reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Nam Oilatum nie śmierdzi :-) Powiem Wam, że ja wyznaję zasadę, że im mniej zapachów tym lepiej. Dlatego od razu zrezygnowałam z Johnson's, Hippa i Nivei - według wielu ładnie pachną (mnie jedynie odpowiada zapach oliwki Johnsona - dla wielu ohydny :-) )ale mimo wszystko kojarzy mi się to z większą ilością sztucznych składników. Sama najbardziej lubię kosmetyki bezzapachowe (np. Clinique) a od czasu porodu perfum użyłam może ze dwa razy... Czasem używam też naturalnej oliwy do smarowania i siebie i Leosia.
 
reklama
Kosmetyki dla dzieci chyba nie mają jakoś dużo sztucznych składników... Pachną delikatnie (no poza mustelą, ja tego zapachu nie mogę ścierpieć, nie wiem czy wszystkie tak intensywnie pachną jak ten co ja mam)

Cliniqe też lubię :) jak ktoś jedzie ze znajomych do Stanów to każe sobie przywozić, są duuużo tańsze.

Ja już po wizycie u hepatologa, ale nic dobrego nie usłyszałam to nie piszę żeby nie zamulić
 
Hej, ale mnie nie było. Steskniłam sie za wami. M wziął urlop między Swiętami a Nowym Rokiem i okupował komputer na zmianę z dzieckiem, wiec ja tylko do karmienia i prac porządkowych byłam przydatna, ale fajnie było troche sie odpreżyliśmy. Teraz bede nadrabiac co napisałyście. Miłego dzionka życzę.
 
Dzień doberek...
U nas nocka w miarę spokojna :) Mały chyba ma ustawione w główce,że około 3 musi coś zjeść,bo codziennie w okolicy tej godz się budzi :)
Tylko dziś dla odmiany nie chciał spać po jedzonku ,tylko był zainteresowany światełkiem z nocnej lampki :-D ale wkońcu zasnął :-)

Wczoraj kąpaliśmy go w Emolium-i powiem Wam dziewczynki,że jestem bardzo zadowolona,bo skórka małego jest po tym super mięciutka i delikatna :tak:niczym go później nie smarowałam,bo nie widziałam takiej potrzeby ...Mam jednak nadzieję,że pomoże zlikwidować to uczulenie na buźce małego ...
Rtyska-dzięki za radę z tym Emolium,bo jak narazie jestem mega zadowolona :-)

Jutro wizyta u pediatry i szczepienie-mam nadzieję,że wszystko z moim skarbem wporządeczku !!

Miłego dnia!!!
 
Efinka, u nas to samo :-) Bez względu na to, o której zaśnie, o godzinie 3 +/- 15 minut jest musowa pobudka na szybkie papu.

A swoją drogą to ostatnio z wielka radością zauwazyłam, że moje dziecko nie bardzo lubi wszelkie usypiania i lulania. Cokolwiek bym nie robiła, między 21 a 22 sam zasypia. Ostatnio się tak mordowałam od ok. 20:30 - bujałam go, kołysałam, śpiewałam kołysanki, nakarmiłam porządnie... a on nic. Leżał z otwartymi oczami i machał sobie rączkami. Ja już po prawie godzinie się poddałam, ale że mały nie płakał, to go zostawiłam samego i wyszłam na chwilę z pokoju. Wróciłam po ok. dwóch minutach i zastałam moje dziecko w głębokim śnie (który trwał do 3 nad ranem) :-)
 
Efinka to ciesze się że Ty też jesteś zadowolona :)

Mój przez dzień spędzony w szpitalu w nocy się obudził o 24 i do 4 nie spał
 
Dziewczyny, pamietam ze kilka z was umie dobrze angielski (nauczycielki) ale nie pamietam juz kto.. chcialam prosic o przysluge.. przetlumaczenie wzoru zaswiadczenia od lekarza (potrzebne do zlozenia o becikowe) z polskiego na angielski, zebym mogla dac lekarzowi do wypelnienia po angielsku.. jak ktoras moze mi pomoc to prosze o info na pw i przesle ten wzor.
 
efinka, anbar mój maluch tez budzi sie w nocy kolo 3. Dzisiaj spojrzałam na zegarek i była 2:59. A potem sie obudzil jak dzwonil budzik J no i mały taki był niezadowolony że trudno go było uspokoić. W końcu suszarka i cycuś pomogły i zasnął.
 
Z tym kąpaniem i nawilżaniem to mamy problem, bo małej wyskoczyły krostki i lekarz powiedział żeby oliwką nie smarować bo zatyka pory i to może być od tego, wiec nie smaruje. Chciałam dolewać coś natłuszczającego do kąpieli ale mój M sie boi że mu sie dziecko wyślizgnie i nie mogę go przekonać, a chce żebyśmy razem kąpali. No i tak już sie małej zrobiła sucha skórka.
Jak czytam jak tam z waszymi niektórymi wstawaniami to chyba powinnam podziekować Karolinie że jest taka bezproblemowa. Budzi sie o 8 w ciągu dnia śpi tylko raz jakieś 4 godziny (z tego godzinę na klatce schodowej gdzie jest ok 5 stopni) idzie spać około 21 i w nocy budzi sie tylko na karmienie tak co 4 godziny.
Już sobie rozmawiamy jak ludzie. Mama mówi EJJJ, EJJJ? a mała EJJJ. Mój lingwista kochany:-)
 
reklama
Do góry