reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

dziewczyny , a jak u was z badaniami na toksoplazmoze, szczegolnie te ktorym wyszly dwa R ujemne, przeczytalam, ze jesli nigdy sie nie przechodzilo tokso. i teraz tez jest niereaktywna to trzeba co 3 miesiace powtarzac badanie krwi na tokso. w mojej karcie ciazy gdzie sa rozpisane wszystkie bafania na caly okres ciazy, zaznaczone jest badanie na toksoplazmoze 2 razy. Pytalam sie dwoch ginekologow i obaj spowiedzieli, ze wystarczy raz na poczatku zrobic to badanie....jakby im cos zalezalo skierowaniewystawic..... teraz mieszkam u mamy ktora ma 7 kotow,a one maja kontakt z podworkiem i innymi kotami....wlasnie dlatego chcialabym powtorzyc to badanie...pojde prywatnie chyba....
Mi moja lekarka juz zapowiedziala ze bede powtarzac toxo w 26tc

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
mnie czasmi zlapie tam taki dziwy ucisk, dzis tez czuje to miejsce wyrazniej niz zwykle. Kredka a od kiedy tak masz, boli czy raczej jest to taki ucisk i dretwienie.? ginekologa mam dopiero 16.11 po wyniki morfologii i moczu. A wy co ile robicie badania krwi i moczu?
No juz ponad tydzien.. to nie jedt kto wie jak mocny bol bo do wyttzymania ale jest upierdliwy.. to tak jakby dokladnie na srodku miedzy nogami te kosci co sa mnie bolaly
 
Hej dziewczyny!
Melduje się po wizycie. To chłopiec [emoji4] Jesteśmy szczęśliwi i ciekawi takiej nowości mając w domu dziewczynkę [emoji12]... Dziecko rozwija się ksiazkowo, niestety ciąża zagrożona. Rozchodzi się blizna po cesarce o ścianą macicy jest cienka. L4, leżenie...
Przyznam że wszystko wróciło mi się do góry nogami. Pal licho plany w pracy. Muszę szybko znaleźć pomoc aby zakończyć aktualne projekty. Sama wizja że coś mogłoby być pójść nie tak po moich wcześniejszych doświadczeniach mnie paraliżuje..
Ogólnie za dużo stresu na ostatnio moment... [emoji22]

Napisane na HTC One_E8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny!
Melduje się po wizycie. To chłopiec [emoji4] Jesteśmy szczęśliwi i ciekawi takiej nowości mając w domu dziewczynkę [emoji12]... Dziecko rozwija się ksiazkowo, niestety ciąża zagrożona. Rozchodzi się blizna po cesarce o ścianą macicy jest cienka. L4, leżenie...
Przyznam że wszystko wróciło mi się do góry nogami. Pal licho plany w pracy. Muszę szybko znaleźć pomoc aby zakończyć aktualne projekty. Sama wizja że coś mogłoby być pójść nie tak po moich wcześniejszych doświadczeniach mnie paraliżuje..
Ogólnie za dużo stresu na ostatnio moment... [emoji22]

Napisane na HTC One_E8 w aplikacji Forum BabyBoom
Najważniejsze lezec. Moja koleżanka leży od 18 tc ma już dziurę w bliznie od 25 tc. obecnie 30tc lekarz mówił że prawdopodobnie do 38tc donosi. Musiała zmienić szpital i lekarza bo w naszym szpitalu chcieli zrobić jej aborcje w 18tc blizna 3mm. U mnie niestety też się rozchodzi po 3 latach, 2 tygodnie temu miałam blizne 3mm.
U mnie niestety jest jeszcze ten problem ze.mam łożysko przodujace i blizna jest bardziej "obciazona" liczę na to że 27 jak będę miała wizytę to lekarz mi powie że łożysko się podnioslo[emoji6]
 
Ostatnia edycja:
@kredka82 ja tez kilka tygodni temu mialam to uczucie jak po rowerze,to normalne, bo tam wszystko sie formuje i ksztalci. Nawet smialam sie do M ,ze mnie boli jakbym nie wiadomo gdzie,albo co robila [emoji38][emoji6][emoji23]


