reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁🎃Listopadowe kreski - niech to będzie miesiąc radości i u każdej z nas bejbik zagości🎃🍁

A no to bardzo ważny szczegół :) dlaczego zaczęłaś mierzyć tempke dopiero w 21 dc? Owulacji z wykresu mozna doszukiwać się po skoku tempki w górę, który często występuje po spadku. Temperatura w pierwszej fazie cyklu powinna być na niższych wartościach niż po owu. Jesteś pewna ze te dwa pierwsze pomiary były mierzone zgodnie z zasadami? :)
Tak, mierze o tej samej porze rano w pochwie. Jeszcze przed wstaniem z łóżka. Zazwyczaj 6:00
 
reklama
A no to bardzo ważny szczegół :) dlaczego zaczęłaś mierzyć tempke dopiero w 21 dc? Owulacji z wykresu mozna doszukiwać się po skoku tempki w górę, który często występuje po spadku. Temperatura w pierwszej fazie cyklu powinna być na niższych wartościach niż po owu. Jesteś pewna ze te dwa pierwsze pomiary były mierzone zgodnie z zasadami? :)
Nie wkleił się wykres, mam nadzieje ze teraz widać.
 

Załączniki

  • Screenshot_20231115_212009_My Calendar.jpg
    Screenshot_20231115_212009_My Calendar.jpg
    192,7 KB · Wyświetleń: 26
Nie mierzyłam wcześniej bo bardzo mnie to stresowało. Kiedyś mierzyłam chyba w grudniu tamtego roku od początku do końca (wklejam wykres). Potem przydarzyła się ciaza pozamaciczna i od tamtej pory nie mierzyłam, jak mówie, bardzo mnie to stresuje. Zaczęłam mierzyć po możliwej owulacji z czystej ciekawości. Ale teraz znowu mam z tym mierzeniem stresa ze jakieś dziwne pomiary wychodzą i chyba wolę nie wiedzieć jaką mam temp🫣🤣
Ok rozumiem :) to nie ma co analizować niepełnego wykresu w takim razie i jeśli sprawia Ci to tyle stresu, to rzeczywiście chyba lepiej zrezygnować z mierzenia :)
 
O matko, ale mnie przewiało jak wracałam z małą z przedszkola 🫣🫣 Fatalnie się czuję, a ibuprofenu wziąć nie mogę 🫣 Błagam, co mnie szybko postawi na nogi? Jutro znowu na 6 do pracy, mam masę roboty i muszę być w stanie pracować...
Zalać imbir w małych kawałkach gorącą woda i jak ostygnie do letniej to dodać dużą łychę miodu. Pyszne i stawia na nogi🙂
 
Moje testy LH pozytywne - aż bordowe😂

Ja niestety po wyjściu ze szpitala ze spadkową beta, wróciłam do Niego ponownie, beta przez 5 dni się podwoiła. Pecherzyk w jajowodzie 13x10 mm.
Jutro laparoskopowe usunięcie jajowodu.
Czy próbowaliście ratować jajowod? Dziewczyny czy Wy po usunięciu jajowodu zaszlyscie w druga ciaze i macie dzieciaki? Jestem przerazona😭😭
Kochna bardzo mi przykro 😪 Ja również jestem po ciazy pozamacicznej z usuniętym prawym jajowodem już był w takim stanie ze raczej nie udało sie go uratować. Lekarze mówili że lepiej usunąć aby była mniejsza szansa za powtórkę. Mam w rodzinie i znajomych przypadki ze po wyciętym jajowodzie zaszły w ciążę i mają zdrowe dzieciaczki. Ja też z narzeczonym się nie poddajemy. Będzie dobrze 😘
 
Chyba tez powinnam się na nowo zaprzyjaźnić z czarnuszką. Od dłuższego czasu jej nie dodaje do potraw, ani nie pije oleju (za tym drugim w ogóle nie tęsknie ;) ).
Ja znalazłam idealny sposób na olej z czarnuszki! Bo jak pierwszy raz go wypiłam, to nie byłam pewna, czy go nie zwrócę 🤢 teraz mieszam go z sokiem z ogórków kiszonych i w ogóle tego paskudztwa nie czuć 😁

Wiecie może czy na takim etapie 5/6 tydzień ciąży beta rosnie tak samo jak na początku? Jeśli miałam wczoraj ponad 6 tys, to może bym sprawdziła jutro tylko pytanie czy jest sens? Chyba ciąża bezzarodkowa daje takie same wyniki bety jak prawidłowa? Lekarz mówi ze raczej nie ma sensu, bo i tak trzeba czekac na uwidocznienie na usg … hmm
Niestety przy pustym jaju beta rośnie normalnie - u mnie tak było i w 7tc jak nie było widać zarodka, to odstawiłam proga i po tygodniu zaczęło się poronienie. Także betę warto sprawdzić, żeby wiedzieć, czy jest przyrost czy spadek, ale tylko usg będzie w stanie dać jednoznaczny wynik. Trzymam kciuki, żeby był zarodek 🤞🤞🤞
Właśnie też lecę do paczkomatu odebrać ;)

Ale mam doła laski... Cały czas mam wrażenie, że dostałam okres, jakoś mam wrażenie że znowu się nie uda... Pół dnia w pracy chciało mi się ryczeć. Czy to już hormony? 😓

Ale poprawiłam sobie nastrój puzzlami na które polowałam od kilku tygodni
U mnie też testy na początku się słabo wybarwialy i panikowałam, a teraz są piękne krechy :)) niestety po stratach ciężko uwierzyć, że będzie dobrze - mam dokładnie to samo. Moja głowa mówi, że ucieszy się za 8 miesięcy, a do tego czasu może wydarzyć się wszystko i nie mamy na to wpływu :/
 
O matko, ale mnie przewiało jak wracałam z małą z przedszkola 🫣🫣 Fatalnie się czuję, a ibuprofenu wziąć nie mogę 🫣 Błagam, co mnie szybko postawi na nogi? Jutro znowu na 6 do pracy, mam masę roboty i muszę być w stanie pracować...
Paracetamol i domowe sposoby.

Ja przez połowę ciąży chodziłam przeziębiona. Lekarze rodzinny kazała zapytać w aptece co mogę brać 🤦 więc piłam codziennie 2litry z miodem i cytryną. Imbiru nie tknę, ale podobno też dobry.
 
reklama
Ja to nie umiem w testy owu, wszystko mi wychodzą blade, nic nie ciemnieją (próbowałam póki co facelle zanim dojdą zamówione). Dzisiaj udało mi się dostać do ginekologa i pęcherzyk 20mm :O A dopiero 13dc. Dodatkowo nie wyklucza, że była owu z drugiego jajnika już w tym cyklu, bo jest płyn, ale jeszcze nie było ciałka żółtego. Może chociaż mierzenie temp mi coś pokaże :D
 
Do góry