reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Nanulika- ja również myślami byłam dzisiaj z Tobą....życzę Ci/Wam przede wszystkim siły, bo ten ból ogarnąć i wiary, że przyjdzie czas i będziecie się cieszyć z maleństwa, a
Wasze aniołki będą nad Wami czuwać!!!!!!Tule cię mocno!!!
 
reklama
Wesoła ja przed pierwszą ciążą brałam 100 a po stwierdzeniu ciąży pierwsza decyzja endo to było zwiększenie do 125... i tak już mi zostało do dziś. Czyli chyba każdy reaguje indywidualnie.

Już o tym pisałam ale napiszę jeszcze raz. Pilnujcie brania Euthyroxu! Ja byłam głupia i po porodzie jak byłam zmęczona i wybita z rytmu często zapominałam o lekach... skutek po kilku zaledwie miesiącach to tsh=64!!! jestem przekonana, że to był powód mojego poronienia...
 
NANULIKA DZIĘKUJĘ ŻE SIĘ ODEZWAŁAŚ wszystko jeszcze przed tobą :( zastanawiają mnie badania genetyczne czy nie bylo by dobrze zrobić aminopunkcje takie inwazyjne badania bo po usunięciu ciązy oni daja tylko na hitopatolohgiczne czyli pod katem raka i nic nie wychodzi dlaczego tak się stało po moim któryms poronieniu lekarz powiedział mi że trzeba było by byc w ciąży żeby to wszystko wyjasnić dlaczego poroniłam mnie żadnych takich badań nie zrobili i do dzis nie wiemy jakie były powody .

Nanulika mam nadzieję że uda Ci sie pogodzić z ta utratą wiem że to ciężkie ale trzeba próbować dalej i nie poddawać się myślę że teraz ok 6 mc każą zrobic przerwę i wierzę że zaraz potem dasz nam znac że tym razem wszystko w porządku zaglądaj do nas może to dla ciebie ciężkie ale przyzwyczaiłyśmy sie do ciebie .
 
Mal i Filifionka gratki udanych wizyt. ale fajnie ,aż pysiak się śmieje:tak:


My po ślubie jesteśmy 8 lat(26 czerwca minie) a ze sobą 9-poznaliśmy się na weselu- ja byłam starsza a on fotografem młodej pary :tak:

Nianiulika trzymaj się kochana......z czasem ból będzie mniejszy, wążne ze masz wsparcie bliskich osób i na pewno rozmowa z psychologiem pomoże przetrwać te okropne chwile.
Czekamy za parę miesięcy na radosne wieści.
 
Sunovia, pytałas o jod, a więc... Jest on jak najbardziej wskazany, nawet przy problemach z tarczyca. Wyjątkiem tutaj jest zapalenie tarczycy Hashimoto - przy tej dolegliwości jod jest surowo zabroniony! Ja wlasnie choruje na Hashimoto lecz moja gin endo zaleca przyjmowanie jodu w ciazy. Uważa ona ze korzyści dla dziecka przewyższają ewentualne skutki uboczne które mogą mieć wpływ wyłącznie na mnie. Zatem ja przyjmuje jod w zestawie witamin.
 
o widzisz, własnie wiedziałam, ze w jakimś wypadku to jest niewskazane a to przy hashimoto ... no to już wszystko wiem.
mi od swojej endo ciezko sie cokolwiek dowiedziec bo ona malo mowi i mam wrazenie ze smiesza ja moje pyt, tak naprawde to nawet nigdy nie powiedziala jasno i wyraznie co mi jest.
 
Ulala, mialam robic amniopunkcje, ale potem stwierdzono,ze przy tej wadzie to nic nie da bo to nie jest wada chromosomalna... gdyby oprocz tego braku kosci pokrywy czaszki bylo cos jescze,np rozszczep kregoslupa, to ponoc bylaby szansa ze ten wynik by cos dal.... a tak ponoc wydluzyloby sie wszystko o 4 tyg, ponoc zupelnie bez sensu... z wynikiem histopatologii mam przyjsc do swojej gin, zobaczy i da nam skierowanie do poradni genetycznej... 3majcie kciuki dzis... moze za ok 2h po obchodzie czegos sie juz dowiem... boje sie...
 
Sunovia, pytałas o jod, a więc... Jest on jak najbardziej wskazany, nawet przy problemach z tarczyca. Wyjątkiem tutaj jest zapalenie tarczycy Hashimoto - przy tej dolegliwości jod jest surowo zabroniony! Ja wlasnie choruje na Hashimoto lecz moja gin endo zaleca przyjmowanie jodu w ciazy. Uważa ona ze korzyści dla dziecka przewyższają ewentualne skutki uboczne które mogą mieć wpływ wyłącznie na mnie. Zatem ja przyjmuje jod w zestawie witamin.

Ja właśnie mam Hashimoto... i nic mi o jodzie lekarz nie mówił a leczę się już ze 4 lata. Ale dopytam przy najbliższej wizycie tj 19.07 bo najpierw upragnione wakacje :) jod w każdym razie przyjmuje normalnie w tabletkach dla kobiet w ciąży.
 
witam
nanulinka wspolczuje tych wszystkich przezyc trzymaj sie

MAl i Filifionka gratulacje udanych wizyt
heheh Filifionka jednak mowisz ze druga dziołszka ehehhe super fajnie beda siostrzyczki

dziewczyny zastnawiam sie co z dziewczynami ktore wogole sie nie udzielaja .... sa na liscie ale ani razu sie nie odezwaly ... troche bez sensu to .....

moje dziecko jeszcze spia ja dzis musze zalatwic wkoncu lekarza rodzinnego
 
reklama
La Mari, bo tak to niestety jest, ze lekarze niewiele mówią, jakby do konca nie wiedzieli... Ja sporo czytałam o hashi i stad wiem o jodzie, a moja endo potwierdziła te informacje, ale dopiero wtedy gdy zapytałam.
Jest sporo produktów zakazanych przy hashi, ale ja staram sie żyć normalnie, i nie ograniczam sie do ścisłej diety.

Nanuliko, trzymamy mocno kciuki za Ciebie. Oby ten czas spędzony w szpitalu szybko ci minął.
 
Do góry