reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki w kuchni - przepisy,zachcianki itp

reklama
wiem że głupie pytanie ale właśnie się zastanawialam z czym to się je

a ja mam ochotę ma pomiorową krem ze świeżych pomiorów, znacie jakieś przepisy

a prze chwilą chcialam upiec tarte malinową i nie wyszło, to chyba przez nerwy
 
Nadika ja robię taka podstawę do makaronu: trochę wedzonego boczku rumienie na patelni z cebulka i czosnkiem, jak już się zrumieni to dodaje świeże pomidory lub takie z puszki i doprawiam ziołami, bazylia, oregano lub mieszanka do kuchni włoskiej i duszę kilka minut:) tylko nie sole bo boczek i tak jest slony sam w sobie;)
 
Ja robię podobnie jak Bella ale nie dodaję boczku. A bardzo często do makaronu robię szpinak. Kupuję mrożony taki najbardziej rozdrobniony i rozmrażam go na patelni z odrobiną mleka. Jak już jest cały miękki (taka pacia) to dodaję czosnek i przyprawy. Później dorzucam ugotowany makaron, mieszam i gotowe:)
 
A ja bym jadła cały czas parówki i białą czekoladę. To muszę mieć cały czas pod ręką i jak nie ma to zdarzyło mi się w środku nowy wysyłać męża do Tesco
 
Jak któraś lubi sałatki na słodko to podaje przepis tej co mam od znajomych.

Ja przyznam bez bicia jem taką 1 raz i jest bardzo smaczna choć raczej nie jadam rodzynek w sałatkach... ananasa juz prędzej.

Składniki:

  • 1 podwójna pierś kurczaka
  • 1 puszka kukurydzy
  • 1 puszka ananasa
  • 10 dag rodzynek
  • majonez
  • sól
  • pieprz
  • olej do smażenia
Mięso pokroić w dość drobną kostkę, oprószyć solą i pieprzem, usmażyć na oleju, ostudzić. Rodzynki sparzyć w gorącej wodzie, odcedzić, osuszyć. Ananasa pokroić w kostkę, wymieszać z kurczakiem, rodzynkami i odsączoną kukurydzą. Dodać majonez, przyprawić solą i pieprzem do smaku, schłodzić.
 
Przepis na chlebek

- litr ciepłej wody
- kostka drożdży
- łyżka soli
- dwie łyżki cukru
- cztery łyżki oleju
- kilogram mąki
- szklanka otrąb pszennych
- szklana pestek dyni i słonecznika (można dodać co kto lubi)

Wlewamy wodę do miski rozpuszczamy w niej kostkę drożdży (ja zawsze wlewam wodę gorącą ale na tyle, że mogę spokojnie rękę włożyć i te drożdże w niej rozpuścić). Następnie dodajemy po kolei wszystkie składniki i wszystko mieszamy.
Przekładamy do foremek wysmarowanych masłem i wysypanych bułką tartą (mi wychodzą dwie keksówki). Wstawiamy do nagrzanego do 160 stopni piekarnika i pieczemy godzinę :-)

My z mężulkiem właśnie się zajadamy ciepłym chlebusiem:-)
 
MMMMMmmm:-) już mi smakuje, może jutro upiekę;-)
na ile foremek wystarcza to ciasto? bo mam tylko jedną foremkę taką na mały chlebek:cool:

aaa, już doczytałam, że 2:-)
dziękuję za ten przepisik
 
reklama
Dziewczyny polecam Wam przepis na najlepsze babeczki jakie jadłam :) testowany osobiście, mężowi również ogromnie posmakowały.

[FONT=&quot]Muffinki cytrynowe z malinami[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Składniki:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]


  • [FONT=&quot]60 g masła[/FONT]
  • [FONT=&quot]200 g mąki[/FONT]
  • [FONT=&quot]2 łyżeczki proszku do pieczenia[/FONT]
  • [FONT=&quot]pół łyżeczki sody oczyszczonej[/FONT]
  • [FONT=&quot]150 g drobnego cukru (dałam około 120 g)[/FONT]
  • [FONT=&quot]1/4 łyżeczki soli[/FONT]
  • [FONT=&quot]sok i skórka otarta z 1 cytryny[/FONT]
  • [FONT=&quot]120 ml mleka[/FONT]
  • [FONT=&quot]1 duże jajko[/FONT]
  • [FONT=&quot]150 g malin (świeże lub mrożone)[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Masło roztopić, odstawić do ochłodzenia. Wyjąć pozostałe składniki, by miały temperaturę pokojową.
W dużym naczyniu wymieszać mąkę, proszek, sodę, cukier, sól i skórkę z cytryny. Do drugiej miski wlać sok z cytryny, następnie dopełnić mlekiem. Dodać roztrzepane jajko i rozpuszczone masło, wymieszać.
Przesypać składniki suche do mokrych, wymieszać tylko do połączenia się składników, na końcu wmieszać maliny.
Piekarnik rozgrzać do 200 stopni. Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, napełnić ciastem (ja dopełniałam do końca).
Piec przez około 25 minut. Wyjąć z piekarnika, lecz pozostawić w formie na około 5 - 10 minut. Następnie wyjąć i studzić do końca na kratce.[/FONT]



Bardzo dobre są też same cytrynowe lub z nadzieniem malinowym (zamiast dawać ich bezpośrednio do ciasta, napełniamy foremkę do polowy, dajemy troszkę rozdrobnionych malin i dolewamy ciasta do pełna)
 
Do góry