reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Magdusia, 27 tydzień, 1000 gram, 39 cm.

no jak tylko wrócimy, to dam znać co u neurologa :D
we wrześniu musimy do okulisty na kontrolę zeza, w październiku neurologopeda i psycholog (tego samego dnia i w tym samym miejscu), a później pewnie znów neurolog :p A w grudniu audiolog :) Do audiologa w grudniu, potem we wrześniu i koniec :D
 
reklama
Mamo Paulinki, ja od początku praktycznie zagęszczam mleko Franiowi (tzn od czasu jak zszedł ze smoczka nr 2 Aventu i zaczął dostawać Bebilon Comfort i musiałam włączyć smoczek 3-przepływowy). To naprawdę pomaga. Ale i tak zdarza mu się jeszcze (!) ulewać. O tym rzyganku to już nie mówię w ogóle bo to mnie do siwizny doprowadza.

Soncia, coś Ci powiem, ino się nie śmiej...:) Ja się zastanawiałam czy Magdusia i Madzia to to samo dziecko... Czas iść spac chyba:)
 
no to jesteśmy :D
neurolog baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zadowolony z Magdusi :D
powiedział, że wzdrygnięcia mamy obserwować (jakiś czas temu zauważyłam, że ma jakieś wzdrygnięcia ramionkami i bałam się, że to początki padaczki), ale jeśli nie ma żadnych innych objawów, to nie jest to padaczka. Jak coś do tego dojdzie, to wtedy będziemy działać. Następna wizyta w listopadzie :D
Spytałam o magnez, bo doczytałam wczoraj, że stosuje się go przy WNM)... powiedział, że przy wzmożonym napięciu mięśniowym jak najbardziej się stosuje magnez, ale Madzi nie jest potrzebny. Dlaczego nie? Bo Madzia ma już PRAWIE normalne napięcie :D :D :D :D :D :D :D :D Powiedział, że badając Madzię raz miała wzmożone, a raz po prostu normalne :D HUUURA! :D Mamy walczyć z napięciem w nóżkach (bo teraz w nóżkach jest najmocniej). I że jak ma bardziej wzmożone w nóżkach, to to jej utrudnia pozycję czworaczą. Mówiłam mu, że rehabilitant dał Madzi czas do 17 września z raczkowaniem i lekarz powiedział, że nie ma szans (czyli tak jak mi się wydawało), ale żeby się tym nie przejmować, bo ma jeszcze czas na to :D Powiedział (kurcze, ile jeszcze razy jha napiszę te słowo :p ), że w listopadzie chcę ją widzieć już raczkującą :D
Achh, jaka ja szczęśliwa :D Przeczytał też wpisy do książeczki zdrowia od neurologopedy i psychologa i był baaaaaaaardzo zadowolony :D No bo wie, że Madzia nie ma żadnego porażenia, czy upośledzenia :D
 
Super wieści, przynajmniej wiesz na czym stoisz. Takie wzdrygnięcia to raczej nie padaczka, moja miała w szpitalu drgawki raczek i nóżek jednocześnie przez 2-3 min. Prawie od urodzenia jest na luminalu, czekamy na EEG na początku września i jak będzie ok, to pomalutku odstawiamy ten luminal. Mam nadzieję że i u nas bedą takie dobre wiadomości po wizycie u neurologa.
 
no to jesteśmy :D
neurolog baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zadowolony z Magdusi :D
powiedział, że wzdrygnięcia mamy obserwować (jakiś czas temu zauważyłam, że ma jakieś wzdrygnięcia ramionkami i bałam się, że to początki padaczki), ale jeśli nie ma żadnych innych objawów, to nie jest to padaczka. Jak coś do tego dojdzie, to wtedy będziemy działać. Następna wizyta w listopadzie :D
Spytałam o magnez, bo doczytałam wczoraj, że stosuje się go przy WNM)... powiedział, że przy wzmożonym napięciu mięśniowym jak najbardziej się stosuje magnez, ale Madzi nie jest potrzebny. Dlaczego nie? Bo Madzia ma już PRAWIE normalne napięcie :D :D :D :D :D :D :D :D Powiedział, że badając Madzię raz miała wzmożone, a raz po prostu normalne :D HUUURA! :D Mamy walczyć z napięciem w nóżkach (bo teraz w nóżkach jest najmocniej). I że jak ma bardziej wzmożone w nóżkach, to to jej utrudnia pozycję czworaczą. Mówiłam mu, że rehabilitant dał Madzi czas do 17 września z raczkowaniem i lekarz powiedział, że nie ma szans (czyli tak jak mi się wydawało), ale żeby się tym nie przejmować, bo ma jeszcze czas na to :D Powiedział (kurcze, ile jeszcze razy jha napiszę te słowo :p ), że w listopadzie chcę ją widzieć już raczkującą :D
Achh, jaka ja szczęśliwa :D Przeczytał też wpisy do książeczki zdrowia od neurologopedy i psychologa i był baaaaaaaardzo zadowolony :D No bo wie, że Madzia nie ma żadnego porażenia, czy upośledzenia :D
ja tak podczytuję historię tej ślicznej klusildki i cieszę się bardzo że jest okej:))))
a masz już prezencik na 1 urodzinki???co wymyśliłaś????pozdrawiamy
 
Nie mam żadnego pomysłu na prezent :( Jej urodzinki tuż tuż, a ja nie mam weny na prezent. Chyba z 5 razy już przeszłam przez Smyka i nic.... Podejrzewam, że dostanie prezent po swoich urodzinach. Wolimy dać jej później a coś naprawdę fajnego, niż byle co :)
___
Madzia od wczoraj mówi "baba" :D jak to usłyszałam, to aż płakałam :D od kilku dni mówiła rytmicznie gy gy gy gy gy gyyyyyy! Te ostatnie gyyyyyyy bardzo akcentowała, jakby się chciała pochwalić, że coś umie powiedzieć :D
a dziś rytmicznie mówi ba ba ba ba ba ba ba ba :D
Jak mój Tomek (tatuś Madzi, a mój narzeczony od 2,5 roku) dziś do niej rano podszedł do łóżeczka, to ona popatrzyła na niego i wykrzyczała "BABA!" :D Wszyscy są dla niej baba :D hahahaha :D Przesłodko :D
Ona ma głosik jak Krecik! :D
Tak się zastanawiam, czy jakby Magdusia urodziła się w terminie, to też w taki sam sposób bym się cieszyła z jej mowy, rozwoju itd. :D Myślę, że troszkę w inny sposób. Uważałabym to za normalne, wszystko szłoby swoim tokiem. A tak, to jednak są rehabilitacje, dużo z nią pracuję itd.
 
Nie mam żadnego pomysłu na prezent :( Jej urodzinki tuż tuż, a ja nie mam weny na prezent. Chyba z 5 razy już przeszłam przez Smyka i nic.... Podejrzewam, że dostanie prezent po swoich urodzinach. Wolimy dać jej później a coś naprawdę fajnego, niż byle co :)
___
Madzia od wczoraj mówi "baba" :D jak to usłyszałam, to aż płakałam :D od kilku dni mówiła rytmicznie gy gy gy gy gy gyyyyyy! Te ostatnie gyyyyyyy bardzo akcentowała, jakby się chciała pochwalić, że coś umie powiedzieć :D
a dziś rytmicznie mówi ba ba ba ba ba ba ba ba :D
Jak mój Tomek (tatuś Madzi, a mój narzeczony od 2,5 roku) dziś do niej rano podszedł do łóżeczka, to ona popatrzyła na niego i wykrzyczała "BABA!" :D Wszyscy są dla niej baba :D hahahaha :D Przesłodko :D
Ona ma głosik jak Krecik! :D
Tak się zastanawiam, czy jakby Magdusia urodziła się w terminie, to też w taki sam sposób bym się cieszyła z jej mowy, rozwoju itd. :D Myślę, że troszkę w inny sposób. Uważałabym to za normalne, wszystko szłoby swoim tokiem. A tak, to jednak są rehabilitacje, dużo z nią pracuję itd.
my na urodzinki małej kupiliśmy klocki z piszer prajsa żeby sobie mogła kształty wsadzać i coś takiego ale nie na kółkach HIT KOLEJKA EDUKACYJNA NA KÓŁKACH-UCZY i ROZWIJA (1189415710) - Aukcje internetowe Allegro a na świeta teraz chyba kupimy jej wozek z lalą i coś takiego FISHER PRICE PIERWSZY STOLIK EDUKACYJNY POCIECHY! (1189025497) - Aukcje internetowe Allegro no i oczywiście jak znajde to musowo strój elfika:)))))
a powiem ci że moja mała normalnie się urodziła w 38tyg. i jak teraz cos powie to mi też się beczeć chce....mówi mama tata papa i robi papa mówi pis(pies)i jak zobaczy jakieś zwierzę to mówi aa aa aa:)))pokarze gdzie ma włosy ucho oko i nos a na nos mówi BOS:))od jakiegoś czasu mówi sześć;)czyli cześć i podaje rączkę....i jak coś chce to mówi da a jak się wkurzy bo za długo czeka to krzyczy dawej:)hahahah dobra jest:)jak zaczela się przekręcać z brzuszka na plecy(3,5m.)to ja też się wzruszałam, potem kleczenie raczkownie i.........kurcze pierwszy kroczek to było coś:))))superoza:)wiec to na pewno i u was by tak było.a wcześniaki to są przecież normalne dzieci...uczą się wszystkiego tak samo jak te urodzone w terminie.a ja znam wiele dzieci co się urodziły w terminie i też pozno zaczynają raczkować czy chodzić baaaaaaaaa a nawet się przekręcać z brzuszka na plecy
sorki ze ja tak swe 3 grosze tu wtrącam no ale madziarka mi się spodobała fajniacka kluska z niej:)))
 
reklama
2-glitery_pl-marczencja85-1075.jpg
a to jej twórczość w 13m.hahah udało jej się tak nie wiem jak:)))
 
Do góry