@pegas gratulacje bedzie parka [emoji3] nie martw sie kochana musi byc dobrze [emoji11]

Dziewczyny wracam do Was po sporej nieobecnosci no ale to spowodowane pobytem rodzinki i remontem jaki mam w kuchni.
Pozdrawiam [emoji9]


"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
 
@kredka82 ja tez kilka tygodni temu mialam to uczucie jak po rowerze,to normalne, bo tam wszystko sie formuje i ksztalci. Nawet smialam sie do M ,ze mnie boli jakbym nie wiadomo gdzie,albo co robila [emoji38][emoji6][emoji23]


@pegas gratulacje bedzie parka [emoji3] nie martw sie kochana musi byc dobrze [emoji11]

Dziewczyny wracam do Was po sporej nieobecnosci no ale to spowodowane pobytem rodzinki i remontem jaki mam w kuchni.
Pozdrawiam [emoji9]


"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"

Oj nie moglas wczesniej zajrzec[emoji12] myslalam ze tylko ja zwariowalam (opis po rowerze to ten lightowy[emoji23] ale nie bede sie dalej rozpisywac[emoji23][emoji6])

A jak dlugo to czulas?

A poza tym sie nie przemeczaj przy tej kuchni i odpocznij po wizycie rodzinki
 
mnie czasmi zlapie tam taki dziwy ucisk, dzis tez czuje to miejsce wyrazniej niz zwykle. Kredka a od kiedy tak masz, boli czy raczej jest to taki ucisk i dretwienie.? ginekologa mam dopiero 16.11 po wyniki morfologii i moczu. A wy co ile robicie badania krwi i moczu?

dziewczyny , a jak u was z badaniami na toksoplazmoze, szczegolnie te ktorym wyszly dwa R ujemne, przeczytalam, ze jesli nigdy sie nie przechodzilo tokso. i teraz tez jest niereaktywna to trzeba co 3 miesiace powtarzac badanie krwi na tokso. w mojej karcie ciazy gdzie sa rozpisane wszystkie bafania na caly okres ciazy, zaznaczone jest badanie na toksoplazmoze 2 razy. Pytalam sie dwoch ginekologow i obaj spowiedzieli, ze wystarczy raz na poczatku zrobic to badanie....jakby im cos zalezalo skierowaniewystawic..... teraz mieszkam u mamy ktora ma 7 kotow,a one maja kontakt z podworkiem i innymi kotami....wlasnie dlatego chcialabym powtorzyc to badanie...pojde prywatnie chyba....

Morfologie i mocz w zasadzie na każdej wizycie, chociaż teraz nie mam zlecone, czekam tylko na wyniki posiewów.

Co do toksoplazmozy ja robiłam komplet badań w tamtym roku i pomimo przebytej tokso, ginekolog kazała mi zrobić jeszcze raz już będąc w ciąży. Odnośnie zakażenia to nie tak łatwo się zarazić od kotów - trzeba zupełnie nie zachować zasad higieny. Łatwiej się zarazić przez źle umyte owoce i warzywa :)
 
Toxo też miałam już raz robioną , na następnej wizycie 01.12 mam mieć znowu, tak mi przynajmniej powiedziano. Dziewczyny dzisiaj okropna nocka za mną , praktycznie nie przespana , nie mogłam znaleść sobie pozycji, od wczoraj bolą mnie strasznie nogi, w pachwinie po lewej stronie i rwie aż do stóp, okropne uczucie i nie można z tym nic zrobić.. Mam nadzieję że samo minie i nic poważnego to nie jest
 
reklama
@pegas kurcze juz sie rozchodzi? Ile jestes po cesarce?

Cesarke miałam w grudniu 2013. Na razie jest 6 mm za dwa tygodnie sprawdzamy czy dalej się rozchodzi. ...

Wiecie co, po prostu za dużo mi się nakłada. 1 listopada zmarł mój pies, nie godzę się z tym. Jesteśmy w fazie przeprowadzki, dużo spraw urzędowych i.t.d.. dokładnie rok temu straciłam ciążę. I mam już apatie delikatnie mówiać przy tym, że tak muszę się oszczędzać.
Mam nadzieję że za dwa tygodnie gin powie że jest ok.


Napisane na HTC One_E8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry