reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łyżeczkowanie po ciąży zatrzymanej POMOCY

Mama3222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Styczeń 2023
Postów
168
Kochane wczoraj miałam zabieg łyżeczkowania ciąża zatrzymana na 7tc 1 dzień poprzednia w lutym a 6tc.
Teraz pytanie po 5h wyszłam do domu przez jeszcze moja ginekolog zrobiła USG i powiedziała że piękne wszystko czysciutko. Teraz pytanie wczoraj miałam krwawienie ale od wieczora do teraz cisza podpaska czysta czy to dobrze?
Brzuch kompletnie nic nie boli jakbym w ogóle nie miała zabiegu .
 
reklama
U mnie po zabiegu też było 2-dniowe krwawienie. Potem aż do @ były różne plamienia.
Ale pierwsza @, to była bardzo obfita...
 
A z zabezpieczeniem ? Bez w ogóle nie ma mowy to wiadomo. A jak z alkoholem jutro mamy wesele i nie wiem? Odpuścić ?
 
Ja też na początku miałam tylko lekkie plamienie, po kilku dniach wróciło krwawienie i trwało do dwóch tygodni. Najlepiej do kolejnej miesiączki odpuścić sobie współżycie, obojętnie czy z zabezpieczeniem czy bez. Alkohol może potęgować krwawienie.
 
Kochane wczoraj miałam zabieg łyżeczkowania ciąża zatrzymana na 7tc 1 dzień poprzednia w lutym a 6tc.
Teraz pytanie po 5h wyszłam do domu przez jeszcze moja ginekolog zrobiła USG i powiedziała że piękne wszystko czysciutko. Teraz pytanie wczoraj miałam krwawienie ale od wieczora do teraz cisza podpaska czysta czy to dobrze?
Brzuch kompletnie nic nie boli jakbym w ogóle nie miała zabiegu .
Krwawienie i bóle po łyżeczkowaniu mogą być nieregularne. W moim przypadku krwawiłam tylko pół dnia, dzień po zabiegu. Potem lekkie skurcze jak przed okresem i delikatne plamienia. Po kilku dniach znowu krwawiłam nieco bardziej. Sytuacja trwała ok. 10 dni

Ze współżyciem i wysiłkiem fizycznym, takim nadmiernym też należy się wstrzymać, lekarze najczęściej mówią o 14 dniach. Łyżeczkowanie to zabieg, po którym potrzebna jest później regeneracja a współżycie może dodatkowo doprowadzić do zakażenia.
 
Co do alkoholu. Dostałaś receptę na antybiotyk? Ja przyjmowałam chyba przez tydzień i dlatego też wstrzymywałam się od alko.
 
reklama
Do góry