reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

[emoji173]️ jetkaaa chylę czoła, płacze ze wzruszenia...czy ktoś Wam pomaga? Mówiłaś, ze Damian chwilowo w domu. Czy może potrzebujesz jakichś rzeczy, ciuszków, kosmetyków? Znów możemy coś podsyłać zawsze to Wam pomoże w tych przyziemnych tematach, a te boskie ogarniasz doskonale [emoji173]️
 
reklama
Ale my mówimy o dziecku które waży nieco ponad 6 kg i sporo straciło na wadze. Może zwolnić, nie przybierać kilka tygodni ale taki spadek jest już zauważalny. Przyczyn może być wiele albo wcale może ich nie być. Może nie przyswajać prawidłowo pokarmu (celiaka, alergie), może być błąd pomiaru (nawet lekarze i laboratoria się mylą), pasożyty itd. Mocz i morfologia nie zaszkodzą (morfo z paluszka, nie każde labo robi a jest zwykle niezauważalne i nie takie straszne). Warto też obejrzeć dobrze buzię w środku. Może zbadać kupkę. Dla własnego spokoju.
 
Wiecie co teraz trochę z innej beczki dzisiaj zmartwiłam się bo z ważyłam małą i waży tylko 6,4kg a ważyła już ok 7,5 ma 9m-cy skończone. Faktycznie je trochę mniej bo nie chce obiadków, wcześniej zjadała już ten mały słoiczek cały. Kaszkę z owocem zje trochę chlebka, bułki ale małe ilości za to jest bardzo ruchliwa. Wzdłuż rośnie bo nosimy teraz 74-80 rozmiar. Wydawało mi się że Przytyła bo mnie ręce bolą od noszenia a tu takie coś. Jutro jeszcze raz ją z ważę bo mi nikt nie wierzy.
Spory spadek. Jeśli nie chorowało dziecko, to jest to niepokojące. Co innego, gdyby po prostu z wagą był zastój. Pierwsze co mi do głowy przychodzi to wymiana baterii w wadze ;) potem to już bym sprawdziła: morfologia z ferrytyną (anemia), TSH, mocz badanie ogólne i posiew. A jak tu nic i nadal będzie kiepsko to już bym nad alergiami i nietolerancjami myślała.
Wycofałabym owoce i kaszki, jeśli są słodzone (cukier, maltodekstryna itp) i bułki suche itp. lepiej niech zamiast tego je mleko, a posiłki stałe wzbogacała wszystkie tłuszczami- oleje, masło, awokado.
 
Najlepszego Kobiety
 

Załączniki

  • IMG_20190221_211207.jpg
    IMG_20190221_211207.jpg
    213,7 KB · Wyświetleń: 172
  • IMG_20190221_211232.jpg
    IMG_20190221_211232.jpg
    197,9 KB · Wyświetleń: 160
reklama
Do góry