reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laparoskopia ginekologiczna.

Pytam, bo niektórzy z mutacja lepiej działają na mieszanych, inni na metylacji. To już osobnicza zależność. Skoro jednak taki temat poruszasz, to mniemam, że masz dobrego lekarza i sporą wiedzę. Myślę, że w takim układzie twoje szanse wzrastają. Naprawdę życzę powodzenia. Obyś za rok, już z różowym żywym i zdrowym bobasem, mogła dodawać otuchy innym [emoji3590]
Bardzo Ci dziękuję!
Mam jeszcze mutacje pai-1 i podwyższone ANA w mianie 1:320 (lekarz twierdzi że to właśnie od stanu zapalnego z endometriozy). Póki co czuję się zaopiekowana, ufam lekarzowi, ale chętnie skonsultuję się z Wami, bardziej doświadczonymi ode mnie 🙂
 
reklama
Bardzo Ci dziękuję!
Mam jeszcze mutacje pai-1 i podwyższone ANA w mianie 1:320 (lekarz twierdzi że to właśnie od stanu zapalnego z endometriozy). Póki co czuję się zaopiekowana, ufam lekarzowi, ale chętnie skonsultuję się z Wami, bardziej doświadczonymi ode mnie [emoji846]
Nie zamierzam podważać zdania lekarza. Dziwi mnie jednak, że masz Ana dodatnie. To znaczy, że rodzi się jakaś immunologiczną reakcja, która może być niebezpieczna dla ciąży jeśli immunologia jest zbytnio pobudzona. Choruję już długo na endometrioze i to poważnie. Jednak Ana miałam ujemne
Może warto pogadać z reumatologiem, niech się wypowie lub immunologiem
(nie wiem do końca czyja to działka)
 
Nie zamierzam podważać zdania lekarza. Dziwi mnie jednak, że masz Ana dodatnie. To znaczy, że rodzi się jakaś immunologiczną reakcja, która może być niebezpieczna dla ciąży jeśli immunologia jest zbytnio pobudzona. Choruję już długo na endometrioze i to poważnie. Jednak Ana miałam ujemne
Może warto pogadać z reumatologiem, niech się wypowie lub immunologiem
(nie wiem do końca czyja to działka)
Konsultowałam wyniki z reumatologiem póki co. W ANA3 nic nie wyszło, więc z punktu widzenia reumatologa nic mi nie jest i stwierdził, że na ciążę nie będzie to miało wpływu... mówił, że taki wynik może mieć wiele zdrowych osób, że może mieć na to wpływ byle jaki stan zapalny. U immunologa jeszcze nie byłam, ale się wybiorę, jak już będę po kontroli po laparo. Myślisz, żeby drążyć ten temat?
 
Konsultowałam wyniki z reumatologiem póki co. W ANA3 nic nie wyszło, więc z punktu widzenia reumatologa nic mi nie jest i stwierdził, że na ciążę nie będzie to miało wpływu... mówił, że taki wynik może mieć wiele zdrowych osób, że może mieć na to wpływ byle jaki stan zapalny. U immunologa jeszcze nie byłam, ale się wybiorę, jak już będę po kontroli po laparo. Myślisz, żeby drążyć ten temat?
Ciężko powiedzieć . Przedstawię ci mój tok rozumowania (z góry zaznaczam, że może być błędny). Miałam endometrioze. Czyli stałe obecny stan zapalny, a więc aktywna immunologię zwalczajaca. Miałam guza na wątrobie, czyli aktywna immunologię. 2 straty na koncie. Postanowiłam, że bez sterydu nie podejdę, choć wskazań nie mialam.
Czy mi pomógł?
Nie wiem. Wiem, że mam wspaniałego syna z ciąży, która medycznie nie miała szans zaistnieć, a potem się udać (ciężki przebieg do samego końca). Przy córce nie mogłam wziąć sterydu bo karmiłam. Urodziłam w 26tc.
Czy steryd by pomógł?
Nie wiem. Wiem, że mam skrajnego wcześniaka w domu (ciąża książkowa). Czy donosiła bym Córkę? Nie wiem i już się nie dowiem.
 
Ciężko powiedzieć . Przedstawię ci mój tok rozumowania (z góry zaznaczam, że może być błędny). Miałam endometrioze. Czyli stałe obecny stan zapalny, a więc aktywna immunologię zwalczajaca. Miałam guza na wątrobie, czyli aktywna immunologię. 2 straty na koncie. Postanowiłam, że bez sterydu nie podejdę, choć wskazań nie mialam.
Czy mi pomógł?
Nie wiem. Wiem, że mam wspaniałego syna z ciąży, która medycznie nie miała szans zaistnieć, a potem się udać (ciężki przebieg do samego końca). Przy córce nie mogłam wziąć sterydu bo karmiłam. Urodziłam w 26tc.
Czy steryd by pomógł?
Nie wiem. Wiem, że mam skrajnego wcześniaka w domu (ciąża książkowa). Czy donosiła bym Córkę? Nie wiem i już się nie dowiem.
Rozumiem, że byłaś pod kontrolą immunologa i stąd sterydy?
 
reklama
Do góry