reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

ania_kropla, ale u nas też tak jest, że młody przy mnie inny a przy babci też inny. takie małe cwaniaki.

ANEK M, ja robiłam usg, bo udało mi się załapać na darmowe bez kolejki, a mam bardzo widoczny i wyczuwalny węzeł chłonny właściwie w obrębie piersi, dlatego chciałam się upewnić, że inny lekarz też uważa, że to węzeł, a nie coś innego.

naj naj dla Dzieciaczków! kurcze, ale dziś pogoda:baffled:.

i bez jaj-weszłam na wagę... pięknie... jak byłam na wychowawczym, to waga stała w miejscu. dziś 4kg więcej :szok::szok::szok:
 
reklama
Hej!
U nas 8 zębów - po 4 na dole i górze. Nowe pewnie w drodze, bo strasznie stęka i jęczy przez sen. Dziąsła jakby napuchnięte. No i ciągle coś musi mieć w buzi - najlepiej do jedzenia.
Nocki się poprawiły:) Od jakiegoś czasu (generalnie po odstawieniu od piersi) Kubuś budzi się dopiero nad ranem (4-6). Nieraz zdarzyło mu się pospać do 6-6.30 ale wtedy już nie zasypiał. Więc z reguły jak się do 5 się nie obudzi to daję mu trochę mleka przez sen i śpi do 7.30 :)

U nas też jak mały jest ze mną to często marudzi, stęka, płacze, wymusza. Ogólnie jest ciężko i mam dość... A jak jest z dziadkami czy nianią to jest super, grzeczny, śmieje się itp. Ze mną oczywiście też się śmieje, tuli się i wygłupia, ale daje też nieźle popalić...

P.S. Spóźnione życzenia dla wszystkich dzieciaczków :)
 
Hej dziewczyny, witam sie i ja po dluzszej nieobecnosci. Nie bylam na forum kilka miesiecy :/ Mielismy troche problemow, wyjazdow... Pewnie juz nikt mnie nie kojarzy, bo widze ze duzo nowych dziewczyn jest. U nas wsyzstko dobrze, Hania na dzien dziecka zaczela stawiac pierwsze kroczki a po 2 tygodniach juz ladnie chodzic. Teraz smiga :) jezdzi na rowerku biegowym, mowi tylko kilka slow i ku mojemu zdziwieniu wszystko rozumie co sie do niej mowi, wykona kazde polecenie. Jest bardzo grzecznym dzieckiem. Ale wiadomo ze i w kosc tez potrafi dac:)
Ze spaniem tez juz nie mamy problemow, z jedzeniem rowniez :) I wlasnie wychodzi nam ostatnia zebowa czworka.
 
hej dziewczyny!

U nas ok. Kubuś biega i rozrabia. Nie potrafi usiedzieć 5 min w miejscu. Wszędzie go pełno.
Justyn_ka - to twoja mała jeździ na biegowym rowerku?? hmm... myślałam, że one są dla starszych dzieci.
Mój uwielbia piaskownicę. I podoba mu się jak z nim zjeżdżam na zjeżdżalni.
Sporo je w tzw. międzyczasie. Na szczęście jest o ogórek lub jakieś owoce, czasami chlebek lub jakieś ciasteczko, biszkopt.
Mój daje mi nieźle popalić. Niestety mąż ostatnio dużo pracuje i sama siedzę z małym. Strasznie bolą mnie plecy, wieczorami to już nie dają rady z bólu...
Ponadto jakiś czas temu Kubusiowi wyskoczyły małe lekko czerwone krostki na przedramionach i trochę na plecach i szyi. Nie wiem co to może być, bo nic nowego nie jadł jak mu to wyskoczyło. No oprócz młodych warzyw (nowalijek), ale już ich nie daję. Poza tym może to od płynu do prania, ale już w marcu zaczęłam go przestawiać na nasz płyn z tego dla dzieci.
A wy w czym pierzecie ubranka swoich maluchów??


 
estranea ja chyba do roczku sortowalam ubranka i pralam w plynie i proszku non bio,ale teraz piore w normalnym i nic sie nie dzieje.
Ale robilam te operacje stopniowo.

Moje dziecko jest na odwyku sloiczkowym,powiedziala dośc i zaczynam mu dawac normalne jedzenie.Juz nie raz probowalam i nie zje domowego,
zjada pol porcji i odmawia,jak myslicie,wziac na przetrzymanie? nie chce go glodzić ani zapychac chlebem
:confused:
A i jeszcze jedna sprawa-teraz jest dosć slonecznie i smaruje malemu buzke z filtrem a pomimo to wyszł mu takie maleńkie jakby piegi -tez tak wasze dzieci maja?
 
estranea mamy rowerek PUKY WUTSCH dla malych dzieci, Hania dostala na roczek, na opakowaniu jest od 18 miesiecy, a ona juz na nim smiga, uwielbia go :)

s2o8.jpg


xc1.JPG



My pralismy juz dawno w naszym proszku ale po ostatnich wykwitach na skorze wrocilam do prania e Loveli i prasowania. Krem na sloce mamy z Musteli i jestem bardzo zadowolona, nic nam po nim nie wyskakuje.
Hania je bardzo duzo i wszystko praktycznie, nasze i tez to co jej ugotuje, a takze sloiczkowe w naglych wypadkach. Ograniczam mleko krowie, z reguly wieczorna kaszka jest na kozim i Hani pasuje :)
 
Ostatnia edycja:
KaDanny - ja też sortowałam ubranka do roczku, później stopniowo dodawałam naszego płynu aż w końcu po kilku praniach zaczęłam pać już tylko w naszym.
Jeśli chodzi o to jedzenie...Może na początku mieszaj, tzn. dodawaj "naszego" jedzenia do słoiczków. Może takie domowe jest za bardzo doprawione, albo konsystencja nie taka jaką lubi :) Mówi się, ze dziecko nie da się zagłodzić. Myślę, że nie możesz się poddawać. Choć łatwo mówić. Bo ja to się zaraz denerwuję, jak mały nie chce mi czegoś zjeść. Ale za to nadrabia podjadając:)
Mój Kubuś nie ma piegów. Ale zawsze ma czapeczkę na głowie i staram się go długo na słońcu nie trzymać.

Myślę jednak, że te krostki u Kuby są od kremu na słońce. Kupiłam bez większego zastanawiania się Nivea dla dzieci SPF 50. Wczoraj go odstawiłam, stosuję ten co rok temu - też Nivea ale "30" dla niemowląt. Od urodzenia używam kosmetyki (dla niemowląt) tej firmy. Myślałam więc, że będzie ok z tym filtrem "50". No zobaczymy. Ciuszki (już większość) wyprałam w Loveli... A się naprasowałam...

Justyn_ka - myślałam o takim rowerku biegowym na dwóch kółkach, dlatego byłam zdziwiona. A ten wasz fajny :)
 
reklama
Do góry