reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki w ciąży

Dołączył(a)
27 Listopad 2023
Postów
2
Cześć wszystkim
Zaczynam drugą połowę ciąży pierwsza przeszłam bez problemów, pozno też dowiedziałam się o ciąży z powodu braków typowych objawów, brałam różne leki przeciwbólowe w pierwszej połowie i na przezebienie typu sudafet którego nie wolno gripex neosine. Na usg połówkowym jest wszystko dobrze ale i tak bardzo się boję o maleństwo czy to wszystko mogło zaszkodzić ?
 
reklama
Tylko, że te odpowiedzi nic nie zmienią. Twój przypadek jest Twoim przypadkiem.
Także polecam nie zastanawiać się zbyt dużo, bo i tak teraz nie masz na to wpływu.
 
wiem ale czy też może jest tu ktoś w podobnej sytuacji i po porodzie i mógłby się wypowiedzieć bardzo się denerwuje tym
To że u kogoś innego nic się nie stało, niestety nie oznacza, że tak samo będzie u Ciebie. Ale nie ma co się przejmować na zapas, skoro w tym momencie wszystko przebiega prawidłowo :) Nie masz już na to wpływu, czasu nie cofniesz. Ewentualnie może jeszcze zdążysz wykonać np. NIFTY pro, ale nie wiem czy to coś da w takim przypadku. Najlepiej porozmawiać z lekarzem.
 
W ostatniej ciąży musiałam brać antybiotyk, przeszłam też covid na początku. Teraz dziecko jest obserwowane pod katem asd. Czy zaburzenia rozwojowe były powodem leków albo choroby? Trudno powiedzieć, może to zupełny zbieg okoliczności w każdym razie pozostałe dzieci nie maja takich trudności.
 
reklama
Ja na początku ciąży nie brałam żadnych niedozwolonych leków, a dziecko urodziło się z wadą serca. Jaka przyczyna, nie wiadomo. Mogło to być spowodowane np. infekcją, której nie było widać na pierwszy rzut oka, a mógł to być los po prostu.

Nie ma co się martwić na zapas. Jednym nie zaszkodzi coś niedozwolonego, inni mają jakiś problem w ciąży bez powodu. Nie ma reguły. Bądź dobrej mysli.
 
Do góry