reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

a może.. bo za dnia czuje właśnie ciężar po prawej stronie biodra, a w nocy śpię na lewej stronie i bez problemu. Faktycznie może to mieć jakiś związek
jeśli wyniki będą ok, to chyba taki urok końcówki i ciężaru/uciskania? pewnie też lekarzowi można wspomnieć :) ja też miałam dziwne sprawy z pęcherzem/oddawaniem moczu przez cały czas, a wyniki były ok. zagadka :D
 
reklama
:)
trochę irytujące jest to, że ta wiedza co ileś lat się zmienia i zastanawia, czemu coś było parę lat temu robione, a teraz niewskazane. tak mi się skojarzyło. nie czytałam akurat tej książki, o której wspominasz, ale w kilku miejscach przez przypadek dowiedziałam się, że ona obecnie nie jest zalecana 🙈 od czego to wszystko zależy? o ile jestem w stanie zrozumieć, że np. x lat temu uważano, że istnieje dieta matki karmiącej, a teraz już to obalone, to inne rzeczy mnie ciągle zastanawiają... człowiek może ogłupieć od tego wszystkiego. dlatego też stwierdziłam, że zaufam np. swojej położnej, żeby jednak obrać kierunek, a potem najwyżej zweryfikuje się.
Domyśliłam sie, ze ta książka może juz nie być polecana. 12 lat temu ja z niej troszkę skorzystałam, ale bardziej ona mi rozjaśniła co i jak...
No i potem na przestrzeni lat zrobiło się modne doradztwo, wymyslone z kosmosu poglądy itp itd... ja nie przepadam za poradnikami, ale czasem się skuszę. I tak jak mówiłam kazdybmaluszek jest inny, u jrdnego zadziała to u drugiego nie. Dlatego wiedzę nabywasz poprzez praktykę i naukę swojego maluszka.
 
a czy serio to jest tak, że schemat porodu powtarza się w kolejnej ciąży? że skoro urodziło się poprzednim razem w podobnym czasie, to i teraz tak będzie?
Przeważnie tak jest, że jaknrodzisz przed terminem to kolejne też. Tak samo jest w drugą stronę jak przenosisz to i kolejne przeważnie też ... u mnie tak było ;). 1
 
Hej odebrałam dzisiaj wyniki krwi, jestem w 37+3 tyg. Trochę się niepokoje a lekarz któremu wysłałam te wyniki mi nie odp 🙈 może ktoś z was się zna na wynikach? 🫣
wiele norm w laboratoriach nie uwzglednia ciaza, a w ciazy rozne parametry lubia byc podwyzszone lub obnizone. Poki nie ma anemii i wynik nie odbiega mocno od normy to mysle, ze nie ma, czym sie stresowac.
 
@Natkaa.kropka nie jestem lekarzem, ale to są raczej dobre wyniki. Ja całą ciążę mam drobne odchylenia od norm, w ciąży tak może być. Żelazo masz w normie, limfocyty też nieźle, ja bym się nie martwiła.
Z siusianiem to ja mam tak, że bardzo boli mnie brzuch i wszystko mi się napina jak długo nie idę, nawet jak nie czuję że mi się chce. Może być uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza w zaawansowanej ciąży, bo macica na niego naciska. Jak nie czujesz tego charakterystycznego pieczenia w cewce i nie masz krwiomoczu, to też raczej jest ok.
 
A ja poduszki do karmienia też nie mam, ani specjalnego fotela. Mam takiego węża do spania, mam rozliczne poduszki nie do karmienia, mam koce, chyba dam radę 😅 a jak nie dam, to zakupię stosowną poduszkę.
 
A mam takie pytanko do was - chodzi o siku. Od tyg/półtorej tyg mam takie odczucie jak idę siku ze mnie pęcherz boli i nie potrafię do końca się wysiusiać, ale po całej nocy jak idę to bez problemu tylko ten ból pojawia się za dnia. Wyniki z moczu będą jutro albo dzisiaj, ale raczej to nie zapalenie pęcherza bo mnie wg nic nie boli tylko za dnia mam problem
Ja tez często mam taki problem. Ból w dole brzucha i nie mogę do końca zrobić siku, albo w trakcie nagle się odblokowuje i leci normalnie 😂 Mi się wydaje, że to przez to, że dziecko jest już nisko i może uciskać, blokować coś 🤔
 
reklama
Ja tez często mam taki problem. Ból w dole brzucha i nie mogę do końca zrobić siku, albo w trakcie nagle się odblokowuje i leci normalnie 😂 Mi się wydaje, że to przez to, że dziecko jest już nisko i może uciskać, blokować coś 🤔
to mój blokuje chyba wszystko co jest możliwe 😂biodra, kręgosłup, pęcherz. W pierwszej ciąży tak złe się nie czułam 😄
 
Do góry