reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena)

Kupiłam Oillan Baby, szampon i płyn do kąpieli :-) Skóra już jest gładziutka.

Ja zakładam dziecku na noc codziennie świeże ubranka. W zależności od tego jaka jest temperatura malutka śpi w samym pampku-majteczkach, albo koszulka krótki rękaw i legginsy albo koszulka długi rękaw i rajstopki. Po nocy zwykle ubranko w którym spała nie jest pierwszej świeżości ;-)
 
reklama
Hope, u nas Miki jak jest ciepło, to śpi w bodziaku na krótki rękaw:tak: jak jest chłodniejsza noc, to pajac bez stopek:tak:
co do kosmetyków, to z czystym sumieniem mogę polecić nivea baby sensitiv:tak:Mikołaja "placki" poszły w niepamięć:tak: a że ma skłonności do alergii, to musimy wyjątkowo dbać o skórę:tak:
 
OMG leginsy do spanka ?!! Hope a za rajstopki to bym zabila matke chyba!:-):rofl2:

My takze co dzien swieza pizamka<pajacyk> - a jak ;))


Ewcia
slyszalam, ze Nivea czesto uczula, a jeszcze ze sklonnoscia do alergii hmmmm... macie szczescie.
My uzywamy tylko emolientow aptecznych, ewentualnie tez Oillan - te ktore Hope zakupila.
 
nas Nivea uczuliła kiedyś, właśnie ta do wrażliwej.Generalnie Nivea i J&J to straszna chemia. brr sama też nie używam
Tylko Emolium i Aderma Exomega(to już dla tych których Oilatum podrażnia) mogę polecić.
a co Wy o strojach spaniowych na wątku lekarskim? ;P
 
Ostatnia edycja:
Bo to piżamki lekarskie :-D

Nie mogę wymagać od dziecka spania w piżamorach skoro sama takowych nie używam :laugh2: Legginsy takie cieniusieniunie, na lato;-) I obowiązkowo gołe stópki.

A nie powiem Wam w czym ja śpię, bo niewiele tego będzie do wymieniania :-p
Niemniej coś tam muszę zasłonić, bo Jagódź uparcie chce oglądać i badać to co nie powinna :laugh2::laugh2::laugh2:


Oillan ma dobre ceny do jakości. Kupiłam krem Emolium i spuchłam a nie jestem twarzowym alergikiem a oczy miałam zamglone póki nie wyparował na amen.
 
Aaaa lekarskie piżamy to co innego:-D:-D
to ja śpię czasami w takich, jak mi zimno, małż mówi ,że są "ortopedyczne":rofl2: czyli takie flanelki:laugh2:
A Prezes w jedwabnej piżamie, w skórzanych kapciach i z cygarem:laugh2::laugh2:
 
A ja właśnie Emolium polecam:) Julek używa od pierwszych dni. A mój szwagier, który ma alergię praktycznie na wszystko i do tego piekielne azs, dopóki nie znalazł Emolium, nie mógł dać sobie rady ze skórą.
 
Maja, szczerze? Pierwsze słyszę:sorry: wiedziałam, że j&j, ale że nivea:no: widocznie mamy szczęście:tak:
ale np. z nivea oliwka małego uczuliła, nie wiem czy przez dodatek wyciągu z migdał, dlatego cały czas lecimy na sensitiv:tak: póki co jest oki:tak:
 
reklama
Ewcia, Maja ma rację:tak: Też słyszałam o j&j i nivea, że to kosmetyki mocno uczulające. Z resztą w mojej rodzinie nawet niektórzy dorośli (wcale nie alergicy) reagowali uczuleniem np. na szampon do włosów nivea.
 
Do góry