reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Ja mam ciuszki (dostałam większość od kuzynki i trochę dokupiłam), pieluszki, dostawkę łóżeczko + prześcieradła i ochraniacz, śpiworek, butelkę, smoczki, stojak z wanienką :) Mamy też już wybrany wózek. Systematycznie szukam kolejnych rzeczy, sprawdzam też na OLX używane rzeczy.
Zastanawiam się nad zakupem ręczników- czy faktycznie będzie mi taki ręcznik potrzebny dla noworodka, czy może wystarczy pieluszka tetrowa do wytarcia po kąpieli.
I pytanie- czy kupujecie/ macie wybrane laktatory? Szukam i zastanawiam się nad modelem.
ja póki co nie kupuję bo nie polubiłam się z nim w poprzednich ciążach, radziłam sobie bez dlatego teraz kupię dopiero jak poczuję taką potrzebę 😄
Ja kupiłam ręczniki z kapturkami takie większe już bo wiem, że moje młodsza do dzisiaj go używa chociaż już jej do kolan jest ten najdłuższy róg ale nie da mi go wywalić😂
 
reklama
Ja kupiłam ręcznik, ale powiedzmy „na potem”. Jak dzieciaki były takie ledwo co urodzone to lubiłam używać do wycierania po kąpieli pieluszek flanelowych, dużo bardziej mięciutkie są niż ręcznik frote. Wczoraj widziałam w kiku dwupaki takich pieluszek za 15zl.
No właśnie, tak sobie wyobrażałam, że taką pieluszką będzie szybciej wytrzeć noworodka, wyprać ją i wysuszyć :)
 
ja póki co nie kupuję bo nie polubiłam się z nim w poprzednich ciążach, radziłam sobie bez dlatego teraz kupię dopiero jak poczuję taką potrzebę 😄
Ja kupiłam ręczniki z kapturkami takie większe już bo wiem, że moje młodsza do dzisiaj go używa chociaż już jej do kolan jest ten najdłuższy róg ale nie da mi go wywalić😂
To prawda, sama pamiętam swój niemowlęcy ręcznik z rożkiem :D używałam go ostatniego tchnienia ;)
 
Hej🙂 ja mam w sumie wszystko , czekam na baby shower i jeszcze cos dostanę co mi potrzebne jak np laktator 😅 a tak to mam ciuszki poprane, (muszę tylko porządek z nimi zrobić 😵‍💫)łóżeczko materacem i przewijakiem mam. Brakuje mi tylko ew kilku drobnych rzeczy ale nie 1 potrzeby.
A co do recznikow z kapturkiem - mi się przydały bardzo przy 1 dziecku, mam aktualnie 3 szt. Pieluchy są kiepskie do wycierania dziecka moim zdaniem. A ręcznikiem otulisz dziecko jak jest mokre. 😉
 
może nie tyle, że nic, ale dopiero mam kilka ciuszków, pieluszki, ręczniki. Mam też komodę ale od miesiąca nabiera mocy urzędowej w kartonach 😂 z aptecznych/kosmetycznych nie mam jeszcze prawie nic, torba do szpitala niespakowana, wybrany wózek i fotelik to będę zamawiać gdzieś w drugiej połowie maja no i potem jeszcze łóżeczko wanienka i jakieś inne rzeczy. Mam zrobioną listę co potrzebuję także przynajmniej tyle 😁
Czyli nie jestem taka ostatnia nieogarnięta 😉 🙉 dwa ostatnie dni spędziłam na ogladaniu wózków, mebelkow i innych podstaw myślę, że po majowce ogarne te duze zakupy i koniecznie juz jakies podstawy do szpitala gdybym musiała isc wcześniej, bo nierazslysze, ze może byc różnie...
Mało czasu zostało zwłaszcza, że jeszcze pracuję.
A jak wasze brzuszki? Jak sie czujecie? Bo mi od 4 tygodni szybko rośnie, a co będzie dalej 🙈
 
Czyli nie jestem taka ostatnia nieogarnięta 😉 🙉 dwa ostatnie dni spędziłam na ogladaniu wózków, mebelkow i innych podstaw myślę, że po majowce ogarne te duze zakupy i koniecznie juz jakies podstawy do szpitala gdybym musiała isc wcześniej, bo nierazslysze, ze może byc różnie...
Mało czasu zostało zwłaszcza, że jeszcze pracuję.
A jak wasze brzuszki? Jak sie czujecie? Bo mi od 4 tygodni szybko rośnie, a co będzie dalej 🙈
Mam już pokaźny brzuszek. U mnie 30 tc leci już. 🫣 Na plusie 9 kg na pewno już. Już nie mogę się doczekać jednocześnie boje się porodu mimo że 1 już mam za sobą..😅 planuje poród w wodzie. Z opowiadań innych mam z którymi rozmawiałam chwalą sobie i mówia że mniej bolą skurcze i poród szybszy ,więc mam nadzieję że się uda naturalnie i bez komplikacji 😉
 
Mam już pokaźny brzuszek. U mnie 30 tc leci już. 🫣 Na plusie 9 kg na pewno już. Już nie mogę się doczekać jednocześnie boje się porodu mimo że 1 już mam za sobą..😅 planuje poród w wodzie. Z opowiadań innych mam z którymi rozmawiałam chwalą sobie i mówia że mniej bolą skurcze i poród szybszy ,więc mam nadzieję że się uda naturalnie i bez komplikacji 😉
ja tak samo 30tc i też bym chciała w wodzie ale boję się że mi gbs dodatni wyjdzie..
 
Ja mam 27t i 5 dni i 7 kg na plusie, zobaczymy co będzie dalej, na szczęście na razie nie puchnę jeszcze. A porod -tez sie panicznie boje I to od zawsze... 🙈 nie moge nawet myśleć o tym, załatwiam cesarkę.
 
reklama
tutaj większość takich 🤣 dziecka się zachciało na stare lata
Hej dziewczyny, jak dołączyć do tej grupy lipcowe mamy 2024? Jestem na tym forum od kilku dni, to moje 1 dziecko, chętnie poczytam doswiadczen innych, czasami i porady sie przydadza. Dopiero zaczynam rozglądać sie za wyprawka, wózkiem itp 🙉
No i tez juz młoda nie jestem- 39 lat w czerwcu 🙈 a narzeczony 45.
 
Do góry