reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Chouette - to u nas ida straszne bąki ostatnio... nie wiem co wyeliminowac z diety jako pierwsze - wyeliminuje to co wcinam od jakiegos miesiaca - podejrzewałam rukolę, ale nie to... teraz zrobie probe z ciemnym chlebem - jem na razie tylko pszenny - maż twierdzi ze to zielone szparagi - bo teraz jem z grila je codziennie tak lubię, więc sa następne na liście :/

Suzi - przeciez takie zwykle mleko w kartonie to jest od tej samej krowy co ma ta babcia - mojego m wujek jest rolnikiem i z tej racji wiem, że z mleczarni codziennie przyjezdzaja po jakas tam ilosc zakontraktowana, a to co wydoja namiarowo takie babcie to ida na targ sprzedac - a UHT wcale nie jest takie złe - nie trzeba go gotowac, a przegotowane w garnku swieze mleko ma jeszcze mniej witamin niz to UHT, z racji dlugiego procesu ogrzewania - poczytaj w necie o procesie produkcji mleka UHT, wcale nie jest tak jak glosi powszechan opinia, ze to mlekao nie ma wartosci - najwiecej wartosci ma w sumie takie swiezo wydojone, nie ugotowane, ale przy okazji picia swiezego mleka od krowy mozna dostac biegunke...
 
reklama
Munie mój Adaś się nie zmienia i jest bardzo grzeczny, jak czytam, ze dzieci płaczą, nie chcą sie kąpać, to mi to temat nieznany, ale ja czuję si e słabo :(

cyśka cieszę się że się rozpogodziło na chrzcinki
 
Mój Kacperek tez lubi wodę. Ale po kąpieli najczęściej płacze. U nas do takiej fajnej kąpieli to nie była prosta droga, ale metodą prób i błędów. Daliśmy mu cieplejszą wodę tak 38-39 stopni, płacz się skończył. Kąpiemy go od urodzenia codziennie, więc się przyzwyczaił, że każdego dnia wieczorem jest kąpiel. W domu kąpiemy go w dużej wannie :) a tu u teściowej w waniennce, na dno położyliśmy poczwórnie złożony ręcznik, mniej wody i wczoraj młody tak sobie leżał sam bez podtrzymywania ręką. I nie płakał :) kręcił główką na obie strony, nie przeszkadzała mu woda w uszach (ale do tego jest przyzwyczajony ;)) ani co dziwne dla mnie nie przeszkadzała mu woda w oczku. Nalało mu się jak kręcił głową, tylko wtedy zmrużył oczy i tyle :)
 
hmm właśnie oglądałam filmik o produkcji mleka uht i tak już sama nie wiem, w ogóle z mlekiem ostatnio słyszę same negatywy:/ mój ojciec nawet dostał ostatnio zakaz picia mleka i spożywania jego przetworów od lekarza.. bo strasznie zakwaszają organizm:/ zgłupieć można:
Mleko ukryta trucizna cz 1 - YouTube
 
suzi86 - ja nawet nie słucham tych teorii o zakwaszaniu organizmu - moim zdaniem najlepsza dieta to dieta zbilansowana - czyli wszystkiego po trochu najlepiej zgodnie z piramidą żywienia - trzeba unikać wysokoprzetworzonej żywności, fast foodow i wszelkich dodatkow do zywnosci i jest ok :) ale przeciez jak od czasu do czasu cos gorszego sie zje to tez sie nic nie stanie, ze wszystkim trzeba zachować umiar... cokolwiek nie wpiszesz w internecie to znajdziesz teorie ze jest trucizną

Krisowa, może to zwykłe zmęcznie? na zmęczenie takie psychiczne najlepszy jest wysiłek fizyczny :) ja wczoraj rano też się fatalnie czułam, ale pływalnia postawiła mnie na nogi, mimo, że musiałam nieźle się zmusić, aby się na nią wybrać
 
dobre podejście, bo nie wariujesz, a ja to jak zwykle naczytam się naczytam i później boję się wszystkiego:/ głupia!
 
