reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Hej mam pytanie, ale dot. mojej dwulatki. Pytanie do bardziej doświadczonych mam. Młoda skonczy jutro dwa latka. Rozumie wszystko co sie jej powie, lapie wszystko w mig. Sama wnet by zmywarke uruchomila na programie ktory najczęściej uzywam, wie co gdzoe jest, jesli jej cos powiem przyniesc itp to wie o co chodzi, uwielbia ksiazki zeby jej mowic pokaz kota/slonia/jablko itd pokazuje bezblednie ale nie mówi...tzn mówi : nie, am, mama, tata, i na pytanie jak robi kotek piesek odpowie. Ale więcej nic. Mowie powiedz mama/tata to.nie powtorzy ale mowie powiedz mama to powie tata. Zaczela chodzić na 15 miesiecy ale to bylo tak ze wstala i zrobila 6 kroków i zaczela z proby na próbę coraz wiecej. Pytalam pediatry ostatnio a ona ze narazie jest ok wszystko. A wy co poradzicie?
 
Ja mam bratanka ktory ma 2 latka i szwagra ktory ma corke ktory ma 2 latka.. Chlopiec nie mówi nic prawie.. Chodzi ladnie ale mowi malo.. Bardzo..mniam.tata wuja i iśc i mama i tyle.. A zas szwagra corka śmiga w 2jezykach.. Rozumie wszystko mowi duzo bardzo.. Więc moim zdaniem to wszystko zalezy od dziecka. Moj sym mial 15miesicy jak zaczal powoli chodzic. A mowic ladnie mial ponad 2latka.. A przebywa wśród innych dzieci?
 
Hej mam pytanie, ale dot. mojej dwulatki. Pytanie do bardziej doświadczonych mam. Młoda skonczy jutro dwa latka. Rozumie wszystko co sie jej powie, lapie wszystko w mig. Sama wnet by zmywarke uruchomila na programie ktory najczęściej uzywam, wie co gdzoe jest, jesli jej cos powiem przyniesc itp to wie o co chodzi, uwielbia ksiazki zeby jej mowic pokaz kota/slonia/jablko itd pokazuje bezblednie ale nie mówi...tzn mówi : nie, am, mama, tata, i na pytanie jak robi kotek piesek odpowie. Ale więcej nic. Mowie powiedz mama/tata to.nie powtorzy ale mowie powiedz mama to powie tata. Zaczela chodzić na 15 miesiecy ale to bylo tak ze wstala i zrobila 6 kroków i zaczela z proby na próbę coraz wiecej. Pytalam pediatry ostatnio a ona ze narazie jest ok wszystko. A wy co poradzicie?
Nie przejmuj się tak bywa, mojej kuzynki dziecko nie mówiło do ponad trzech lat, poszła do przedszkola do 3latkow i po kilku miesiącach lawina ruszyła. Będzie czas to się rozgada i będziesz miała dosyć a teraz ciesz się chwilą. Wspomnisz me słowa. Moja jak Hanka Bielicka od bardzo dawna i mam czasami dość.

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Ważne że rozumie komunikaty i potrafi pokazać co chce.
 
aNusia mój 3latek też nie jest skory do rozmów. Na dwa latka mówił pojedyncze wyrazy i to z oporem. Miał kontakt z dziećmi w zlobku. Teraz mówi dużo, ale ciężko go zrozumiec - ucina słowa, zniekształca wyrazy, nie mówi pełnymi zdaniami itd ale takie jego tempo, myślę że wśród starszych dzieci w przedszkolu będzie mu ciężej się dogadać (bo ja dużo się domyślam i rozumiem jego "slang"), więc będzie to motywujące do poprawnej wymowy [emoji854] najważniejsze że mówi "kocham mamo" i to mi póki co wystarcza [emoji12]
 
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie czy dajecie swoim dzieciom probiotyki codziennie? i jak tak to jaki?
i czy zawsze wasze dzieci maja rozpulchnione dziasłą jak ida zęby?
 
reklama
Kjsko a probiotyku nie daje się przy antybiotyku ? Gdzieś wyczytalam że takie podawanie non stop nie jest korzystne bo rozleniwia brzuszek maluszka, ale mogę się mylic.
 
Do góry