reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Myślę, że każda z nas na usg prenatalnym miała badane te parametry. NT (przeziernosc karkowa), NB (kość nosowa), TV (zastawka trojdzielna) i DV (przepływy w przewodzie żylnym) to podstawowe markery genetyczne sprawdzane podczas takiego badania, tak więc to jest zupełnie w standardzie.
Ja nie pomogę, u nas były badane ale tylko usłyszałam że pępowiny obie w dobrym miejscu i przepływ ok i że trójżyłowe czy jakoś tak ;)
Słuchajcie wczoraj rano udało mi się złapać tętno któregoś dziecka detektorem :D Co prawda na całe 10 sekund bo sobie gdzieś odpłynęło ale zawsze :)
 
reklama
Ja nie pomogę, u nas były badane ale tylko usłyszałam że pępowiny obie w dobrym miejscu i przepływ ok i że trójżyłowe czy jakoś tak ;)
Słuchajcie wczoraj rano udało mi się złapać tętno któregoś dziecka detektorem :D Co prawda na całe 10 sekund bo sobie gdzieś odpłynęło ale zawsze :)
No a ja się właśnie zastanawiam czy kupić [emoji848] Wiem, że to ma pomóc, ale czasem trudno jest wychwycić i nie wiem czy sobie tym nie pogorszę[emoji12] Polecasz?
 
Ja nie pomogę, u nas były badane ale tylko usłyszałam że pępowiny obie w dobrym miejscu i przepływ ok i że trójżyłowe czy jakoś tak ;)
Słuchajcie wczoraj rano udało mi się złapać tętno któregoś dziecka detektorem :D Co prawda na całe 10 sekund bo sobie gdzieś odpłynęło ale zawsze :)
Myślę też o kupnie ale boje się że będę sie stresować jak nie złapie tętna
 
Witajcie. Jakiś czas tutaj nie zaglądałam, czytałam czasem ale nie miałam bardzo ochoty się wbić w rozmowę. Ostatnie dni z samopoczuciem miałam ciężkie. Leżałam w łóżku chora, przeziębiona. W niedziele wyszłam na msze do kościoła z mężem, było mi słabo. W trakcie musiałam wyjść na dwór i do auta bo bym zemdlała. Wczoraj też miałam kryzys. Wymiotowałam trzy razy od południa. Jak już nie było czym to sama wodą na koniec ehhh. Niby 15 tydzień a bym spała, glowa mnie boli, mam w domu co robić, sprzatac, ciuchy czekają do skladania a ja siedzę albo leżę. Nie wiem co jest, pogoda, przeziębienie, ciśnienie jest niskie.
 
Wczoraj był też już gotowy wynik PAPA i tak: trisomia 21 + NT <1:10000, trisomia 21 bez uzg. NT 1:2032, trisomia 13/18 + NT < 1:10000, ryzyko wieku : 1: 884. Nie dzwoniłam do lekarza, a wizytę mam dopiero 4.12, ale widzę sama ze nie mam czym się martwić. Wiedziałam że wynik będzie dobry i nie stresowałam się tym wogole. To badanie zrobiłam dla swojego spokoju ducha. A jak zrobiłam ten test ciśnienie i nerwy jak ręką odjął mi minęły.
 
Wczoraj był też już gotowy wynik PAPA i tak: trisomia 21 + NT 18 + NT < 1:10000, ryzyko wieku : 1: 884. Nie dzwoniłam do lekarza, a wizytę mam dopiero 4.12, ale widzę sama ze nie mam czym się martwić. Wiedziałam że wynik będzie dobry i nie stresowałam się tym wogole. To badanie zrobiłam dla swojego spokoju ducha. A jak zrobiłam ten test ciśnienie i nerwy jak ręką odjął mi minęły.
Ładne wyniki :)
 
Wczoraj był też już gotowy wynik PAPA i tak: trisomia 21 + NT <1:10000, trisomia 21 bez uzg. NT 1:2032, trisomia 13/18 + NT < 1:10000, ryzyko wieku : 1: 884. Nie dzwoniłam do lekarza, a wizytę mam dopiero 4.12, ale widzę sama ze nie mam czym się martwić. Wiedziałam że wynik będzie dobry i nie stresowałam się tym wogole. To badanie zrobiłam dla swojego spokoju ducha. A jak zrobiłam ten test ciśnienie i nerwy jak ręką odjął mi minęły.
Jest się czym cieszyć z takimi wynikami.
 
No a ja się właśnie zastanawiam czy kupić [emoji848] Wiem, że to ma pomóc, ale czasem trudno jest wychwycić i nie wiem czy sobie tym nie pogorszę[emoji12] Polecasz?
Teraz już tak, pierwszego wieczoru byłam zawiedziona bo nic nie wychwyciłam ale oczywiście szukałam za wysoko ;) teraz rano sobie sprawdzam, dziś słyszałam oba :) żałuję tylko że poskąpiłam kasy bo jest bez wyświetlacza ale w sumie słyszę że bije jak trzeba, a przy wyświetlaczu jeszcze bym się martwiła że za szybko czy za wolno. Wystarczy mi że wiem że tam wciąż są :)
 
Teraz już tak, pierwszego wieczoru byłam zawiedziona bo nic nie wychwyciłam ale oczywiście szukałam za wysoko ;) teraz rano sobie sprawdzam, dziś słyszałam oba :) żałuję tylko że poskąpiłam kasy bo jest bez wyświetlacza ale w sumie słyszę że bije jak trzeba, a przy wyświetlaczu jeszcze bym się martwiła że za szybko czy za wolno. Wystarczy mi że wiem że tam wciąż są :)
A pisałam przecież żebyś szukała mega nisko, nie wierzyłaś 🤣. Też mam ten bez wyświetlacza angel sounds, używka kupiona za grosze, brak ekranu mi nie przeszkadza zupełnie
 
reklama
Do góry