Suzi, pozwolę sobie się wtrącić na temat mleka. Ja mam uczulenie, ale objawia się ono kaszlem, bo dużo śliny mi się zaczyna wydzielać i może to być związane z zakwaszaniem bo jedyne co mnie później uspokaja to woda z cytryną (która w organizmie zmienia odczyn na zasadowy). W ciąży coś mi się zmieniło i przez 6 miesięcy mogłam bezkarnie jeść przetwory mleczne ale od 9 miesiąca znów wróciło i to nawet gorzej. Teraz znów nie piję mleka, bo Piotruś ma uczulenie. U nas objawia się to czerwoną skórą na zgięciach pod szyją, pachami, za kolankami. A jak Twój katar po kolana?
ChO, ja jem sushi, nie można popadać w obłęd, jak byłam w ciąży robiłam lub kupowałam z kurczakiem tyriaki a teraz łosoś wędzony czy obgotowane krewetki. Ze słodyczy mi łatwiej zrezygnować niż z tego, może coś w tych algach jest uzależniającego.
Cieszę się, że jest tu trochę wielbicieli sushi. Te ze zdjęcia akurat kręcił mój Mąż, ja przygotowałam wszystkie składniki a jak skończyłam to była pora na karmienie. Odkąd spróbowałam 3 lata temu zakochałam się, nauczyliśmy się robić, bo byśmy z torbami poszli co chwilę chodząc do restauracji i jak 2 tygodnie nie jem to zaczynają za mną chodzić. Mąż mi pokazał co to takiego to sushi, bo ja za ryżem nigdy nie przepadałam. Teraz kupujemy 3kg worki ryżu perłowego, czasem gotujemy go jako dodatek do obiadu, a rolle są tradycyjną potrawa wigilijną :-D
Geniusia tak czytam o Twoich nockach i myślałam, jak to dobrze, że mój się trochę w nocy ogarnął i... z piątku na sobotę 20, 24, 2, 5, 7.30, a co do płaczu po kąpieli to nam się pierwszy raz udało tego uniknąć, bo zawsze głodny już w trakcie kąpieli się robił, mimo że godzinę przed Go karmię. Nakarmiłam go "do uśmiechu" tuż przed kąpielą i po kąpieli dał się wysmarować i nawet trochę ze starymi pogadał, a później dałam mu drugą pierś, poszedł spać o 20 i... :szok: o 2 się upomniał o jedzenie, a później o 6.20, no a dalej to tradycyjnie, już jadł o 8, 9, a teraz o 10.30 i śpi 40minut, jak wstanie znów będzie jedzonko. Także znam Twój ból, ale ja nie znam innej opcji więc lubię to karmienie piersią.
Sencilla pysznie brzmiące menu, aż się głodna zrobiłam. A jakie masz pomocnice w kuchni, marzenie, pięknie tort ozdobiły. Ciekawe czy mój Synuś będzie ze mną kucharzył...
Isia, u mnie mielone też raz w tygodniu goszczą na stole, bo my z warzyw i ryb najbardziej lubimy mięso. W piątek jestem cały dzień głodna, bo bez mięsa.
Olcia a ile lat ma ta kuzynka, z którą masz przeboje? Jak czytałam to aż ciarki miałam.
Mitra a ten drogi gryzak to ta Sophie żyrafka? Ile one w PL kosztują?
 
reklama
Olcia jak karmisz piersią to szybko Ci waga zejdzie czy bierzesz hormony czy nie.

u nas kryzys laktacyjny pełna parą, było lepiej a teraz znów cycki puste. Wczoraj ściągałam bo na chwile musiałam wyjść to ledwo 50 poszło, a z synkiem to 120 spokojnie ściagałam na tym etapie... jak tak dalej pójdzie to chyba na mm przejdę:( Dziś nawet chciałam jej podac bo widziałam że opróżniła cycka i głodna, ale aż mi się płakać chciało więc spróbowałam jeszcze raz przystawić i trochę jeszcze wyciagnęła:(
 
Do góry