu z ciekawości (tej serdecznej, a nie wrednej)
 
Ostatnia edycja:
bluebell - nie ma się też co dziwić reakcjom ludzi, bo zbyt długo byliśmy zamknięci na innych, a teraz niektórym jest to szok. Jakbym zobaczyła gdzieś w wózku takiego Alusia, to wzroku nie mogłabym oderwać - jestem fanką Waszego syneczka i z przyjemnością zostałabym jego teściową :tak::-):-):-)
 
Ceny działek są różne zależy od położenia, u nas w wielkopolsce od 20.000 do 80.000 na terenach poza miastem. My mamy luz bo działkę da nam mój brat, wiec ten koszt poza nami:))), no i dlatego chcemy się budować. Będzie to kolosalne obciążenie kredytem, ale cóż bloki u nas kosztują dużo- dziura a cenią się kosmicznie:(((, domy do remontu niedługo będą droższe niż nowy dom więc ryzyk fizy budujemy nowy domek!!!!!!!!!!!!!!!
skunkanka fajne te Twoje projekty:)))
 
Witam dziewczyny w piekną, słoneczną srodę.
Asia bardzo podoba mi sie projekt - bo domek płaski, bez piętra. Projekty skunkanki przypominaja mi pewien dom ( wtedy jeszcze nie wykonczony) w okolicach Laskowej gdzie na narty sie kiedys wybraliśmy. Dom był taki fajny, ze zatrzymałam sie i zdjęcia zrobiłam:-)
Aga - ja starsznie Ci zazdrosze tej ziemi i odwagi na rozpoczecie budowy. Po urodzeniu Juleczki doskwiera nam okrutnie brak 1 pokoju, ale wiekszy metraż w bloku = się u nas niewyobrażalni wysoki czynsz. I taki domek byłby idealny. Tylko ta kasa, wprawdzie gram w totka ale ... he he ;-)

Co do rasizmu w Polsce - kiedyś było takie powiedzenie dobry Polak chociaż Zyd i to oddaje, moim zdaniem, naszą polską mentalność. Ludzie o innym kolorze kóry to nadal wielka atrakcja, zwłaszcza w mniejszych miastach. A taki np. malutki mulatek to słodkość - ja bluebell napatrzeć bym się nie mogła jakbyś mnie np. mijała z wózeczkiem. No a ty, przewrażliwiona pewnie, to byś mi na to nagadała ....

Dziuneczko rozumiem tęsknotę za Polską. Studiowałam w Anglii i bardzo ale to bardzo tęskniłam za naszą polską szarością. Czemu szarością - bo to wieki temu było, kiedy TAM w karcie kredytowej pin zmienić można było, na uczelni internet był dostępny nie przez komp propmotora tylko w komputerowym labie, po parku na bosaka można chodzić bez obawy wdepnięcia w psie odchody. A mimo to teskniłam.
 
Patewka to nie tyle odwaga co rzeczywistość nas do tego zmusza. Poprostu mamy po 30 lat, brat w końcu założy rodzinę a mieszkać na kupie i nie mieć prywatności:( Mój brat nam pomoże, męża wujek wybuduje, mój wujek-prawie jak Ojciec- zrobi elektrykę a kredyt.... weźmiemy część z banku a resztę po mału wykończymy za moje pożyczki bezprocentowe z pracy- jednorazowo 8.000 i spłacasz po 250 zł, to ciut potrwa ale mieszkać możemy na dole a pokoje dla dzieci wykończymy za pierwszą pożyczkę z pracy, choć Tuśka nie pójdzie jeszcze sama na piętro więc mamy czas. W projekcie na dole sa 2 pom gospodarcze my robimy z nich pokoje- wiekszy dla dzieci a mniejszy na naszą sypialnię- a pod tą częscią zrobimy piwnice na CO i graty. Z czasem jak pójdziemy do góry to na dole zrobimy pokój do zabawy dla dzieci i pokoik na prasowanie.
U nas w bloku za m2 chcą 2100-2500 a czynsz tak wysoki,że masakra. cenią się kosmicznie więc ryzykujemy.
 
U nas w bloku za m2 chcą 2100-2500 a czynsz tak wysoki,że masakra. cenią się kosmicznie więc ryzykujemy.
W Białymstoku za 1m2 mieszkania nowo wybudowanego chcą 4300zł. i w wzwyż!!!! :szok::szok:
Ale i np. pół bliźniaka w Białymstoku z lat 80 będzie ok 400tys kosztował.
Zdaje się koniec Polski a takie ceny.
A działka budowlana w Białymstoku z 600m2 to pewnie z jakieś 60tys kosztuje teraz ( a może i więcej). Ceny działek spadają dopiero jak się wyjedzie z 30km za Białystok.

I tak wam zazdroszczę tych domków. :tak:
 
reklama
i tak w krakowie jest gorzej, za nowe budownictwo 7000:szok: i więcej, także masakra, my dlatego decydujemy się na rynek wtórny, gdzie cena za metr 4900 wzwyż, mój P. namawia mnie na Tarnów, Nowy Sącz, a ja rodzima krakuska i chce Kraków góra wieliczka, nic poza tym!
 
Do góry