reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Widzę że szalejecie z wypiekami... może któraś z Was ma przepis na super sernik? Taki który na opadnie jest świetny w smaku i wysoki [emoji41]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Jutro Ci dam przepis na sernik z melaksera z ziemniakiem. Jest od wielu lat w mojej rodzinie i wszystkie ciotki i kuzynki pieka z mamy przepisu
 
reklama
To wstawię i moje pierniczki-
Piernik Staropolski
500g miod,1.5 szkła cukru i 250g masła rozgrzać prawie do wrzenia, dodać 3 łyżeczki starego imbiru i skórkę stara z 1 pomarańczy i 1 cytryny. Zdjąć z ognia i wysuszyć. Dodać 3 łyżeczki sody oczyszczonej i 2/3 szkła zimnego mleka. Potem dodać 700g mąki pszennej i 300g mąki żytniej typu 2000, 4 jaj, pół łyźdeczki soli i 70g przyprawy korzenne.
Włożyć do kamionkowego garnka i przykryć ściereczką. Wstawić do lodówki na min 6 tygodni.
Po tym czasie dopiero piecze się pierniczki- 180 stopni 10-15 minut zależnie od grubości.
Są miękkie jak katarzynki. Piekę 2 tygodnie przed wigilia- bo mimo że już na świeżo są super to fajnie żeby polezaly. Chowam głęboko i wydzielam bo inaczej do świąt nic by nie zostało.:-) :)
 
Witam dziewczyny! U mnie dzis w pracy szalony dzie, ze sama nawet nie wiem kiedy minal. Zaraz mam wizytę u gina, ale bez usg. Ostatnio jak bylam na prenatalnym to mi nie chcial lekarz plci powiedzieć. Czy Wy wszystkie juz znacie? Ja sie nie moge doczekać. Cos mi podpowiada, ze będzie chlopiec, ale moze sie zdziwie... Z tego co widze u Was sami chlopcy. Jakie teraz badania wykonujecie po genetycznym usg? Dopiero polowkowe?
Ja też jeszcze nie znam płci, ale jak się będzie maleństwo chciało ujawnić to za dwa tygodnie mam konytolwe i ginekolog to się dowiemy ☺
 
Kosmetyki dla maluszkow? Jakie bedziecie uzywac? Ja postawie chyba na Ziajke;)
Hej Malger.

Lubię analizę składu od Sroki. www.srokao.pl. Tam są najpopularniejsze kosmetyki opisane pod względem zawartej chemii jak również każdy składnik (czym jest i na co wpływa). Do tego ujęty jest fakt że składy się zmieniają i to co kiedyś było super może się schronić i odwrotnie.
Ja wiem, że grunt to nie dać się zwariować. Trudno żyć całkowicie bez szkodliwych składników w naszych czasach. Jak nie kosmetyk to detergent to mycia mieszkania albo prosZek.... no ale można je zminimalizować.

Napisane na HTC One_E8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wiem, że grunt to nie dać się zwariować. Trudno żyć całkowicie bez szkodliwych składników w naszych czasach. Jak nie kosmetyk to detergent to mycia mieszkania albo prosZek.... no ale można je zminimalizować.

Napisane na HTC One_E8 w aplikacji Forum BabyBoom

Można też unikać kosmetyków i tym samym eliminować przynajmniej część chemii.
Ja w zasadzie używam dla dzieci tylko mydła "bambino" do ciała i głowy. Do kąpieli tylko woda, niczym nie smaruję ciała profilaktycznie ani nawilżająco. Skóra dziecka produkuje własne naturalne nawilżenie, a jeśli sztucznie nawilżany to się rozleniwia i nie produkuje naturalnego nawilżemia.

Dopiero jak jest pupa mocno odparzona to smaruję, na lekkie zaczerwienienie mąka ziemniaczana, ale to rzadko. Przez rok dziecko mi miało czasem odparzenia, raz od złej pielusZki, kilka razy jak dietę rozszerzałam, to zużyłam może 50 ml sudocreamu przez rok.


Więc generalnie nie planuję kupować kremów czy innych kosmetyków dla dzieci.

Czytałam ten blog srokao, ale jakby temat mnie nie dotyczy, bo nie używam....
Do prania używam proszka tego samego co my. Dziecko i tak ma kontakt z naszymi ubraniami, moimi, męża, dzieci, pościelą naszą itp...
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny! U mnie dzis w pracy szalony dzie, ze sama nawet nie wiem kiedy minal. Zaraz mam wizytę u gina, ale bez usg. Ostatnio jak bylam na prenatalnym to mi nie chcial lekarz plci powiedzieć. Czy Wy wszystkie juz znacie? Ja sie nie moge doczekać. Cos mi podpowiada, ze będzie chlopiec, ale moze sie zdziwie... Z tego co widze u Was sami chlopcy. Jakie teraz badania wykonujecie po genetycznym usg? Dopiero polowkowe?
Ja również nie znam płci. Za 2 tyg mam wizytę u gin, co prawda bez usg ale chyba ja poproszę, żeby zrobiła bo już tą nie wiedzą mnie wkurza. [emoji13][emoji6]
Po wizycie u gin następnie mam badanie polowkowe 17.11 ale wolałabym szybciej znać płeć niż 17.11 a tam ewentualnie potwierdzić przypuszczenia mojej gin.

A tak poza tym witam dziewczyny się z.wami już z pracy. [emoji4]
Pogoda - PASKUDNA. Z dnia na dzień coraz gorsza.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam dziewczyny! U mnie dzis w pracy szalony dzie, ze sama nawet nie wiem kiedy minal. Zaraz mam wizytę u gina, ale bez usg. Ostatnio jak bylam na prenatalnym to mi nie chcial lekarz plci powiedzieć. Czy Wy wszystkie juz znacie? Ja sie nie moge doczekać. Cos mi podpowiada, ze będzie chlopiec, ale moze sie zdziwie... Z tego co widze u Was sami chlopcy. Jakie teraz badania wykonujecie po genetycznym usg? Dopiero polowkowe?
Ja też nie znam płci... idę z synem i z mężem 30.10 i lekarz powiedział ,że mi powie płeć więc nie mogę się doczekać. mam przeczucie że to będzie dziewczynka...niedopuszczalam do siebie do tej pory tej myśli cały czas liczę na chłopaka. następne USG za miesiąc polowkowe. Mam USG co wizytę bo chodzę prywatnie płacę i wymagam [emoji6]
 
reklama
Dominika od urodzenia uzywasz tych samychbsrodkow do.prania dla dziecka?
Tak. Jeszcze nie spotkałam się z reakcją alergiczną.
Przy dwójce starszych chyba na samym początku, max 2-3 miesiące u pierwszego, a u drugiego zużyłam 1 opakowanie proszka DzidZiuś takie małe, chyba 2,4 kg.
Z pierwszym miałam mnóstwo próbek najprzeróżniejszych, loveli, DzidZiuś i parę innych, to to zużyłam, od położnej i w szpitalu tych pudeł dawali tony. Była też masa próbek emolientow, kremów dla dzieci, na sutki itd Większość oddałam lub wyrzuciłam. Tylko sudocream zużyłam ;)

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry