reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Witam wszystkie mamusie.
Czytam na bieżącą ale dopiero dzisiaj mam chwilę na dłuższe podzielenie się z Wami. Ostatnio skupiłam się na sprawach związanych ze studiami podyplomowymi i jest coraz bliżej końca. Ostatnio od ponad tygodnia doskwiera mi straszny ból w prawym pośladku. Tak jakby od kości ogonowej tylko co najgorszego ta lewa strona boli strasznie a najbardziej jak się poruszam czy pójdę do Sklepu. Nie wiem czy to rwa kulszowa czy co to może być.... ból jest coraz gorszy nawet jak siedzę leżę. Jeżeli chodzi o skurcze to wieczorem macica ostro się stawia i brzuch bardzo twardy. Wczoraj krwotok z nosa....ale czy miałyście podobny ból w lewym pośladku jak ja? Może któraś z Was to przechodziła. On tak jakby promieniuje do nogi...nie wiem czy mała uciska na jakis nerw czy co....dobrze że jutro wizyta to oby do jutra.

Ja mam od czasu do czasu dokładnie taki sam bol lewy pośladek promieniuje na cala noge u mnie ma na to wplyw powiekszajaca sie macica,ale może to być tez rwa kulszowa,ta druga podobno trudno pomylić bo mój bol jest znośny,chociaz raz pamiętam,ze nie mogłam zrobi kroku bo tak zabolało ,po odpoczynku przeszlo.Za to kolezanka trafila z rwa do szpitala,bol nie do zniesienia podobno,
 
reklama
Ja mam od czasu do czasu dokładnie taki sam bol lewy pośladek promieniuje na cala noge u mnie ma na to wplyw powiekszajaca sie macica,ale może to być tez rwa kulszowa,ta druga podobno trudno pomylić bo mój bol jest znośny,chociaz raz pamiętam,ze nie mogłam zrobi kroku bo tak zabolało ,po odpoczynku przeszlo.Za to kolezanka trafila z rwa do szpitala,bol nie do zniesienia podobno,

Ja miałam problemy z lewa noga tzn biodrem. Myślałam ze to rwą bo ból nie do wytrzymania. Polozna poleciła kreglarza, pierwsza myśl ze nie pójdę ale bolało mega ze nic nie pomagało a jeszcze pare tyg zostało mi do porodu. Po wizycie wszystko przeszło ale niby to był ucisk w miednicy. Później znów powróciło przed i na poród ze ciężko miałam wstać z sofy. Teraz przy trzeciej ciąży naszczescie i oby już nie powróciło.


7u229jcg4s0byzyg.png
 
Witam wszystkie mamusie.
Czytam na bieżącą ale dopiero dzisiaj mam chwilę na dłuższe podzielenie się z Wami. Ostatnio skupiłam się na sprawach związanych ze studiami podyplomowymi i jest coraz bliżej końca. Ostatnio od ponad tygodnia doskwiera mi straszny ból w prawym pośladku. Tak jakby od kości ogonowej tylko co najgorszego ta lewa strona boli strasznie a najbardziej jak się poruszam czy pójdę do Sklepu. Nie wiem czy to rwa kulszowa czy co to może być.... ból jest coraz gorszy nawet jak siedzę leżę. Jeżeli chodzi o skurcze to wieczorem macica ostro się stawia i brzuch bardzo twardy. Wczoraj krwotok z nosa....ale czy miałyście podobny ból w lewym pośladku jak ja? Może któraś z Was to przechodziła. On tak jakby promieniuje do nogi...nie wiem czy mała uciska na jakis nerw czy co....dobrze że jutro wizyta to oby do jutra.

Ja też tak miałam, ból promieniowal od posladka przez noge aż do stopy I też to było z lewej strony .. Nie mogłam spać w nocy , poruszać się tak jak ty , przeszło po paru dniach samo
 
Witam..mieszkam w Pl ale prawda jest ze chodzę na NFZ. Lekarz wychodzi z założenia że usg szkodzi dziecku.....Nie naxiskalam dziś na usg bo 11 mam polowkowe to w sumie już niedługo.ale jak czytam Was to mnie totalnie olewaja na tych wizytach.krew pobierali 2x i usg 2x na początku ciąży. Mam nadzieję że jest ok z tym brzuchem. To w sumie jedyny męczący obiaw. Spróbuję zmienić trochę diete i zobaczymy. Dzięki!:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Usg dziecku nie szkodzi. Choć lekarze faktycznie niechętnie je robią w bardzo początkowych etapach ciąży bez konkretnych wskazan- wtedy kiedy komórki są jeszcze na etapie intensywnych podziałów i wędrowania na odpowiednie miejsce.
Ale generalnie wskazane są usg tzw genetyczne, usg połowów i ok 30 tygodnia.
Większość robi jeszcze w 8 tyg żeby sprawdzić czy jest akcja serca.
 
A ja z nieszkodliwością usg tak do końca się nie zgadzam. Pewne wątpliwości są... Serdec miałaś już 2 razy usg, zaraz masz połówkowe, więc się nie martw niepotrzebnie. Na NFZ raczej nie ma szans, żeby lekarz częściej to usg robił. O ile ma w gabinecie sprzęt i nie musi skierowań wypisywać do innego lekarza.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ile już macie na plus kg?? Ja juz 6 nie wiem czy to malo czy duzo 20 tydz. To moja pierwsza ciąża.
Ja też 6kg. Jest ok. Każda tyje inaczej. U mnie niestety rozkłada się na całe ciało. Zazdroszczę tym, co im tylko brzuchy puchną i mają baloniki[emoji12] W pierwszej ciąży przytyłam 24kg. Mój organizm ma problem z zatrzymywaniem wody i to duuuży. Będzie co zrzucać ponownie!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
6kg to w miarę optymalnie jak na 20 tydz, ale wiadomo każdy organizm inny, inna budowa ciała i mada startowa...ja mam 2kg na plusie od początku ( 21tydz) mi narazie idzie w brzuszek i oby tak zostało bo jak już pisałam do szczupłych nie należę więc i tak jak przytyje nie za dużo to muszę zrzucić swoje już nadprogramowe kg...



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry