reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Sania – do grudnia to mały zostanieładnie z babcią a Ty się wyluzujesz na koncercie!! Coś nam sięteż należy i trzeba z tego korzystać!!! Jak tak baaardzo sięmartwisz to zawsze możesz nam oddać te bilety :blink:

baby – Ty zdjęcia nie wstawiaj tylkoprzepis!! Wygląda obłędnie smacznie...

margola – a ja z tych samych pobudekco Ty fb wolę bb – tutaj nie muszę szukać co gdzie kto piszetylko ogólnie. Dla każdego coś miłego

Małż ogląda żużel w tv a jawzięłam sobie super kąpiel w pianie i z książką.. no nie pamiętamtakiego luksusu.. teraz z maseczką na twarzy czytam co tam u Was i odziwo nie chce mi się spać.. będąc w wannie słyszałam małą ibyłam pewna że szanowny małżon pobiegł do niej, zasadził dydęi pogłaskał. Przed chwilą się o to zapytałam a on do mnie żesłyszał, ściszył tv i czekał aż mała przestanie... :wściekła/y:
 
reklama
Hatorska – to ty moja rówieśniczka!!!No proszę!!!

margola – ale żeś tych rzeczypowymieniała.. ło matko – zaraz zapamiętam i wyrecytuję staremuco ja w chacie robię tylko pominę temat podwórka bo takowego niemamy... szacun za tyle rzeczy.. tylko że mój nie myśli nawet że jest maczo – zna miejsce w szeregu choć czasami jak się uprze to ustąpie dla spokoju.. to nie dziecko że muszę być konsekwentna :-)

mamusiaDorusia – trzymam kciuki i obynic poważnego nie było
 
wiesz co, mnie to śmieszy :) mój na prawdę czasami myśli że ja nic nie robie w domu a to wszystko zrobione po prostu jest :) Teraz jak awansował to wszystko sie zmieniło. całe dnie nie ma go w domu. ale jak był, to pomagał bardzo. potrafi wszystko, kibel umyć (sorki za dosłowność ), i ciasto upiec :) wsio ogarnął, okna pomył i nawet poprawnie firankę zawiesił :) nie narzekam bo w weekend stara się też, ale ja woje jak z dziećmi się bawi a nie mi się krząta ze ścierą. weekendy mamy mega rodzinne. wiec sprzątanie zostało mnie. Chwilami czuje się jak straszna kura domowa ale zaraz mu o tym powiem i wtedy usłyszę tonę ciepłych słów i jest lepiej.
 
....A u nas nieciekawie,Lolo pod wieczór miał stan podgorączkowy-37,1...:-(Cały dzień tak marudny,że szkoda gadać.Jutro wezmę go do lekarza,żeby go osłuchał,bo u nas panuje zapalenie płuc,pół p/kola chore... Koleżanka mojej Marysi w pon.w p/kolu,a po południu już od lekarza z zastrzykami wróciła.
Kurcze,zaciśnijcie kciuki,żeby to nie było nic poważnego... Ja zwalam na zabkowanie,a co jest-okaże się jutro...Sorki,ale nic mi sie nie chce...:-:)-(

Mam pytanie a temp mierzysz w pupie ?Bo ja dzisiaj małej mierzyłam 3 razy bo wydawała mi sie ciepła i za 1 razem było 37,7 więc odjełam te 5 kresek czyli 37,2 ,potem było 37 ,6 ,czyli 37,1 a pod wieczór było 37,4 czyli 36,9 i właśnie nie wiem czy mam to odczytywać jako stan podgorączkowy ,mała humor miała ,jeść jadła ,piła ,bawiła się -ząbkuje może to od tego .Jutro siuski zbiorę i oddam do lab -zobaczymy .Lekarze wszysy mi tłumaczyli że dzieci moga mieć wyższa temp ,tylko Oliwcia miała przeważnie te 36,6 lub 7 .
No to mnie zmartwiłaś z tym zapaleniem płuc ,ja taki reproduktor zarazków ,może mała coś złapała .:angry:
 
baby, proszę o przepis :)

Proszę bardzo :)

Kruche ciasto z malinami i lekką budyniową pianką
Składniki :
Ciasto:
2,5 szklanki mąki pszennej (może być również mąka krupczatka)
250 g masła lub margaryny, zimnego
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki cukru pudru
5 żółtek
Budyniowa pianka:
5 białek
1 szklanka drobnego cukru do wypieków
1 opakowanie cukru wanilinowego (16 g)*
2 opakowania budyniu waniliowego lub śmietankowego, bez cukru (2 x 40 g)
1/2 szklanki oleju słonecznikowego
Dodatkowo:
500 g malin (mogą być mrożone, nie rozmrażamy ich wcześniej)
cukier puder do oprószenia
Sposób przygotowania:
Masło pokroić w kostkę, szybko zagnieść z pozostałymi składnikami ciasta (można również składniki zmiksować w malakserze). Jeśli ciasto będzie zbyt sypkie, dodać 1 - 2 łyżki wody. Podzielić na 2 części - około 60% i 40%, każdą zawinąć w folię spożywczą, zamrozić. Tą czynność można zrobić dzień wcześniej. Blachę o wymiarach 33 x 20 cm wysmarować masłem, wyłożyć papierem do pieczenia. Na spód zetrzeć na tarce większą część ciasta (60%), lekko przyklepać dłonią i wyrównać. Podpiec na złoty kolor w temperaturze 190ºC przez około 20 minut. Odstawić do całkowitego wystudzenia. Kiedy podpieczony spód jest wystudzony, zacząć ubijać białka. Po ubiciu na sztywno, powoli, łyżka po łyżce wsypywać drobny cukier i cukier wanilinowy, cały czas ubijając na najwyższych obrotach. Następnie powoli wsypywać proszek budyniowy, cały czas miksując, by dobrze się rozpuścił. Strużką wlewać olej, miksując do połączenia. Na podpieczony, zimny spód ciasta wyłożyć ubitą pianę. Wyrównać i układać gęsto maliny (otworkami do góry). Maliny łopatką lekko wepchnąć w pianę. Na wierzch zetrzeć resztę zamrożonego ciasta (40%).
Piec w temperaturze 190ºC przez około 30 - 40 minut. Wyjąć, przestudzić, oprószyć cukrem pudrem.
Smacznego :).

to z tej strony: Kruche ciasto z malinami i lekką budyniową pianką

a to lusterko do samochodu, które polecacie, to gdzie się kupuje?
wkleicie jakiś link? ;)

np na allegro :) proszę Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy tutaj masz wybór różnych a ja bym polecała cos takiego
BeSafe Lusterko do obserwacji dziecka w podróży (1826300278) - Aukcje internetowe Allegro
 
na weekend planuję to ciasto Mojeciasto.pl | Kasia jak zrobię to wrzuce fotkę :)
a tutaj spisany przepis jakby ktoś chciał :)

Torcik z kaszy manny
Składniki:
Kostka margaryny
1 litr mleka
1 szk. cukru pudru (200g)
3 żółtka
1 szklanka kaszy manny
1 puszka brzoskwiń (900g)
1 łyżki żelatyny (20g)
100g okrągłych biszkoptów
1 łyżka kakao
owoce lub konfitura do dekoracji
Sposób przygotowania:
Kasze gotuj w mleku ciągle mieszając, aby się nie przypaliła. Odstaw do przestygnięcia. Miękką kostkę margaryny utrzyj z cukrem dodając pod koniec ucierania po jednym żółtku. Do powstałej masy z żółtkami dodawaj po łyżce kaszę, ciągle mieszając mikserem. Masę podziel na dwie części, do jednej dodaj łyżkę kakao. Dno tortownicy o średnicy 23 cm wyłóż biszkoptami. Na nie wyłóż najpierw ciemną, a potem jasną warstwę kaszy. Z brzoskwiń odlej ½ szklanki syropu i wymieszaj z 2 łyżkami żelatyny. Odstaw na 5 minut. Pozostałe brzoskwinie wyjmij z syropu i zmiksuj. Napęczniałą żelatynę podgrzej, aby się rozpuściła i wymieszaj ze zmiksowanymi owocami. Masę brzoskwiniową przełóż do tortownicy na kaszę i odstaw do lodówki by stężała. Gotowy torcik podawaj z owocami lub konfiturą.
 
reklama
uciekam do wanny i się kładę :) aaaaaaaaa jeszcze mleko na noc przygotuję :) mitaginka, nie możliwe żeby nie było opcji do bezzagłówkowych. Swoja drogą co to za auto?!;D
Spokojnej nocy i ciepłego słonecznego poranka :)
 
Do góry