reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

reklama
dziewczyny, a trochę nie za szybko na wprowadzanie nowych pokarmów ? większość naszych bąbli jeszcze 4 miesięcy nie skończyła. ja się na razie boję warzyw i owoców. może za tydzień stestujemy jakiś kleik. ja chcę poczekać jeszcze z miesiąc...
 
Andzia jak ja byłam w ten poniedziałek u pediatry to mi powiedziała że można się wstrzymać spokojnie z miesiąc ale jeśli chcemy wcześniej to ona nie ma nic przeciwko, zależy od rodziców, ale gdzieś czytałam że dzieci karmione tylko modyfikowanym mlekiempowinny zacząć miesiąc wcześniej
 
generalnie podobno jest zasada że jak dziecko jest na modyfikowanym to od 4 m-c wprowadzamy nowe pokarmy, jak na cycku od 6 m-c.
My jestesmy na cycku i zaczniemy wprowadzac nowe ok 4,5-5 m-c bo do pracy trzeba wrócić, inaczej karmiłabym do 6 m-c samym cyckiem
Wszystko zalezy od dzieciaczków i potrzeb rodziców
Synka zaczełam karmić od 4 m-c a też był tylko na cycku ( niestety wtedy wcześniej musiałam wrócić do pracy)

a karmicie w leżaczkach ? czy macie jakieś inne sposoby bo posadzic to chyba jeszcze za wcześnie
 
butelkowe dzieci moga mieć rozszerzoną dietę od 4 miesiąca czyli skończonego 3, czy skończonego 4? moim zdaniem druga wersja, już tu był poruszony temat, ale znów zgupiałam:-)
 
ja po starszym mam krzesło do karmienia beebee :) mała jest w pozycji półleżącej jak w leżaczku :) dobrze, że go wtedy nie sprzedałam :)

u nas znów katar, mała się męczy i marudzi...:((( to już 3 raz :(( bosz strasznie chorowita jakaś jest :( a niby powinna mieć moje przeciwciała ...echh


Lusia ja stawiam na "po 4 miesiącu" jak na słoikach
 
ja po starszym mam krzesło do karmienia beebee :) mała jest w pozycji półleżącej jak w leżaczku :) dobrze, że go wtedy nie sprzedałam :)

u nas znów katar, mała się męczy i marudzi...:((( to już 3 raz :(( bosz strasznie chorowita jakaś jest :( a niby powinna mieć moje przeciwciała ...echh

/
olyv - my tez ju 3 raz katarek -ale to zawsze jest prezent od starszego ordzeństwa.. a przeciwciała dostająbo mogłoby sie to rozwinąć w coś gorszeego a tak tylko katar ( mojej kolezanki 4 m-c córeczka dostała zapalenia płuc i leza w szpitalu już 10 dni:-()
 
reklama
Ja karmię zupkami, słoikami już od 3 m-ca i 3 dnia. Sama marchewka jest blee, ale marchewka z ryżem jest mniami. A zupka? Kilka razy gotowałam, ziemniak, burak, marchewka, pietruszka, kawałeczek pory, zmiksowane i do dziuba, bez soli, bez jakichkolwiek przypraw ;-)

Mi się wydaje czy 3 m-ce czy 4 m-ce wszystko zależy od rodzica czy mu się chce czy nie i jego nastawienia tzn. co mu kto wmówi. Adrianna ma inną cerę od razu po marchewce, in plus było to, że nie miała kolek ani nie była na nic uczulona, pewnie w innym przypadku bym czekała.

Cyc i tak nadal jest najlepszy :-p

EDIT: Szybciutko dodam, że na początku oczywiście były to 3-4 czy 5-6 łyżeczki, po tygodniu zwiększałam :)

I czaję się na to krzesełko http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-moolino-4-kol-super-prezent-i1333629860.html, polecone przez dwie osoby, są zadowolone. Pewnie na dniach zakupię, bo ciekawe rzeczy teraz się dzieją w zlewie, na stole i wszędzie tam gdzie z krzesełka wzrok nie sięga, więc nie będzie służyło tylko do jedzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry