reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

madzik mnie na razie nie pozwolili niczym smarować...
U nas cesarka była dlatego, że Mała się pępowiną owinęła. Zawsze chciałam mieć min. 2, ale po przeżyciach po cesarce, nie wiem, czy się zdecyduję. To był koszmar
 
reklama
tweenie- moja kolezanka urodziła pierwsze przez cesarkę a drugie naturalnie. Wiec spokojnie drugie moesz sama rodzić chyba ze beda jakies przeciwskazania bo tego nie jestes w stanie przewidziec. Tymek był tylko raz owinięty pępowiną (dowiedziałam się o tym później z dokumentacji med) i połozna przekręcając jego głowkę podczas porodu jak juz miała partę odwineła pepowinę wiec mozna rodzić normalnie ale to zalezy tez jak bardzo jest dzidziuś owięty a nie ma rególy ze następne bedzie.

dziewczyny u mnie mega ulewania! Co zje to leci górą- wszystko!!! Lekarz kazał się narazie nie przejmowac bo tymek przybiera na wadze( ciekawe tylko po czym) i obserwujemy go. Byliśmy juz u laryngologa i jest ok, czeka nas jeszcze alergolog i gastrolog. Póki co bawimy się w mieszankę mleka i sprawdzamy czy to nie wina mleka. Do tej pory jadł cały czas nutramigen a od piatku dajemy 30 ml enfamil AR i po odczekaniu 15-20 min dopiero nutramigen. Sama nie wiem jak się nazywam. Mam nadzieje ze to podziała bo spanie po 3 godziny na dobę mnei wykończy. Nie pamietam podtawowych kwestii np. czy cos zrobiłam , gdzie połozyłam.... Jak przy Oliwce chciałam aby cały czas była taka malutka tak przy tymusiu chciałabym aby juz skończył ten 4 mies i skończyły sie te stękania , pręzenie się i ulewanie. Czasami zastanawiam się czy on poprostu nie uzależnił się od tego stękania i przez to nie wywoływał ulewania. Tak czy siak stęka nawet jak śpi.

jedyneczko- z nerkami narazie cisza- mam nadzieje ze nie przed burzą. Musze isc do nefrologa i dowiedzieć się czy juz wszystko urodziłam czy jeszcze nie i co dalej ale narazie to ja nie mam ani czasu ani siły iść do sklepu a co dopiero do lekarza. Znając zycie znowu mnie złapie i znowu będę cierpiała. Ajak sobie przypomnę aby zadzwonić do lekarza i umówić się na wiz to juz jest przewaznie ok godz 20 albo jest weekend i informacja nie pracuje.

ashika- ja maiałam przy oliwce podobnie i tez podejzewali mi skaze a okazało się ze mała była mega uczulona na wszekiego rodzaju kosmetyki! I tak skończyło się to na ostawieniu chusteczek nawilzających, praniu ubranek w płatkach mydlanych i płukaniu po 15 razy itp... i "podejzana skaza" mieła ale wystarczyło ze źle cos wypłukałam i od nowa była wysypka. Swoją drogą to wszystko jej mineło jak juz skończyła 6 mies. Wiec moze to nie jest kwestia mleczka.

Kurczę jeszcze nieco ponad tydzień i Oliwka idzie do szkoły. Do pierwszej klasy!!! Ale ona juz duza. Ashika kupiłas juz wyprawkę? Ja mam narazie plecak, zeszysty , piórnik i kredki. No i ksiązki. Komlet ksiązek 180 zł płaci się w szkole. Musze tylko kupic do religi i ang. Kupujesz narazie takie rzeczy jak farby, papier kolorowy, itp?
 
Ostatnia edycja:
tweenie, u mnie po ponad 2 miesiacach nadal takie odretwienie ponizej szwu, a powyzej ból przy dotyku, jakyby brzuch obity...tez mialam twarde, teraz przeszlo, smaruje cepanem. druga cesarka niekoniecznie, ale musi sie dobrze wszysko zagoic.

mój młody zaszalał - zasnał o 21.30, wstał o 6!!!! dziecko jak marzenie!
 
dziewczyny kiedy po porodzie powinna się pojawić miesiaczka?
Wiem ze po swoim szaleństwie łozkowym to mi tylko test ciązowy został ale czy ten poziom hormonów ciązowych po 6 tyg od porodu nie bedzie się jeszcze utzymywał i test mi wyjdzie prawdziwy? Cholera nie wiem jak sprawdzic czy nie dorobbiłam sie przypadkiem znowu brzucha. Wizytę mam u gina we wtorek , ale tez nie wiem czy po tyg od stosunku bedzie mi w stanie cos powiedzieć a nie chciałabym się dowiedziec np. za 2 mies ze to juz np. 12 tydz....

Ale sobie naważyłam piwa... Normalnie jak nastolatka. Ciekawe tylko jak ja dałabym sobie rade z jesczze jednym takim płaczkiem
 
tetina u mnie dopiero na stole dowiedzieli się, że się Mała owinęła. W dodatku nie wokół główki, tylko po skosie od barków w dół, przez co brakło pępowiny i Mała nie mogła zejść
 
Tweenie moja sasiadka jest w ciazy i gin jej powiedzial ze jezeli nie bedzie przeciwskazan do naturalnego to bedzie mogla rodzic naturalnie biorac pod uwage ze pierwsza miala cesarke!! tak wiec nie koniecznie!! a po drugie teraz wszystko jest jeszcze swierze wiec dlatego nie chcecie ale za pare miesiecy czy jak maluchy skoncza roczek to wtedy te mysli zapewne przyjda wam do glowki o checi posiadania drugiego!!
A tak wogole to dzien dobry!
Madzik to sie wybawiliscie nic tylko poza zdroscic:-)
Ale dzisiaj super pogoda trzeba sie bedzie na jakis spacerek wybrac do tego tatus powiedzial ze jedziemy dzisiaj do galerii kupic malej jakas sukienczke haha.
Wogole moj m mnie zadziwia dzisiaj nie spal bo czekal na walke Adamka pomimo iz wiedzial ze bedzie dopiero nad ranem ale chcial sobie pogladac inne i nie spal tak wiec jak mala sie obudzila o 3 to maz ja wzial przebral i podal mi ja do karmienia az w szoku bylam!!Wogole moja malutka od dwoch dni spi mi ladnie zapsypia po 21 i budzi sie o 3 a potem o 7 az w szoku jestem oby tak dalej a to maz wykrakal ze tak budzic sie bedzie. Do tego synek przesypia cale noce w swoim lozku no super ale zobaczymy czy tak bedzie jak kuzynka pojedzie bo spia razem a on jest taki ze jak spi i kogos czuje obok to spi twardo!!
Tweenie moze herbatke na laktacje wypij moze cos ruszy albo soczek jablkowy dobry na laktacje:-)
Tetina gdybys karmila piersia to bym powiedziala ze za duzo nabailu w sobie masz ale skoro mlekiem to moze od mleka i tej mieszanki albo za duzo zjada i nie ma gdzie tego trzymac i dlatego no nie wiem mam to samo tyle ze karmie cycem i czekam jutro ma byc nasz pediatra wiec sie podpytam wszytsko co i jak bo boje sie ze naprawde bede miala zakaz na wszystko!!
Kurcze twoja do szkoly a moj do przedszkola ostatni tydzien laby az sie boje pomysle ze bede musiala wstawac o 6 zeby wyszykowac siebie syna i mala do przedszkola ah kilka dni i oby wejsc w prawe!!!
Mam nadzieje ze dwoch kresek nie zobaczysz!! moze warto zrobic test dla swietego spokoju!!
 
hejka dziewczynki

ja tylko na chwile bo weekend pełny wrazeń,jutro Was poczytam
w piatek byłam na panieńskim u kumpelki, wczoraj na weselichu znajomych a dziś na 14 idziemy na poprawiny, wytańcowałam się wczoraj za wszystkie czasy,a raczej chyba za całą ciążę i połóg :))
mały był wczoraj z moją mamą i siorką,ale musiałam raz z wesela przyjechać na karmienie i odciaganie bo by mi cycki wysadziło,a dziś rano wzięli go teście

idę się szykować,miłej niedzieli :))
 
u nas znowu kryzys z laktacją, Mała wisi i ciągnie z obu cycków a potem jeszcze wyje i wypija 60 z butelki. Właśnie ściągnęłam po 30 min całe 30 ml mleka w sumie z obu. Pochlastać się można... A już tak fajnie było kilka dni temu, 90ml z jednego cyca:baffled:
Mieliśmy ciężką noc, Małą ewidentnie bolał brzuszek, płakała niesamowicie, a ja razem z nią... Teraz M ją zabrał na spacer do kościoła, a ja mleko ściągałam.

Wczoraj mieliśmy dzień pampersowy, najpierw kupiłam w rosmanie paczkę 98 szt za 45zł i dostaliśmy paczkę chusteczek gratis. A potem jeszcze w auchanie kupiłam 4 paczki tych białych, bo były za 40zl. M o mało co nie padł, jak zobaczył cały koszyk pamków :-D

Do dziewczyn po cesarce - kiedy zacznę czuć brzuch? Już 3 tyg, a brzuch jest cały czas zdrętwiały, bez czucia. Tzn. boli jak się dotknie :crazy:
I czy normalne jest, że wzdłuż cięcia zrobiło mi się takie twarde coś? Mam wrażenie, jakby ktoś mi pod szew włożył twardą, szeroką rurkę albo deskę. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się zrasta:nerd:
Wczoraj mnie mama jeszcze dobiła, że jak teraz miałam cesarkę, to drugie też przez cesarkę będę musiała urodzić. Prawda, czy fałsz? Jeśli tak, nie wiem, czy się zdecyduję na kolejne...:-:)baffled:




Tweenie - ja jestem po cesarce wzdluz ciecia tez mam twardsza skore i nad szwem mialam odretwiala skore do chwili obecnej mam cos takiego jakby mnie ktos przecieral szmatka strasznie wrazliwe miejsce nad brzuchem mi sie zrobilo ale to przejdzie. u mnie juz ponad 4 tygodnie. Rany nie dotykam niczym nawet przy kapieli mam jej niczym nie przemywac i nie dotykac. Brzuch mi kazano zaraz po porodzie sciskac bandazem elastycznym kupilam pas ale mi przeszkadza bo za twardy jest i obciera mi skore wiec zostalam przy bandazu.

W wiekszosci przypadkow jest tak ze jak raz bylo cc to juz drugi raz tez robia ale nie koniecznie. W Pl z tego co wiem jest lekarze nie zalecaja zajscia w ciaze w ciagu 3 lat powinna byc przerwa jesli zajdzie sie w ciaze wczesniej to podejrzewam wtedy zrobia cc bo przy wysilku moze cos sie stac ze szwem

Ja swoja cesarke wspominam bardzo dobrze i gdyby nie szew po tygodniu juz moglabym biegac wyczynowo :) moj maz twierdzi ze u mnie to byla zwykla wizyta u stomatologa bo byl ze mna caly czas podczas cc :)
 
reklama
kacperek i fasolka- Tymus nie zjada za duzo. Je ok 90 ml. Czasami wystarcza mu tylko 70ml ale wiecej niz 120 jeszcze nie zjadł. Ten nutramigen je juz przeszło 3 tyg a pomysł z tym mieszaniem mleka podsuneła nam połozna w sobote bo zadzwoniłam do niej. Możliwe tez ze mały ma refluks żołądkowo-jelitowy ale narazie walczymy z tym mlekiem. Wizytę u lek mamy jutro zobaczymy jak wazy. Urodził się 2900 a w piatek jak go wazyliśmy to wazył 4800.
Tutaj link do tego refluksu: http://www.urwis.pl/dzieci/45.html
 
Do góry