reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Z miesiączki wychodzi tak jak na suwaczku a usg wskazuje że jest to wcześniejsza ciąża ..... zawsze z tym terminem z miesiączki jest tak niepewnie może być dwa tygodnie w tą lub dwa tygodnie w tą.... Tak cz siak to termin z miesiączki jest brany pod uwagę przy przyjmowaniu na oddział.... Więc jak przenoszę tydzień ciążę a nic po drodze się nie wydarzy to muszą mnie przyjąć na oddział bez dyskusji.
Zresztą ja wiem kiedy zaszłam w ciążę.... i wydaje mi się że usg ma rację....
Bo ostatnią miesiączkę miałam 18 lutego .... potem ok 20 trafiłam do szpitala bo miałam problem z uchem i wróciłam do domu 1 marca i to wtedy z mężem bardzo za sobą stęsknieni musieliśmy począć Alicję :)
Więc się wszystko zgadza!

w57v3e3kd7gp8p0h.png
 
reklama
Teraz już zgłupiałam całkiem znalazłam stronę www na której wylicza się termin porodu od daty zapłodnienia i wyszło:

Szacunkowa data porodu dla dziecka poczętego 2012-03-01:
2012-11-22
 
Martynka podaj linka na tą strone co wylicza od poczęcia
Ja miałam miesiączkę 11 lutego a poczęłam 24 lutego :)
wg Miesiączki termin mam na 18.11

znalazłam
Szacunkowa data porodu dla dziecka poczętego 2012-02-24:
2012-11-16


tylko że plemniki żyją 72h więc mogłam zostać zapłodniona od 24-27lutego kiedy była owulacja

 
Ostatnia edycja:
U mnie na suwaczku termin też obliczony według miesiączki. Według owulacji (a doskonale wiem kiedy była) to termin przypada na 23 listopada. Więc teoretycznie jeszcze 6 dni. Choć już teraz się czuję jak słonica.
 
U nas dzisiaj od rana mgła, więc pogoda kiepska. Dzisiaj byłam na usg. Mała waży ok 3200 g. Jutra jadę na pierwsze ktg, bo ruchy są słabsze i ze względu na to, że w pierwszej ciąży wody płodowe były zielone ( a wogóle nie chorowałam) lekarz kazał się teraz kontrolować. Zobaczymy co ciekawego wyjdzie.
 
katze, babyduck serdeczne gratki :*:*:*:*
sialala za dużo opowiadania jeśli chodzi o założenie nowego konta :p poprostu musiałam usunąć konto, z którym powiązane było bb, bo jak się rejestrujesz pierwszy raz na bb to musisz podać adres email, no i ja kurcze musiałam tamten email usunąć, o to głównie chodziło, więc i konta które miałam powiązane z tamtym, w tym bb musiałam też usunąć :p mam nadzieję, że coś da się z tego zrozumieć co piszę :p:p no i założyłam nowiutkie, na nowego maila no i oczywiście mam nadzieję, że wszyscy będą mnie kojarzyć, w miarę podobny nick sobie wymyśliłam ;))
ostkapa ja nie chodziłam na ktg!!! w tym właśnie problem!! bo u nas czegoś takiego nie ma jak mówiłam, przynajmniej tak lekarze zabardzo nie informują, że można przyjść do szpitala na ktg, wiem od WAS właśnie, że można się zgłosić do szpitala i oni wtedy mają obowi,ązek wykonać, ale szczerze mówiąc ze znajomych nikt nigdy tak nie robił, więc mi by tak głupio było trochę iść, my tu zacofani chyba jacyś :p sprawa skomplikowała się pewnego dnia na wizycie rutynowej u gina, bo położne przed wejściem badają zawsze tętno płodu i widzisz to wystarczyło...malutka miała prawie 200 i musiałam zaraz szybko jechać do szpitala, dopiero wtedy miałam non stop ktg robione, pierwszego dnia to najpierw położyli mnie na porodówce, miało być cc, ale zwlekali i po 3 godz tętno malutkiej wróciło do normy, wtedy zdecydowali żebym sobie 5 dni poleżała w szpitalu, i ktg 2 razy dziennie..ale już było wtedy wszystko dobrze, w poniedziałek mnie wypuścili, przedwczoraj byłam na rutynowej wizycie u gina i tętno było ok. Ale właśnie się zastanawiam czy jak takie jajca wyszły to nie byłoby właśnie dobrym rozwiązaniem chodzić sobie np co drugi dzień na ktg do szpitala, żeby byc 100 % pewnym że nic złego się nie dzieje. Tylko że u nas w szpitalu mają zwyczaj zatrzymywać na oddziale kobiety w ciąży jak już się zgłoszą ze zwykłym bólem palca :p
 
Wiecie co mnie zmyliło ... bo jakoś we wtorek czy środę w wiadomościach podali informację że jeżeli masz tego dnia urodziny to rodzice poczęli Cię w walentynki ..... No i wtedy zaczęłam się zastanawiać nad tym wszystkim...
Jak sprawdzam na tej stronie to wychodzi
Szacunkowa data porodu dla dziecka poczętego 2012-02-14:
2012-11-06

Kłamią w tych wiadomościach:no:łobuzzzzy
 
esmeralda jeśli jest taka możliwość, to warto (szczególnie po takich sensacjach) chodzić chociaż co drugi lub trzeci dzień na ktg. A nie powiedzieli Ci czemu dzidzia mogła mieć aż takie wysokie tętno?? Poza tym szpital woli dmuchać na zimne, dlatego może z przysłowiowym bólem palca chcą wpisywać na oddział. Lepiej tak, jakby mieli olać sprawę.

badka moze ruchy są słabsze bo maleństwo ma już coraz mniej miejsca?

martynka te Twoje obliczenia co znalazłaś na necie to by się i u mnie zgadzały. Bo poczęcie było 29 lutego, a termin mam na 21.11. A Ty pisałaś "Szacunkowa data porodu dla dziecka poczętego 2012-03-01 -> 2012-11-22"
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry