reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
A jakie miałaś zachcianki albo objawy? My z pierwszym synem wiedzieliśmy, że będzie Filip od początku i koniec 🤣 w drugiej ciąży czułam się zupełnie inaczej niż w pierwszej i to mnie zmyliło, inne zachcianki, inaczej wyglądałam itd. Imiona mieliśmy po jednym na chłopca i na dziewczynkę, bo starszy syn wybrał i tak mamy Mikołajka. Teraz jak będzie chłopczyk to albo Leon albo Nikodem, a na dziewczynkę nie mamy mimo, że temat jest prawie codziennie to nie potrafimy nic wybrać 😂
Z zachcianek to jedynie to, że miałam straszną ochotę na kwaśne. Najkwaśniejsze żelki jakie były, nie były dla mnie kwaśne, chociaż normalnie to się krzywię. U nas od początku miała być Basia, po babci 🙂
 
Mnie przy pierwszym synu odrzuciło od mięsa całkowicie i zajadałam słone przekąski, pringersy to pudełkami 🙈 przy drugim znowu jadłam kiełbasę z musztardą i wszystko co słodkie, głównie grześki i czekoladę 🙉 a teraz to w ogóle nic mi się nie chce, głównie mam ochotę na zupy i ostatnio mąż przywiózł pizze to pochłonęłam w sekundę pierwszy kawałem, że aż się śmiał ze mnie
U mnie znowu zaczyna się zachciewajka na kwaśne. Mąż jak zrobił wczoraj żurek to zjadłam 2 talerze, a normalnie to średnio przepadam 🙈
 
Dziewczyny, a tak z innej beczki- jak to jest z tym konfliktem serologicznym? Mój mąż ma grupę A+ ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaką mam, ale najwyższy czas oznaczyć. Przechodziła któraś z was tą kwestie? Jak to się ma pod względem zagrożenia?
 
Ja mam z mężem. Ja mam A- , a mąż B+ i w pierwszej ciąży nie brałam zaszczyku,a syn starszy ma grupę 0Rh-, w drugiej ciąży robiłam już przeciwciała i nie było ale ginekolog kazał mi na wszelki wypadek iść na zastrzyk i dobrze, bo drugi syn ma już grupę 0Rh+ i dzisiaj będę pytać co teraz i czy jak ostatnio zastrzyk w 3trymestrze czy już wcześniej tym razem trzeba coś zrobić.
Czyli tak naprawdę kwestia decyzji lekarza i nie ma to wpływu na zdrowie mamy i maluszka? :)
 
Czyli tak naprawdę kwestia decyzji lekarza i nie ma to wpływu na zdrowie mamy i maluszka? :)
Jeśli mama ma grupę krwi plusowa a tata dziecka minusowa to zachodzi podejrzenie ze dziecko może odziedziczyć minusa po tacie i wtedy dochodzi do konfliktu. Najwcześniej w takich wypadkach podaje się zastrzyk :)
 
Ooo, to nie wiedziałam. A dlaczego tak?
Ponieważ podczas używania dopplera wytwarzana jest fala dźwiękowa która powoduje niewielki wzrost energii w postaci ciepła i drgań, a wczesna ciąża nie lubi drgań . Zatem towarzystwo ginekologiczne zaleca używania dopplera najlepiej po 11 tygodniu ale w uzasadnionych przypadkach można już po 8 . Tak na wszelki wypadek . Wiadomo że lepiej dmuchać na zimne . Nie wykazano bezpośredniej przyczyny fali i poronień. Takie zalecenie i większość się stosuje :)
 
reklama
No niestety ma, ale w pierwszej ciąży nie ma wpływu na dziecko bo dopiero przy porodzie może wystąpić, w drugiej i kolejnych już inaczej. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale nie martw się na zapas tylko zrób grupę krwi albo sprawdz w swojej książeczce zdrowia. Kobiety z RH+ nie mają nigdy konfliktu i jeśli kobieta ma Rh- i mężczyzna Rh- to też jest ok. Najgorzej jest tak jak właśnie u nas, że ja mam Rh- a mąż Rh+..
Tak masz racje pomieszalam hahaha mama minus a tata plus :)
 
Do góry